Sanat ve EğlenceLiteratür

Asya XI-XIV B'de

Orta Java bir hanedanın elinde, Budizm aşıladığı ve (kısmen Khmer İmparatorluğu ile) Srivijaya aile bağları bağlantılı. Doğu Java hanedanını üstünlüğünü sürdürdü günü, Saivism ve merkezi ile savaşan işledi. Onların mücadelesi sırasında kademeli olarak Cava tek devlet kurdu - Erken Mataram.

XI-XIV cc olarak. geniş alanlar dört tarım imparatorlukları altında birleştirilmiş, çok yaygın sosyoekonomik yapısında var: Pagan, Khmer İmparatorluğu, Singasari-Majapahit ve Dayvet o bir tarım imparatorluğu haline ölçüde dönemin ikinci yarısında. Devlet Dali, XIII yüzyılda yendi. Moğollar giderek de idari olarak oldu Çinli eyaleti (bugünkü. Yunnan). Orada devletler Sugbu (veya Cebu), Sulu Takımadaları adasında, Luzon (Maine), Mindanao (göl. Lanao) adasında, Kalimantan'da Sulawesi, Güney Moluccas'daki vardı ve böylece en geniş sınıf toplumu, hangi Güneydoğu Azii.Kultura tüm Japonya'nın önemli alanlarda hemen orada Asya kültür tarihinde kendi katkısını vardı.

Batıda, Güney Hindistan'da devlet Chola ile savaşlar vardı, Sinhalesece krallıklar Lanka ile kültürel, ekonomik, siyasi ve askeri kişileri yoğunlaştı. Bu dönemde Ticaret gerçekleştirildi büyük ölçüde hala Güney Hindistan bir Dravidyan halkları olduğunu. denizciler tüccarlar arasında ilk sırada yer sonra Arapları işgal, ancak önemli bir ticari faaliyetin ve İranlı tüccarlar oldu. Savaş Tursunov (XI c.) Dayvetom ve Yuan ile (XIII c.) Dayvetom, Dali, Champa, Kmer İmparatorluğu'nun, Pagani ve Mata-Ram ile: Çin İmparatorluğu ile İletişim, ağırlıklı olarak askeri çok daha seyrek idi. Güneydoğu Asya limanları ile Çin ticaret Araplar, İranlılar, indiytsy.Kultura Japonya Asya kültür tarihinde kendi katkısını vardı, tüccarlar vardı.

Asya XI-XIV yüzyıl.

Bu süre içinde ekonomik ilişkiler alanında ise önemsiz değişiklikler vardı. Nüfusun çoğunluğunun ana işgalini haline yayma (ve orta ve büyük nehirlerin vadilerinde yaşayan), sulanan pirinci ekimi mı. her yerde misiniz ve kalıcı hale gelmiştir arz eleman ikincil ekinler çiftçilerin (ve diğer kök sebzeler, baklagiller, ve diğerleri.), yağmurla beslenen pirinç rolünü Büyüyen. Belki o zaman zaten mısır dağıtıldı.


Önemli değişiklikler şehir devleti ve vatandaşları meydana gelmiştir. Keskin şehirlerin sayısı arttı, kırsal el sanatları bir dizi üretim ve hayatın pek çok yönlerini standardizasyonu yol açtı şehre, nin yerini almıştır. Yoğunlaştırılmış ekonomik ilişkiler "şehir - köy", devletler içinde artan değişim, para dolaşımı kapsamını genişlettik.

Asya XI-XIV yüzyıl.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.