FormasyonÖykü

Arkeen dönemi - Dünya üzerindeki hayatın başlangıcı

gelişme ve antik yerkabuğunun en erken dönem - Arkeen dönemdir. Bu bilim adamları göre bir gıda olarak organik bileşiklerin bir çeşidi kullanılarak ilk canlı organizmalar, heterotroflar edildi, bu sefer oldu. Arkeen dönemin sonunda, yoğun gezegenimizin çekirdeğin bir oluşum vardı ve hangi dünya hayatını geliştirmeye başladı, çünkü volkanlar aktivitesini azalmıştır.

Arkeen dönemi yaklaşık 4 milyar yıl önce başladı ve yaklaşık 1,56 milyar yıl sürdü. , Neoarchean paleoarchean, mesoarchean ve Eoarchean: dört döneme ayrılır.

Yer kabuğunun Arkeen çağda

Yaklaşık 4 000 milyon yıl önce gerçekleşen neoarchean sırasında, Dünya zaten gezegen olarak kuruldu. Neredeyse tüm alanın lav bir çok tartışmalar çıkıyor volkanlar tarafından işgal edildi. Onun sıcak nehir kıtalar, yaylaları, dağları ve okyanus siper oluşturdu. Taş, bina, maden cevheri, bakır, alüminyum, altın - Volkanlar ve yüksek sıcaklıkların sürekli aktivite maden kaynaklarının geliştirilmesine yol açmıştır radyoaktif metaller, kobalt ve demir. . Yaklaşık 3670000000 yıl önce ilk metamorfik ve oluşan volkanik kayalar Baltık ve Kanadalı kalkanlar, Grönland ve diğerleri: (granit, diyorit ve anortozit), farklı yerlerde bulundu.

Valbaru ve tek okyanus - (3,7-3,34 milyar yıl önce) Paleoarheya ilk kıtasının oluşumu sırasında. yapı okyanus çıkıntılar ortamda karbon dioksit miktarında, su ve bir azalma kademeli bir artış ile sonuçlanan, değişti.

Mesoarchean sonra bu süre boyunca süperkıta yavaş çatlak başladı izledi. neoarchean, yaklaşık 2.65 mldr yıl önce sona erdi ana kıta kütlesi oluşturdu. Bu gerçek, gezegenimizin tüm kıtaların antik gösterir.

İklim ve atmosfer

küçük bir su miktarı ile karakterize Arkeen dönemi. Tek engin okyanusun yerine birbirinden ayrı bulunan sadece sığ havuzlar vardı. Atmosfer gazı (karbon dioksit - CO2 kimyasal formülüne) esas olarak oluşan, yoğunluğu çok daha yüksek akım oldu. Su sıcaklığı 90 ° idi. azot atmosferi yaklaşık 1015 yüzde küçüktü. Metan, oksijen ve diğer gazlar neredeyse değildi. atmosfer sıcaklığı değil, bilim adamlarına göre, 120 dereceye ulaşır.

Arkeen Era: Biyoloji

Bu dönemde ilk basit organizmaların ortaya çıkmasıdır. Anaerobik bakteriler yeryüzünün ilk sakinleri. yeryüzünün okyanusların özgür oksijen atmosferi içine yaymaya başladı siyanobacteria (pre-nükleer) ve mavi-yeşil algler, - Arkeen çağda ilk fotosentetik organizmaların idi. Bu bir oksijen ortamında yaşayabilir yaşayan organizmaların ortaya çıkmasına katkıda bulunmuştur.

Ama Archaeozoic dönemi fotosentez görünümüne göre değil, önemlidir. Şu anda en önemli iki evrimsel olaylar vardır: dramatik nedeniyle kromozom kombinasyonları kümesi yaratılmasına ortam koşullarına adaptasyon artmış çok hücreli ve cinsel süreci vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.