Ev ve AileÇocuklar

Yıldızlarla ilgili Bilmeceler - uzay araştırmaları yardımcısı

Küçük çocuklar çok çabuk gelişiyor. Sadece iki yıl içinde hepsi temel becerileri ve konuşma öğrenirler. biraz daha karmaşık mekansal kavramlardır. Ancak dört yıl ile açıklanabilir uzay ne , ve yıldızlar keşfetmeye başlarlar. yıldızlarla ilgili Bilmeceler öğrenmeyi eğlenceli ve ilginç hale yardımcı olur.

Nasıl yıldız dünyayı incelemek için?

çocuk gökyüzünde gerçekten ilgilendiğini, bu "gökyüzü fenerler bak.", biraz banal olduğunu Biz ne kadar büyük boşluk çocuğunuzu göstermek gerekir. Bütün güneştir - her yıldız olduğunu gösterin. Çocukların güneş sisteminin modelleri, tutulmalar ve meteorların hakkında hikayeler çok ilginç.

hikayeler ilginç bulmacalar sağlamak ve çocuk kayıtsız kalmayacağız.

küçük olanlar için Bulmacalar

1. gökyüzünde güvenle yanıyor Ne,

Yükseklik korkusu rehberliğinde değil?

Geceleri bütün parlayan

Ve aniden sabah kayboldu.

2. gözyaşları ile kırmızı gökyüzünde karşılaştım.

Ya da (yıldız) ... kesilmesine

3. Sovenko karanlık yuvada bulamaz.

Parlak ışık yolu o ... (yıldız)

yıldızlarla ilgili bu tür basit bulmaca çocuklar üç yıl ilginç olacak. Buna ek olarak, kafiye çocuğu ve yaratıcı düşünme öğretecek. yıldızlarının ilk belirti verecek.

Büyük çocuklar için yıldızlı Bilmeceler

5 yaş arası çocuklar daha derinden yıldız ile tanışırız. Çünkü, bir yıldız, ama biz onu büyük bir bakın - güneş Çocuğunuza bize yakındır. Kalan yıldız sadece küçük noktalar ile çok daha uzakta ve görünür bize bulunmaktadır. Bir sır hikaye sağlayın:

Sabah uyandırma ateşli arapsaçı olarak

Ve gökyüzünde bu düğüm yüzen.

o ufukta iner akşama kadar

Yakında tüm uyku peşinden gidecek.

takımyıldızları incelenmesi, ayrıca yıldızlar hakkında bulmaca kullanabilirsiniz. Bu çocuğunuzun isimleri hatırlamak daha kolaydır yardımcı olacaktır. Örneğin:

Değil onun tüm kış sulu kar korkutucu,

gökyüzü parlak ayı süpürme sonra.

Nasıl bir bilmece ile gelip kendi başlarına Yıldızlar hakkında?

Her oturum için kendi bulmaca icat edebilirsiniz, çocuğunuz alanı öğrenir yardımcı olun. Onlar mutlaka kafiyeli olması gerekmez. Sadece ilginç gerçekleri almak ve bulmaca şeklinde onlar hakkında çocuğa sorun.

Örneğin, gökyüzünün batısında yer alan, sekiz yıldızlı oluşur; gökyüzü, okyanus (takımyıldız Balina) ikinci yüzen bir kardeş.

Belirli bir "yıldız" defterine kaydedilen yanıtlarıyla yıldızlar hakkında tüm bulmacalar. Bu çocuk materyal kendi başlarına kaplı, ancak çalışmayı tekrarlamak sonra yeni bulmaca icat etmek gerekmez hatırlamak sağlayacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.