OtomobilSUV

Bakım: Koruma ile UAZ

UAZ daima yüksek trafik için bilinmektedir. O, önemli değil "Bobby" veya "somun". Hatta modern "Patriots" tam sürücüye ve kilitlerinin onların taklidi ile oran yabancı "Toyota" ve "Nissan" verebilir. Askeri birimlerde korunması ile UAZ satın mı? öğrenelim.

Özellikler

Bu tip cihazlar bir sürü tuzaklar vardır. UAZ-469 araç (korunması ile askeri,) - iki ucu keskin kılıç. Böyle bir makine satın almadan önce dikkatlice onu dış inceleme yapmak gerekir. Tüm koşullar araç saklarken, düzenli bir bakım ve onarım gerçekleştirmek yerine getirilmiş ise, bu model daha sonra kullanmak için çok uygundur. Genellikle bu teknik ilgilenen balıkçılar ve avcılar - yüksek geçirgenlik bir önceliğe sahip insanlar. bir off-road aracı inşa etmek amacı ile satın alın - monte büyük çamur lastikleri, geniş tekerlekleri, güç tamponlar, vinçleri ve diğer off-road özelliklerini. Ancak UAZ konfor, On. Bu nedenle UAZ - orman, göl, nehir - sadece yol yok şehir dışında geziler için makine.

bakım

Bu işlem, herhangi bir teknik UAZ ile yapılmalıdır. Makinenin tamir veya bakım teknolojisi "çöpe" satın almak yapıldığı ya da sadece öldürdü olup olmadığı nasıl belirlenir? İlk olarak lastik parçaların durumuna dikkat etmelidir. Bu soğutma boruları yağ keçeleri, burç ve diğer sakız (yumuşak ve çatlamamış olmalıdır). denetim sırasında hiçbir benzin olsaydı, bu en iyi yol değildir kendi durumunu etkiler, yakıt tankı dikkat edin. Kapasite sadece pas olabilir. Bir yakıt tankı tamir - çok ciddi bir şey. Fındık - onlar da "bir bakış atmak." Olmalıdır paslı ise, o zaman, belirli bir düğümün veya öğenin çıkarılması da taşlama veya matkap kesmek gerekir.

Süspansiyon ve PPC

İkinci olarak, sürüş özellikleri kontrol edin. Makine her gün için değil - Sadece koruma ile askeri UAZ unutmayın. Hatta uygun bakım ile, her gün binmek, çok zor - "askeri kökleri" bunu bilmek verir. Bakım yayınlarını ve şasi kapsamalıdır. Şanzıman yağı değiştirilmezse, bir süre sonra o eşzamanlayıcılara başarısız olur. Nasıl bunu tanımlamak için? Bunu yapmak için, azaltılmış dahil podgazovok olmadan gaz pedalından ayağını kaldırarak sonra 4 veya 3 iletim geçiş ve tarafından dağıtılmalıdır. aktarma egzersizi olmadan daha çok, pürüzsüz sıkı değil ve içermelidir. Bu işaretlerin en az birinin varlığı synchronizers bozulma bahseder. Belki, şanzıman ve tüm yağın olmadan ameliyat. Ayrıca, aracın bakımı korunması ile UAZ ( "somun") şanzıman arka aks yağ değiştirme aşağı gelir. Yapısal durumunu kontrol edin: o sızmaması gerekir, yağlı, yağlı iz altını bırakarak. Potekshie köprüler uzaktan görülmektedir.

Ünitenin Yedek onlarca ruble binlerce mal olabilir. Ayrıca pervane şaftının durumunu izlemek. Makine nötr halinde bulunur. şaft parçaları tepkilere ve deformasyona sahip olabilir. Haçlar - proshpritsovany olmalı ve yağlama olmalıdır. Herhangi deplasman propshaft taraf olmanın dengesizliği - hızlarda makineyi sallayarak yönetilemez hale.

müşterilerin hile

Sık sık "koruma ile Satın UAZ-469." Reklamları bulabilirsiniz Ancak, uygun bir teftiş ile hiçbir arabanın korunması ve orada değildi çıkıyor. Bu sadece eski UAZ var, yeni bir araba kisvesi altında satan tekrar boyanmış ve yeni lastikler koymak satıcıları miras. Ancak, synchronizers olmadan bir günlük iletim, kaput ve "delikli" köprünün altından paslanmış fındık kendilerini ifade ediyor. Belirli bir askeri birime ait araç kanıtlayan satıcı belgeleri gerektir. Yani neredeyse yeni bir araba kılığında sana bir not satmaya çalışıyoruz swindlers hileler kendinizi korumak.

Başka bakım

Eğer UAZ koruma mümkün olduğunca uzun görev satın için, onun bakımını yapmak gereklidir:

  • Kontrol harici araç: aşınmış kısımları pas kaldırmadan sonra, boyanmış olmalıdır. Mümkünse, tam anti-korozyon tedavi gerçekleştirin. Bu, büyük şehirler için özellikle doğrudur nerede kışın kimyasal maddelerin ton dökülmesini yol. Katman "antikorozif" UAZ güvenilir çürüyen vücudu korumak. Pas - Metal en büyük düşmanı ve hatta daha çok araba gövdesinin eğer.
  • bujileri sökün. Onlar yıpranmış ise, vb aşınma, patina, enfiye, belirtileri, onlar yenileriyle değiştirilmelidir.
  • motordaki yağ değişimi gerçekleştirin. Yeni gres ve filtreyi değişen unutmayın. Kışın, yaz aylarında sıvı yağ dökmek - tersine. Ayrıca yağ lekeleri varlığını not edin. Araç bin kilometre, motorda contalar birinin olası arıza üzerine gres çok kullanılıyorsa.
  • Direksiyon çubuklarının durumunu kontrol edin. üzerlerinde backlashes ve gerilme olmamalıdır.
  • yamaç tarafından durdurun ve park freni araba koymak. çekiç tutmaz gelirse, onun ayar cıvataları sıkın gereklidir. Ama bazen bile bu prosedür yardımcı olmuyor - çıkış yeni kablo montajı olur park freni.
  • Pil durumunu kontrol edin - İçinde olan elektrolitler, her 6 delik eşit doldurulmalıdır. Kışın daha amper değerinde daha güçlü bir pil koymak için tavsiye edilir. Sonra zorluklar getiremez soğuk havalarda motoru çalıştırınız.

frenler

Sen fren balatalarının aşınması kontrol etmelidir - onlar görünür eğer onlar, "yarık-göstergeler" vardır - sürtünme malzemesi yenisi ile değiştirilmelidir. "Pompa" fren sistemi ihtiyacını değiştirdikten sonra. Onun varlığı önemli ölçüde diske blokları taşımak için pistonların performansını düşürebilir zavozdushin. zaman o değiştirmek için gerekli olan zaman aşımına için - Ayrıca bu sıvının higroskopiktir ve nemi emer unutmayın. korunması ile askeri UAZ Kazanılması, hemen bunu yapmak için daha iyidir. tepesinde ve daha çok kesinlikle yasak farklı fren sıvıları karıştırmak için.

sonuç

fiyat ve iyi bir teknik durumu - Yukarıdaki dayanarak, böyle bir UAZ birçok olumlu noktaları olduğu söylenebilir. Ama ikincisi ile ilgili olarak, biz de böyle bir araba iyidir bakmak gerekir. Satın UAZ koruma 100-150.000 ruble olabilir. 1980 den 1992 - Aynı anda serbest bırakılması yılı.

Demek ki teknik askeri UAZ arabası hizmeti üretmek ve iyi durumda bir araba satın almak yolunu bulmuştur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.