Sanat ve EğlenceLiteratür

Bilinen ve bilinmeyen yerler sözleri Lermantov seviyorum

Mihaila Yurevicha Lermontova eserleri genellikle Puşkin ile karşılaştırıldığında incelenen diye oldu. Bu şiirlerde, aynı konuda, hatta aynı adı, "Tutsak" ile sadece birçok şair "Vatan". Puşkin ve Lermontov çok büyük fark arasındaki görünürdeki benzerliğin rağmen.

Puşkin toparlanma sonrasında bir şair olarak kuruldu Decembrists hareketinin, ve Lermontov'un yaratma zulüm çağında mevcuttu. Buna ek olarak, Mikhail yalnız yaşama oldu. Şimdiye kadar tüm muhataplar aşk şiir Lermontov'un ait bilinmeyen, aşk konusuna rağmen - eserinde ana. Puşkin, sevgi, severdi evlendi, çocukları vardı.

Lermantov bunların hiçbirini yapmak için zaman yoktu. Annesi erken öldü, sert doğa büyükanne Elizaveta Alekseevna Arseneva küçük Misha babasını görmesini yasakladı. ailede Olaylar genelde şairin hayatına bir damga bıraktı. Sonra da hayal gücünü geliştirmek getirmeyen kişiye sınırlar ordu görev yaptı.

üzüntü Motifler her yerde görülebilir: Ülkenin eserleri ve kahramanların yararlanan içinde. Bütün karakterler yalnızız. bazen çok güçlü ve tutkulu Tüm hobiler Mikhail Yurevich, hiçbir şey sona ermedi. Lermontov'un Aşk şiirleri bir güdü hayal kırıklığı, güvensizlik ve toplumun anlayış eksikliği vardır: "Yalnız Beyaz Yelken "Ben yolda, yalnız dışarı çıkmak"", "Aşk, ama kim," "Ne yazık ki, bizim nesil görünmüyor."

Oldukça aşk şiiri Lermontov'un ait hedefleri tanınmış - olan Sophia Saburova Katerina Sushkova, Varvara Lopuhina, Natalia Ivanova ve Maria Shcherbatova. İlginçtir, tek ve aynı süre içinde, şair bir kadına adanmış bir şiir yazabilirim, sonra diğeri için bir sevgi tutkulu beyanı oluşturun. "Sana daha aşağı değilim" 1832 yılında yazılmış Nataley Ivanovoy ile mola dönemi anlatır, aynı yıl, çizgi "O değil gururlu güzellik genç adam hayatta baştan çıkaran var" geldi Varvare Lopuhinoy hitaben.

Şairin eserin bazı âlimlere göre bu kadınlar büyük bir etkisi olmuştur. Diğerleri için Lermontov'un sevgisi şiir alıcıları henüz tam olarak belirlenmedi. Bu konuda belirli verilerin çalışmaların çok sayıda mevcut olmadığı rağmen, bütün argümanlar konjonktürel vardır.

"O kadar çok ve çok zor Ne incindim? ha neyi bekliyorsun? Ne pişman mısın? "- bu çizgiler şairin bütün özünü teşhir etti. Bir yandan o bekliyor ve diğer değildi. Daha sonra, yedek ve kayıtsız kalır. Yani şair ve aşık oldu. O, yalnız çabuk sinirlenen ve daima asil davranmış değil. İlk Lermontov tutkulu Catherine Sushkov ve bu kızın yaşadığı mahvetmek için elinden gider. Onun nişan kızdırdı ve kendini aynı anda bir kahraman gördüğü isimsiz bir mektup yazdı.

şairin iç dünyasına ilişkin tutarlı bir tablo bırakmaya çağdaşlarının kaybolmamış anılarına göre mümkün değildir. Lermantov ya bu özel ile bir araya ya da değil. Onun aşk ilişkisi başarısızlıkla sonuçlandı. bir düelloda şairin trajik ölümü zamanda evli değildi. Tüm alıcılar sözleri Lermantov hala bilinmemektedir ve büyük olasılıkla bir sır olarak kalacaktır seviyorum.

Ve Lermontov'un 19. yüzyılın tüm şairleri arasında "bitmemiş" kader. Bu iç ruhsal bozukluk Puşkin gibi Lermontov'un şiirleri neredeyse hiç yok, bütün sözleri ve yaşamı onaylayan geçiyor. "Sibirya cevherleri derinliklerinde" Alexander Pushkin şiir parlak bir gelecek eylem ve inanç bir çağrı ile sona ererse, böyle bir bitiş Lermantov yazdığı eserler, hiçbirinde bulunamaz.

üzüntü ve keder de tam şairin Aşk şiirleri. Bizim her zamanki insan anlayışı hayatının bahsedersek - Başarısız insanın hayatıdır. birçok araştırmacı Lermontov Puşkin kadar yaşamış inanırken, onun çalışmalarında son aştı olurdu. Ama kader başka türlü karar verdi. Şair sadece gençlik yaşamış ve henüz erişkinliğe ulaşmamış.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.