KanunYasal Uygunluk

Aylığa artırma: bunu beklemek gerekir?

Ülkemizde biz 17 yıldır tasarlanmış devlet emeklilik sisteminin başarılı gelişimi için uzun vadeli bir plan geliştirdi. O 2013 yılında kazanmak için bekleniyor.

Eğer emeklilere başka artış emekli bekliyor musunuz?

Yeni stratejisi kapsamında, emeklilik fonları yirmi yıldır kazancının% 40 hesap verecek - emekli kıdem en az kırk yaşında idi ve maaş% 20 onun sigorta katkıları bir ödeme yapılması koşuluyla. beklenmemektedir 2012 yılında emekli arttır. Sadece hesaplanan değer - Emeklilik bir ömür ve burada% 20 olduğunu unutmayın. Hayatının sonuna kadar bir kişinin tamamen haklı bir para ödenecek.

emeklilik yaşının yükseltilmesi konusunda birçok konuşma Excite, ama bu sadece bir söylenti. Beş yıl önce - Erkekler, daha önce olduğu gibi, kadınların yaşı altmış yıllık ulaşmaya emekli ve edilecektir. Bu durumda, daha sonra kişi daha kendi emeklilik artış olacağını, haklı dinlenme çıkacaktır. Emeklilik boyutu hizmet süresine bağlıdır: Daha yüksek emekli büyük uzunluğa. Bir erkek kırk yıldır çalışmaz Buna göre, onun emeklilik ortalama kazancının% 40'dan az olacaktır. emekli daha karlı olduğunda vatandaşlar Yani kendileri karar verecektir. Emeklilik modeli üç seviyeden oluşur: Bu modelde% 40 devlet emeklilik,% 15 verilir - Kurumsal bir emeklilik planı ve% 5 herkesin kendi pahasına kendi oluşturabileceği özel emeklilik olacak. Devletin% 40'ın üstünde çıkan emekli seviyesi - bu sadece herkes bekleyen böylece tam onların emeklilik artıştır.

Başka yanan bir soru: Ne bir sakatlık nedeniyle o çalışamaz eğer, emeklilik çalışma adama ne olacak? Bu durumda, çalışma standartları saklanan şarj sakatlık emekli maaşları. Bu aynı zamanda kurtulan verilen emeklilik için de geçerlidir. geçim seviyesinin altında, bu tür emeklilik değil. miktarını hesaplarken yaşlılık aylığı kıdem olarak çocuk bakımı, annelik izni ve askerlik dönemi için analık sonlarını içerecektir. kişi başka faaliyetlerde edildiğinde, sadece durumda Emeklilik Fonu'na sigorta primleri ödemek için şu anda, bu da dahil ve dönem olacaktır.

2012 yılında emeklilik artış meydana almadı rağmen sigorta süresi olmayan aşağıdaki sigorta sürelerini içerir: hastalık izni alınması faydaları; askerlik veya ona eşit başka bir hizmet; Altı yıl (genellikle üç yılı geçmemek kaydıyla) kadar bir çocuğa bakmak; bayındırlık katılım; istihdam hizmetinde yararlanırlar; haksız olarak tutulması; engelli bir kişi veya seksen yıllık yaşını doldurmuş kişilere bakan; yaşayan eşleri birlikte iş bulmak mümkün olmamıştır alanlarda eşleriyle birlikte askeri-yüklenicilerin (kocaları), fakat en fazla beş yıllık bir toplam; ikamet yurtdışında kocalar ve diplomatlar eşleri - ve beş yıllık bir süre için. Ama bütün bu durumlarda, yukarıda belirtilen süreler kıdem olarak sayılır unutulmamalıdır sadece eğer önce ve Emeklilik Fonu fon çalıştı ve ödedikten sonra.

Başka yanan soru - emekliler çalışma ne olacak? onlar, daha önce olduğu gibi, emeklilik ödenen mı? Rusya Federasyonu emeklilik sisteminin başarılı gelişimi için Devlet planı olması beklenmektedir. Ama onların emeklilik artış çalışan emekliler beklemiyorduk. Aksine, maaş ortalama çalışma emeklinin fazlaysa, bunların emeklilik veya bir kısmını kısıtlamak için planlar vardır. Her şey bizim emeklilik fonları tarafından oluşturuldu vermesinin cesaret verici Kuşkusuz, emekli ve onun randevusunda hesap yatırım geliri dikkate alarak, tam olarak ödenir. Emeklilik tasarruf olarak ödenecek bir emeklilik fonlu kısmına veya götürü olarak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.