SağlıkTıp

Asetil asit

Bu ilaç belki de dünyanın en ünlü ve her evin ecza dolabında olduğunu. aspirin, XVIII yüzyılda Avrupa'da ortaya çıktı için asetil asit, aynı zamanda anılacaktır. Ama bugün gördüğümüz hangi formda.

Bu Hintliler ev ateş de tedavi edildi Peru, teslim bir ağacın kabuğu oldu. "Kin-kin" Hint ismi "kin-kin" "kinin" olarak değiştirildi Avrupa vatandaşları için telaffuz etmek zor, ve görünüşe göre, idi. bark toz haline getirilir ve ateş için kullanılır. ilaç maliyeti inanılmaz derecede yüksek olduğunu, bu yüzden yerine aramaya başladı.

1850 yılında salisilik asit (- "salix" bu arada, söğüt Latin) söğüt izole edilmiştir. Ama ilaç çok pahalı. Yine bir yedek aramaya başladı. Bu asit, başka bir burç içerdiği bulunmuştur - spiro. Ve söğüt çok daha fazla bir miktarda. Ama çok tahriş olmuş mukoza ve alımı özellikle uygun değildir izole eder. Tarih radikal Elde edilen madde asetil (etil) bağlanmak için bir fikir geldi, kim sessizdir. Adı "Aspirin" kelimesi "asetil" ve kökü ilk harfini aşağı atmıştır ağacın adı "-spir-". fenolün Sanayi üretimi, aspirin 1893 yılında başladı.

Hiçbir ilaç sorunu seste aspirin ile karşılaştırıldığında olamaz: ABD'de yaklaşık 12 bin ton yılda üretti.! Bizim eczaneler aspirin, asetilsalisilik asit olarak da bilinen, ancak formülasyon hala 60. adlar altında farklı firma tarafından imal edilmektedir.

Asit Başlangıçta yalnızca sıcaklığı azaltmak için uygulanan asetil.

Uzun arama analjezikler, steroidal olmayan iltihaplanmaya karşı ve antipiretik ajanlar , prostaglandin sentezi, bilim bastırılması aspirin döndü. Asetil asit, hem de yeni ilaçlar ( "Fenilbutazon" "İbuprofen", "indometasin", "ketoprofen", "Ortofen" "piroksikam" niflumik asit vb., Bu özellikler vardır. Bir miktar aspirin, burada bu en iyi değildi 'askofen', 'Kofetsil', 'Tsitramon', 'sedalgin' (daha aktif "Asfen.": ama hiçbir ilaç ona analjezik etkiyi arttırmak için çok yönlülük ile karşılaştırılamaz, vakıf hepsi aynı aspirin olacak ilaçlar, bir kombinasyon yaratmak için karar ).

- asetil asit üstü kapalı bir adı verildi asetik asit elde edildi. Sahip olduğu özellikler ağrı ve sıcaklık azalması ile sınırlı değildir. Düşük dozlarda, ince kan edebilmektedir. Bu yüzden yakın zamana kadar düşünüldü. Ancak, tıbbi ışık son çalışmalar sonrasında şüphe başladı: o gerçekte zararsız aspirin? O kan incelir, ama aynı zamanda engelleme ve bizim vücuttan cüruf çıkarılması (atık ürünleri). Non-steroidal antienflamatuar ilaçlar ( "analgin", "İbuprofen" "Parasetamol", "aspirin", vs.) sonuçta oluşan idrar miktarını azaltarak, böbrek efferent arteriolden uzatın. Bu sıvı ve ısı ile "sokulması" ise bir kuvvetlendirme "Acil" ter bezleri ihtiva eder, cismi çıkarmak için zorlanır fazla sıvıyı alır. Biz aynı etkiyi almak ve kendisi için biz aspirin almış. yalnızca sorun üzerinde konuşuyor olamazdık ter bezleri çıktı toksinlerin böbrekler aynı miktarda can. Ama cüruf Atölyeleri'ne etkisinin önemli bir kısmının hala iç organların yenilgiye sonunda açar, bize kalır. Ancak, yalnızca aspirine bu olumsuzluk vermemelidir. Benzer şekilde, bize tanıdık ve kireç ve "Kalinka Malinka," ve diğer "büyükannesinin" tarifler hareket edecektir. Buradaki önemli nokta yoğun iş çalıştıran işyeri bezleri ve sonraki sonucudur.

Büyük cümleyi aktaracak olursak: bilgiyi tutan sağlığını tutar. Eğer (antipiretik, analjezik veya "birlikte") kullanmadıysanız şey gelen Asetil asit, büyük bir dikkatle ve sadece terapist tavsiyesi üzerine kullanılmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.