SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Bacakta cani tedavisi - Ameliyat olmadan bunu nasıl

Whitlow bacak ve kollar gibi parmağına gelişebilir inflamatuar süreci aradı. Bu bakterilerin iltihabı neden olur. Genellikle stafilokoklar veya streptokoklar, ancak parmak kokuşmuş dokuların erimesi neden katılmak ve anaerobik mikroflora edebilirsiniz.

mikrotravmalar, diken, uygunsuz davranış veya pedikür sostriganiya çapaklar nedeniyle bacak üzerinde Oluşum cani yara bir ayakkabı, kara, giysileri ile enfekte olduktan sonra.

Türleri yürüyerek Felon

Bunun çeşitli türlerde doku türüne bağlı bulunmaktadır iltihaplı ve irin orada vardı nerede. Yani, vardır:

- deri;

- deri altı;

- eklem;

- kiriş;

- kemik;

- Ortak panaritiums.

Kemik (denilen pandaktilitom) deriden - Ayrı formları paronişi (irin okolonogtevogo silindir olduğunda), tırnak altı dolama (tırnak altına irin koleksiyonu), hem de iltihap tüm dokular eriyen bir durum vardır.

Belirtileri yürüyerek Felon

Diğer cerahatli hastalıklar farklı panaritiums bu hastalık çevresinde ve dokularda irin oldukça hızlı bir şekilde yayılması ile karakterize olmasıdır. Bunun nedeni, ellerde ve ayaklarda yapısı için: Cilt deri altı yağ olduğu altında altında tendon ve kas geçmek. irin, bu katmanda alma kolayca uzunluğunda uzattı ve kalınlığı edilebilir: Bu koltuklardan özelliği kaslarının tendonları parmakların bağ dokusunun özel durumlarda kapalı ve gevşek bir yağ dokusu ile çevrili hareket olmasıdır.

Suçlu şiddeti değişen parmak şişme, kızarıklık ve ağrı gibi gösterdi. Ağrı, gece tarafından geliştirilmiştir, doğayı darbeli büyüme eğilimi vardır. Bir kişinin, çünkü parmak ağrı uyuyamadım, eğer faaliyet zamanı demektir kuralının ilk uykusuz gece, orada bile cerrahlara.

pürülan işleminin ilerlemesi olarak hastanın genel durumu kötüleştirir: bir zayıflık, artan vücut sıcaklığı söz konusu değildir, darbe hızlandırır. şişme ve kızarıklık daha belirgin ve belirgin hale gelmektedir, ağrılı parmak Becoming veya yürüyüş sırasında üzerine aşamasına geçin.

Whitlow: nasıl tedavi

Panaritium Tedavi hemen her zaman cerrahi bacak - (gelişmiş sürecinde - Genel altında) lokal anestezi altında, bir otopsi ülser, ölü doku kaldırma işlemini yaptığı, daha sonra yara boşaltılır ve hiç örtüşmeyen 1-2 dikiş veya dikişler bindirilir. yara peroksit, klorheksidin, furatsillina çözeltileri ile yıkandı. Ağızdan ya da kas içine (i.v.) antibiyotik atandı.

Evde tedavi suçlu?

Gün boyunca 2 alternatif tip kompres: apse şişme ve küçük boyutta kızarıklık, deri altında görünmüyorsa, uykusuz gece orada değildi, aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz:

1) ile Pansuman hipertonik çözelti sodyum klorür: bir eczane sunar% 10 çözelti hazırlanmış ya da bir su camı kaşığı tuz içinde çözülmesi ile hazırlamaktır. Bir kompres uygulanması ve günde 2-3 kez, kuru olana kadar tutun.

2) ile sıkıştırın Dimexidum: dimexide seyreltilmiş kaynamış su 1 oranında: 4, çözeltisi ile üstten, parmak empoze steril gazlı bez ıslak - polietilen, üst tabaka - bandaj ya da pamuklu kumaştan. Ve daha sonra, sadece selofan ve gazlı empoze - en iyi seçenek (1 şişe başına 5 ml fizyolojik tuzlu su ile seyreltilir, örneğin penisilin) tülbent antibiyotik çözeltisi üzerine dökülmüştür.

suçlu muamelesinde bir kural hatırlamak gerekir: apse sıcak bakmıyor her durumda, konuyla ilgili sürecin yayılmasını ve çevresindeki doku önlemek için olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.