SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Çocuklarda Bağırsak kurtları: nasıl mücadele?

Sık sık solucanlar ile enfeksiyon vakalarının duymak, ama biz bu felaket bizi dokunma olmayacağından emin için düşünüyorum. Aslında, solucanlar can yetişkinler hem de çocuklar ile enfekte. Eğer sıkı gözlemlemek bile kişisel hijyen kurallarını, solucanlar her yerde bulunurlar çünkü enfeksiyon mümkündür. Zaten enfeksiyon bir dava vardı Ayrıca, eğer bu bir daha olmayacak hiçbir garantisi yoktur.

solucan şeklinde veya bunların larvaları olarak vücutta Paraziter solucanlar. Çoğunlukla mide-bağırsak sistemi içinde yaşamak, ancak herhangi bir organ ve dokuları (kalp, akciğerler, beyin, kas, bağ dokusu, vs.) etkileyebilir.

Nasıl solucanlar ile enfekte olabilen?

Enfeksiyon güvenilmeyen kaynak, toprak ve kum, hayvan su ile gerçekleşir. Et teknolojisinde, balık, tavuk ve ısıl işlem görmeden yapılan ürünlerin uyulması olmaksızın hazırlanmış, yıkanmamış meyve ve sebzeler: Genellikle nedeni gıdadır. Çocuklarda Worms çocukların kendileri arasındaki çocukların kolektif ve sıkı bir temas ziyaretleri sonucunda, sokakta oyuncaklarla oynadıktan sonra görünebilir. Bu konuda tehlike tenya yumurtası kaynağıdır sinekler ve hayvanlardır. tuvaletler, kapı kolları, toplu taşıma araçları: enfeksiyon kaynakları kamusal alanlarda bulunmaktadır. Yatak örtüleri, iç diğer aile üyelerini bulaşabilir olasılık yüksek derecede, solucanlar bulaşmıştır ve hijyen kişi. Ayrıca Enterobiyaz varlığında mümkün ve kendini enfeksiyondur.

Ne anketler bir çocukta solucanları tespit edebilir?

Dışkının 1. Sınav solucan yumurta. onlar her zaman onları tespit yok çünkü bu yöntem, her zaman otantik değildir.

Nasıl analiz için dışkı toplamak için?

Kap sabun ve su ile yıkandı ve kaynar su dökün olmalıdır. soğutulmuş kuru pota atılan çocuk. dışkı sonucun güvenilirlik için üç farklı yerlerden tahta bir sopayla alınmalıdır ve bir cam kavanoza koyup, kapağını kapatın. Analiz ilk iki saat boyunca laboratuarda kaydedilmelidir.

2. Enterobiyaz ile Kazıma yapışkan bant vasıtasıyla yapılır. daha yüksek güvenilirlik, bu tür bir analiz, tercihen sabah veya akşam, iki haftalık aralıklarla üç kere yapılmalıdır. Analiz imkansız önce çocuğu uzağa yıkayın.

3. PCR (polimeraz zincir reaksiyonu), immünolojik yöntemler - Tanı çok güvenilir bir yöntem. Şu anda yaygın nedeni karmaşıklık ve yüksek maliyet kullanılmaz.

VRT (bitkisel rezonans testi) elektromanyetik frekans vasıtasıyla gelişiminin herhangi bir aşamasında, parazit tespit eder. Onun etkinliği tam olarak kanıtlanmamıştır. Bazı tıp merkezlerinde kullanılan.

Solucanlar bir çocuk ya da yetişkin bulundu ne olur?

yeterince arasında kullanmaz çocuklarda bağırsak solucanları tedavi için antihelmintik ilaçlar. ilaçlar ile birlikte kesinlikle tüm aile üyeleri tarafından kişisel hijyen kurallarına uymalıdır. Günlük temizlik deterjan kullanılarak in-house gerçekleştirilir. Yumuşak oyuncaklar yaklaşık üç saat boyunca soğuk veya doğrudan güneş ışığı altında günlük olarak muhafaza edilmelidir. iç çamaşırları ve yatak değiştirmek düzenli olarak demir, 60 dereceden daha düşük olmayan bir sıcaklıkta iki tarafı, çamaşır yıkamak ve.

Çocuklarda bulunan solucanlar, tedavi prosedürü ile kombine edilmelidir edin: sabunla iyice yıkayın onlara yardım ve tırnak falanks parmaklar tırnaklarını tonsured fırçalar. miktarı mümkün olduğunca yumurta tahsis Özellikle bu tedavinin ikinci ve üçüncü gününde yapılmalıdır. Düzenli olarak önce ve uykudan sonra çocuğu silsin alışkanlık haline getirin. çocuklara bireysel havlu vurgulayın.

Çocukların rendelenmiş havuç ve havuç suyu, nar ve daha hızlı solucanları kaldırmak için yardımcı nar suyu, ceviz ve çilek.

Çocuğun durumunun tedavi parazitlerin ölüm ile ilişkili kanda toksik madde artışına bağlı kötüleşir sırasında ise, doktorunuzla temizlik lavman olasılığını görüşmek gerekir.

kurtlar çocukta bulunursa, o dairede yaşayan tüm koruyucu tedaviyi gerçekleştirmek için gereklidir. Evcil yanınızda tedavi edilmelidir.

parazitik hastalıkların önlenmesi temizlik ve düzen için çocuğunuzu alıştırmaktır. Antiseptik ıslak mendil kullanmak ve çocuğunun cebine koydu Alışmışım.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.