SeyahatSeyahat İpuçları

Düden Şelalesi Antalya: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler, fotoğraflar

Türkiye'nin bozulmamış plajları, aynı zamanda turistik bir sürü ve Tabiat kendini kanıtlamıştır eski çağlarda bazıları sadece gezginler sunabilir. Sadece burada tatile Antalya'nın böyle güzellikleri, özellikle zengin daha sık yurttaşımız geliyor. Ve neredeyse bunların her birinde bir kenara bütün broşürleri ülkede bulunan bir fotoğraf olan şelaleleri, Düden ziyaret etmek için zaman ayarlar. Ve turist kendileri de Antalya'nın en güzel inanılmaz bir yer düşünün. edelim ve biz şelaleler Düden ve turistler ve yerliler için bu kadar değerli olmasının nedeni ne olduğunu biliyorum.

Nehir Düden Şelalesi eğitim

Antalya güzel deniz ek olarak, aynı zamanda basamaklı şelaleler ile nehir vardır, nadir bir tesistir. Turistlerin tembel plaj tatili değil, aynı zamanda gezi sadece keyfini çıkarmanızı sağlar. Antalya kendisi Akdeniz'de yukarıda yüksek tepede yer almaktadır, ve diğer tarafta da Toros Dağı ile çevrilidir. çare Her türlü çok güzel ve Düden Şelaleleri, Türkiye'nin incisi çağrılabilir.

karst dağ yaylar kaynaklanan nehir Düden, oluşturduğu Şelale. Nehir Kyrkgezler denilen çeşitli kaynaklardan tek bir akışta birleştirilir kasaba, otuz kilometre başlar.

Şaşırtıcı bir şekilde, Düden nehir neredeyse Antalya'nın merkezinde akar. Bir kısmı yeraltı gider, bazen sualtı kanal onüç kilometre boyunca uzanır. HES tatil bölgesinde geçen yüzyılın 60'lı yıllarda inşa edildiği ve nehir özel koydu yeraltı kanallarında yer almaya başladı. Eğer kaynağından nehir bakacak olursak, pek tembel ülkenin en güzel kabul edilen ikisi Rapids ve şelaleler, bir çağlayan oluşturabilir için bu olduğunu düşünebiliriz. Dyuden hızlandırır ve birinci eşiği oluşturan kaynaktan metre Sadece birkaç onlu. Antalya şehir merkezi nehrin kuzey doğusunda kükreyen akımına dönüşür ve ziyaretçiler ünlü şelalenin ilk görebilirsiniz - Yukarı Düden şelale. turist ziyaret itibaren tüm altyapı ile Milli Parkı inşa edilen bir çam ormanı ile çevrili pitoresk bir yerdir, özellikle de çöp asla.

Nehir alt Düden Şelalesi oluşturarak Akdeniz'e dökülür elli metrelik uçuruma, At. O Avrupa'nın en büyük biri olarak kabul edilir ve onlara toprak ve su hem tadını çıkarabilir.

Üst Waterfalls, Antalya: Açıklama

Bu Düden Nehri üzerinde eser niteliği en güzel olanı söylemek zor, ama turist üst Düden şelale hakkında söylenecek çok heyecanla her zaman vardır. Tabiat yaratılması bir su akışının, ancak Rapids, şelaleler ve şelaleler bir bütün grup tarafından değil temsil edilir sonra görüntüleniyor sadece bir gün olabilir. Bu güzellik merkezinde konuşmak neredeyse imkansız - tüm düşen suyun sesi geçersiz kılar. Nehir köprüler çok sayıda atıldı çünkü gözlük Bu inanılmaz güzelliği, farklı açılardan görülebilir ve en güzel görünümü turist üzerinde yalınayak gitmek zorunda olduğunu sık sık, su sıçramasına ile doldurulur gözlem güvertesi, keyfi çıkarılabilir.

Eğer mağaraları, grottolar korkmuyoruz ise, çevredeki güzelliği incelemek Düden Şelalesi bol doğal kaya salonları, içine indiler olabilir.

Dyudensky Milli Parkı: Karakteristik

Yerel yetkililer turist ünlü Düden şelaleleri (Türkiye) gelen rahat hissettirmek için her şeyi yaptık. Nehir milli park boyunca inşa yolcuları doğal konumlar keşfetmek değil, aynı zamanda orman yolları gölgesinde yemek değil sadece izin verir. Parkın üzerinde kafe ve rahat çardaklarla bir yeri vardır. çocuklu aileler tüccarlar soğuk davranır topları ile çocuklar için gerçek bir gösteri yapabilir bir dondurma büfeler, satın almak.

park giriş ücretsizdir unutmayın, ancak tek Türk Lirası için bir bilet satın alabilirsiniz. nakit Dolar ve diğer para birimi kabul edilmeyecektir. Bir bilet satın alarak, parkı kapanış, bu güzel tabiatı içinde sınırsız size zaman varlığını bir şelale yakınında olabilir.

Düden nehir elverişli asfalt yolların en metrelik sadece birkaç onlarca gidiş, sağ parkın girişinde görüldüğü, bu nedenle olabilir, sen büyüyen rumble duyar ve senden önce birkaç dakika içinde bir stunner açtı zaten - Yukarı Düden şelale (Antalya). Doğanın eserlerin fotoğraflardır turistler tarafından yapıldıkları açıları şaşırtacak. Bu kolayca nedeniyle köprü ve görüntüleme platformların çok sayıda sağlanır. Onlar mekanlara çok yakın yaklaşmak ve kamerada yakalamak için izin verir. İstenirse, parkta bir tekne kiralayabilirsiniz ve deniz spreyi ve muhteşem gökkuşağı keyfi, su akışına yüzün. Hemen her yerde parkta şelale ses duydum ve hafif sis en sıcak günde bile serin veren giysi ve saç yerleşir.

Mağaralar ve milli parkın uçurumlar

şelale Aleksandra Makedonskogo denir bazik sulu akım, kaya yirmi metre bozuldu. Ama sadece o çevrilidir orman, gelen buna bakabilirsiniz. şelale o kükreyen kaya akışının kalbine nüfuz sağlar bir sır, olması çeşitli mağaralar ve grottoes vardır. Neredeyse bunların her biri küçük bir gözlem güverte yapmak. dar sarmal merdiven turist serin kaya salonlarında içine inerler ve önlerinde tüm görkemiyle açıldı inanılmaz gösteri hayran. Parkın mağaralar diğerine ilginç efsanesini bağlanır. inceleyen balkon çok sıradışı taş örtü vardır gerçeği. Taş ince iğneler oluşur sanki Birçokları için bu bir göktaşı andırır. Park çalışanları kravat bu iğnelerin birinde dize ve bir dilek tut, eğer gerçek olacağını savunuyorlar. zagadyvaya arzu, Cennetin küçük dilim görebilirsiniz mağaralar, bir dizi bakmak gerekir - Ama gizli bir tane var. Onlar şelale arzularını yerine getirmediğini derken inanmıyorum. Sadece herkes bu özel sırrını bulmak mümkün değildir.

şelale hayran sonra, çevreleyen parkta yürüyüş yapabilirsiniz. ilginç şeyler oldukça çok vardır. Örneğin, eski bir çınar ağacının yatağın sol bazılarına göre, yedi yüz yıl geçti, yaşını büyür. Ve üçüncü yüzyıla mezar kalma ilgilenen tarihi eserlerin severler. Antik lahit aslanlarla oyma güzel süslenmiştir.

Şelale "karpuz Falling"

Aşağı Düden Şelaleleri Akdeniz'e dökülmektedir. diye ayırır hangi Scala elli metre yüksekliğe sahiptir. Avrupa'da artık böyle inanılmaz gösteri bulamazlar. Bu arada, halk bu şelale su içerseniz, kalıcı güzellik ve sağlık korumak mümkün olduğunu söylüyorlar.

Aşağı Falls genellikle "Falling karpuz" denir. Bu nedenlerle, gerçeği olduğunu iddia eden iki katlı vardır. Nehir onun bankalarını patlama kez öylesine bir versiyonuna göre, daha sonra Akdeniz'e büyük yükseklikten yıkar kavun karpuz, onu sular altında. Başka bir hikaye nehir halk genellikle karpuz süzülüyor, ama her zaman bir şelale önünde hepsini yakalamak için zaman yok diyor. Bu nedenle, pek çok çizgili çilek izleyicilerden zevk için uçurumdan bozulabilir. Hiç kimse hikayeleri herhangi biri, bu güzel şelale bir isim verdi hatırlamaz, ama adı hala korunur.

Açıklama Aşağı Düden Şelalesi

Doğal mekanlar turist inceleme üzerine genellikle kendi başlarına gelir. Onlar iyi bir rahat restoranda Türk kahvesi içebilirsiniz sokaklar, için donatılmış güzel nehir boyunca yürüyüş büyük keyif olsun.

şelale gürültü önündeki kilometrelerce duyulur, birçok turist Antalya'ya başka yaklaşım uçaktan onu hayran söylüyorlar. Gerçekten de, iyi veya üstünde denizden gelen bu mucizeyi görüldü. Bu nedenle, sık sık turist Aşağı Düden Şelalesi de daha yakından bakmak için küçük deniz gemileri kiralayın. Şaşırtıcı bir şekilde, su püskürtme günün hemen hemen her zaman görülebilir parlak gökkuşağı oluşturur. Son zamanlarda, yetkililer şelale aydınlatma yükseltilmiş resort ve şimdi geceleri gerçekten harika bir manzara olduğunu.

Nerede şelaleler bir çağlayan var mı?

Üst Falls Antalya şehir merkezine on beş kilometre uzaklıktadır ve ilçe Varsak aittir. Ben oldukça kolay bulur, ancak her ihtimale karşı, halk her zaman milli parkın yerini istemi için mutlu olduklarını unutmayın.

eski kent yakınlarında bulunan Aşağı Düden Şelaleleri. Bu doğa harikasının nihai çevresi ve Lara Plajı'na gergin.

Şelaleye alınıyor?

Eğer Düden Şelaleleri bir gezi satın almak istemiyorsanız, kendi başlarına burada alabilirsiniz. Milli parka Kaleiçi otobüsün oldukça düzenli yürür. Dur ünlü saat kulesine yakınında yer almaktadır. Yolda turistler yaklaşık bir saat olacak. Yüksek sezonda, park geceleri yediye kadar sabah sekizden açıktır.

Lara - Aşağı Düden Şelaleleri otobüse Konyalty yardımcı olacaktır. Zaten durma noktasına geliyor, sen gürültü görkemli şelale duyacaksınız.

Düden Şelaleleri, Antalya: yorumlar

Dediğimiz gibi, hiçbir turist şelale manzarası keyfini çıkarma fırsatı kaçırmaz. Çoğu zaman, tatilcilerin Milli Parkı gönderilir. Tüm güzellik Düden nehir takdir etmek istiyorsanız, o zaman sudan Aşağı Falls denetlenmesine sipariş etmeyi unutmayın.

Seyahat eden bu doğal mucize hakkında ne dedi? Onlar bir makalede toplamak zordur eleştiriler. Ama bir şey kesin: seyahat hiçbiri şelaleler Düden gitti pişman etmedi. Türkiye'nin incisi - Yani, bu cazibe onun resmi olmayan başlık değer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.