ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Araçlar elektrikçi. gerekli minimum

Elektrik insanlar için güvenli değildir. Bu sağlığına önemli zararlar verebilir. Geçerli yeterince büyük kuvvet hayatını uzakta alabilir. Bu nedenle, önlemler tam olarak yapılmalıdır.

Elektrikçiler araçları özel koruması vardır. Düşük kaliteli ekipman hasar kullanımı kabul edilemez. Ne ekipman çalışmalarında bir elektrikçi gerekir ve bunun bir araç gibi görünmelidir nasıl, daha fazla bilgi edinmek gerekir.

gerekli minimum

elektrikçi araçları için gerekli asgari tornavida, pense, pense striptizci, tel kesiciyi yanı sıra ölçüm ekipmanı, bıçak, kaset ve bir işaretleyici içerir.

Tornavidalar iş yerinde vazgeçilmezdir. Düz, çapraz, göstergesi olabilir. Böyle elektrikli araçlar (fotoğraf aşağıda sunulmuştur) için önemli korundu elektrik çarpması.

Aslında, sadece kablo elemanları ile temas halinde uç sıyrılmış olmak zorundadır.

teller gerekir pense büküm ve bunları kesmek - tel kesme ya da bir bıçak. Maşa yalıtım kaldırmaktır. Multimeter gerilimi ölçmek voltaj göstergesi veya akar.

Bu işe bir elektrikçi gerekli temel el aletleri olduğunu. Ayrıca yararlıdır Yardımcı unsurlar bıçak, bant ve bir işaretleyici olarak kabul edilir.

ek araçlar

Set elektrikçi gerekli önlemleri (fotoğraf aşağıda gösterilen) yürütmek için ek bir araç içerir.

Bu vazgeçilmez profesyoneller olduğunu. Bu elektrikli aletler (çekiç, boru kesme, tornavida), hem de anahtarları ve bir çekiçli.

özel nozulları daha başka işlemleri gerçekleştirmek için kullanarak, hem de priz için matkap delikleri etkinleştirmek ile takma aparatı.

Elektrikçiler araçları duvar peşine düşmek oluşmalıdır. düzenleme azından zor bir şey değiştirmek yıkayın.

Ayrıca, bazen, farklı bağlantı elemanları sıkın delik açmak, vb. D. Bu bir tornavida gerektirir gereklidir. Ancak, elektrikli aletler birçok türde taşımak vermemek için, tornavidayı fonksiyonu ile yumruk gibi bir elektrikçi için bir araç satın almanız gerekir.

ekipmanın Bazı öğeler oldukça kuvvetli sabitleme cıvataları ve kaçık. Ağzı açık anahtar kümesi vardır olacak. çekiç birçok işlemler için gereklidir.

izolasyon

enstrüman işlerini profesyonel elektrikçi olmak olduğu sorusuna başa çıkmak için, bunu işlemlerini gerçekleştirir tüm seçenekler bakmak gerekir. Birçok vardır.

Bir elektrikçi için Aracı yalıtımı için rehber bir ayarlanmış olmalıdır. Bugün bu malzemelerin birçok çeşidi vardır.

Koli bandı düz veya renkli olabilir. Bu bir etiket olarak hizmet verebilir.

Ama yalıtım başka türü yoktur. Farklı çaplarda ve renklerde bir tüp gibi görünüyor. Onlar psikiyatrist denir. sıcaklık etkisi altında, malzeme, sıkıştırılmış ve sıkı bir şekilde temas kapatır.

Bu önemli ölçüde büyük bir arsa üzerinde görevleri yerine özellikle harcanan zamanı azaltabilir. Yalıtım hatta en basit işlemler için gereklidir.

aletler

Özel önem verilir ölçme aracı elektrikçi. Birçok benzer aygıtlar vardır. Onların seçim aktivitesinde sihirbazı tarafından gerçekleştirilen eylemler bağlıdır.

Gösterge Tornavida bu araçların en basit olanıdır. Bu ucuzdur. Bu faz ve sıfır tellerin varlığını belirlemek için izin verir.

Tam gerilim ölçümü, elektrik direncini gerçekleştirmek için, bir multimetre satın almak gereklidir. Örneğin, şap elektrikli yerden ısıtma sistemi döşeme, ana öncesi ve yükleme sonrası tel direncini ölçmek gereklidir. Belirtilen üretici endeksi ile karşılaştırılması kurulumu vardık.

arama yazabilmek için Sensörler ayrıca profesyonel elektrikçi gerekir. Ama sadece floş sık onarım durumunda. Sensör maliyeti yüksektir, bu nedenle onlara acilen ihtiyaç vardır kime yalnızca bu ustaları satın alın.

Özel günler için aletler

bazen usta çalışmak zorunda koşullara bağlı olarak, bir elektrikçi için gerekli bir araç seçilir. Ahşap evlerin duvarları marangoz bir dizi kullanmak varsa, keski.

Yani onun taşınabilirliği kullanmalıdır elektrikli aletin bağlantısı ile ilgili sorunları görünmesini değil. Bazen üzerinde güç önce mümkün nokta oldukça mesafedir. Elektrikli böyle durumlar için hazırlanmalıdır. şarj edilebilir elektrik mühendisliği, tabii ki, yoktur. Ama bazen genişletilmiş operasyonlar için yeterli güç değildir.

konuyu ayrılmadan önce, ana çalışma koşulları müşteriye altındadır öğrenmek zorundadır. bunu dikkate gereklidir.

Tabii bazen bütün sadece gerçekçi hesaplar. Bu nedenle, el altında en az onun atölyesinde, isteğe bağlı aygıtları tutulmalıdır.

fabrika setleri

Kendi el aletleri birleştirin ve elektrik ölçüm cihazları iyi bir karar verme olacaktır. Ama başka bir yaklaşım yoktur. Satılık hazır fabrika setleri büyük bir sayıdır. Üreticiler ustanın faaliyet türüne göre bunları tamamlayacak. profesyoneller için, seti ama hayranları için bazı araçlar içerir - diğerlerini. konuların sayısı da bileşime dahil gibi değişir. Bundan setin değeri bağlıdır.

En popüler bugün elektrikçi için kitler şunlardır:

  • (4500 rub.) "Kök".
  • "Usta" (4300 ovun.).
  • «SATA» (4000 RBL.).
  • "Neu" (5000 sürtme.).
  • «CIMCO» (9000 RBL.).

ev kullanımı için ucuz kabul kitleri. Pahalı kitleri profesyoneller için tasarlanmıştır.

Ev Kullanımı için Setleri

bir elektrikçi olmak hangi aracı anlamak için acemi webmaster için, "kök", "Master" orijinal fabrika setine dikkat etmelidir, "YDÜ" SATA.

"Sap" grubu 13 veya 16 denek (miktar ve tornavida göstergesinin türü fark) 'dir. Evrensel seti elektrikçi "NEU-M" 37 enstrümanları yer verdi. Birlikte, önceki düzenlemeyle yarı mamul atfedilebilir. Bu göstergeler ek olarak, yalıtım kaldırılması için bir cihaz olup, var.

23 enstrümanlar - Set SATA elektrikçi 27 öğeleri ve "Usta" vardır. Onlar yalıtımı kaldırmak için hiçbir maşa vardır. Tamamen uygun ev kullanımı bu tür ekipmanlar için. Ne zaman her setin ihtiyaçları Sihirbazın sırasında gerekli öğeleri ile takviye edilebilir.

Profesyonel kitleri

Oldukça pahalı ama kaliteli kullanıcıları CIMCO (23 araçları) profesyonel bir set olarak kabul edilmektedir. menşe O'nun Ülke Almanya olduğunu. seti güçlü bir yan kesiciler, yanı sıra bunların elektronik çeşitli oluşur. Bu teknik sayesinde bile ince bir onarımının yapılmasıdır kılar.

Uygulanması profesyonel elektrikçi araçları büyük ölçüde yeteneklerini genişletebilirsiniz. Ve uzmanlar, çok yüksek bir istem olarak her bir elemanın kalite. Bu uygulama setinin uzun ömürlü olmasını sağlar. Bu nedenle, bu tür ürünler için fiyat çok daha yüksektir.

ara sıra ev kullanımı için çok para harcama değmez. Bu durumda, takım elbise daha kolay ayarlar. elemanları tüm için en önemli şey, uygun koruma derecesine sahip kusurlar, hasardan ücretsizdir. Gerçekten de, elektrik hataları affetmez.

Tüm güvenlik yönetmeliklerine uygunluğu sağlamak için gerekli aktivitede kiti kullanmadan önce, elektrik çarpmasına karşı koruma tüm araçlara sahip.

uzmanların tavsiyeleri incelemeden sonra, hangi araçları elektrikçi olmalı, doğru ekipman seçebilirsiniz. usta tarafından gerçekleştirilen eylemler bağlı olarak, hem ana ve yardımcı ekipmanların varlığı sağlamak için gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.