SeyahatSeyahat İpuçları

Nasıl daimi ikamet için Almanya'ya gitmek için?

Daimi ikamet pek çok nedeni olabilir için Almanya'ya gitmek için ancak ülkede daimi ikamet hakkı almak için - değil kolay bir görev. Alman hükümeti sadece birkaç durumda kalıcı oturma izni alabilir oldukça sıkı yasalar belirlemiştir.

son göçmen ve Yahudilerin göç programı: daimi ikamet için Almanya'ya gitmek öğrenmek isteyenler için, iki gerçek olanaklarını dikkati çekiyor. Tabii ki, vize ile Almanya'ya girebilir ve daha sonra ülkede daimi ikamet için hak, ancak daha sonra bu konuda daha fazla.

Son göçmenler - etnik Almanlar, bir ebeveyn Alman sahip insanlardır. yaşamak için Almanya'ya gitmek öğrenmek için, kendini kabul kimse bir etnik Alman, Büyükelçiliği ile temas ve uygun biçimde doldurmalıdır. Geç göçmenin değerlendirilmesinden elde edilen sonuçlara göre Almanya'da ikamet hakkına ve daha sonra Alman vatandaşlığına elde edebilirsiniz. Anketin düşünülmesi oldukça uzun bir süre gecikebilir - 5 yıla kadar.

Bu program kapsamında Almanya'ya göç edenler, devlet önemli bir destek sağlar: böylece konut, dil eğitim kursları, sosyal fayda ve.

Yahudi göçünü - Bir sonraki seçenek Almanya'ya gitmektir. Yahudiler ayrıca ülkedeki daimi oturma izni alırlar. Almanya'ya hareket bu program için o kadar kolay değildi bu yüzden 2005 yılından beri, eski Sovyetler Yahudilerden, biraz daha karmaşıktır hareketli. daimi ikamet için Almanya'ya gitmek öğrenmek için, Alman Büyükelçiliği ifadesinin siteyi bastırmak için gereklidir. Yahudi uyruklu üyelik doğrulama çok sıkı ve pasaportlarına "milliyet" sütununda bir giriş yeterli olmadığı unutulmamalıdır. Ayrıca üst belgenin Yahudi köklerini onaylamanız gerekir: böylece sinagog, eski fotoğraflar ve kitaplara bir özü sunmak. Buna ek olarak, ilgili sertifika tarafından teyit Alman dilinin zorunlu bilgi, tabi. Yahudiler ülkede üç yıl ikamet izin verilir. Sonra yenilendi, ancak belirli koşullar altında: sürekli bir iş varlığı, dil becerileri yüksek bir düzeyde ve benzeri.

daimi ikamet için Almanya'ya gitmek nasıl bilmek istiyorum Diğer vatandaşlar, ilk vize ülkeyi girmelisiniz. Daha sonra, belirli bir süre sonra ve belirli koşullar altında, Almanya'da ikamet kalıcı hakkını almayı bekleyebilir.

Sürece Almanya, Avrupa Birliği'nin bir parçası değildi olarak, Alman vatandaşlık yalnızca ülkedeki ikamet 15 yıl sonra mümkün olabildi. Şimdi göç yasasının en çeşitli değişikliklere uğradı. Sekiz yıldır Almanya'da yaşamak için yeterli - Edinme vatandaşlık çok daha kolay hale gelmiştir.

nasıl sorusuna en basit cevap daimi ikamet, evlilik veya aile birleşimi için Almanya'ya gitmek. Ayrıca, (a) eş içerik ortağı için yeterli koşul olduğunu gerekli değildir. O sosyal fayda dayanır.

Eğer Almanya'ya taşınmak zorunda seçsin Hangi seçenek, iyi düzeyde Almanca dil bilgisinin her durumda bir ön koşul olduğuna dikkat edilmelidir. Buna ek olarak, Almanya'da yasak olduğunu bilmeli çifte vatandaşlık ve Alman vatandaşlığına kabul edilmesinden sonra bir yıl boyunca diğer ülkelerin vatandaşlığını vazgeçmek zorunda.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.