Ev ve AileAksesuarlar

AA Piller: ne olduklarını ve ne kullanmalıyım?

Muhtemelen bir adam biz fenerini denilen piller AA boyutu R6, bak nasıl bilmez kim. Onlar saatler dışında, kelimenin tam anlamıyla her yerde kullanılan ve el feneri ile biten vardır. Bunun yararlı buluş olmadan çalar, dijital kamera veya DVD-oyuncudan daha uzak çalışacak hayal etmek zordur.

Ancak, bunlar uzun ve sıkı bir şekilde bizim günlük yaşamda kurduk olmasına rağmen, herkes onlar, ne kadar süre çalışması olduklarını bilmelerini ve seçim esas fiyata göre yönlendirilir. Elbette, zahmet ve her zaman şarj edilebilir şarj edilebilir AA pil, almayın olabilir. Cihaz nadiren kullanılan ve enerjinin küçük bir bölümünü kullanır eğer Ama neden ödeme? Evet, ve her mağaza olduklarını ve yüzden o AA pil değiştirme olur ve mevcut olanı satın almak için acil bir ihtiyaç vardır. bize de ve aralarındaki fark nedir ayrıntılı olarak ele alalım.

  • Tuz. En kısa kısa ömürlü ömre. Bunlar zarar hızla gerçekleşir şarj ve işaretlemesi kullanılır harfi R ile ayırt edilebilir.
  • Alkali (bazik). yazıtın ana gövde tuzlu, daha iyi kalite ile karşılaştırıldığında, Alkali ve uzun ömürlüdürler. etiketleme kullanılan harfler LR türü için.
  • Lityum. Piller küçük boyutlarda maksimum gerilimi koruyabilmiştir lityum kullanımı ile bu tip AA. Bunlar çok uzun şarj korumak ve önemli sıcaklık değişimleri dayanabilir edilir.
  • Civa. adını geldiği Bunlar, civa oksit ihtiva eder. Pilin boyutları oldukça büyük, hem de raf ömrü olduğunu. Çok nadir ve büyük popülerlik yok.

hücrenin seçimi doğrudan onu yüklemek için planlanan cihaza bağlıdır. Enerji yoğunluğu olarak, tüm cihazlar gruba ayrılabilir:

  • Dijital Kameralar. Enerji tüketimi sabit ve hızlı güçlü bakliyat (flaş gücü) yoktur. daha hızlı iyileşmelerine edebiliyoruz ve güçlü bir güç farkı var özel AA pil, satın almak için Dolayısıyla daha iyi.
  • Yoğun enerji tüketimi - oyuncaklar, güçlü ışıklar vs. Onlar için bu en iyi lityum uygundur güç kaynaklarını veya pilleri.
  • Ortalama tüketim - PDA'lar, müzik çalarlar, radyolar ve diğer dijital cihazlar. Oldukça alkali elementleri yapabilirsiniz. 15-20 saat yeteneğine tip Bir set bu cihazların normal işleyişini sağlamak için.
  • Düşük tüketim - uzaktan kumandalar, saatler vs. Bu durumda, güvenli bir şekilde en ucuz olan tuz AA pil kullanabilirsiniz. Onların gücü 1-1,5 yıldır yeterli olacaktır.

Ne zaman "parmak" gıda kaynakları da işaret ve üreticilerin tavsiyelerine ambalajında, hem de markaya dikkat edilmelidir. Böyle Varta, Duracell, Maxell, Energizer gibi markalar çoktan en yüksek tanıma ve yüksek prestij kazandı. Aynı zamanda en uygun fiyatlı vb Sony, GP, Panasonic vardır

Şimdi bir seçim yapmak ve en iyi cihazınızı eşleşen öğeleri satın almak çok kolay satın aldığınızda.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.