OtomobilArabalar

Araç gövdesinin-in-beyaz çizikler kaldırılıyor. Aracı bir araba vücuttan çizikleri yok etmek

Düzenli temizlik, cila, şampuanlar ve diğer otomobil bakım ürünleri - senin demir arkadaşının görünümünü aşağıdaki Kendisine saygısı araba sahibi. Ancak, zaman içinde boya bizim yol toz kumlama, gücünü kaybeder. Sonuç olarak, boya "örümcek ağı". oluşturmaktadır Bugün çizikler kaldırılmasını nasıl bakmak araba gövdesinin -in-beyaz.

çeşitleri hasar

Her zaman boya normal aşınma ve yıpranma nedeniyle bozulur. Bazen küçük hasarlı kaza nedeniyle oluşur. Uzmanlar çizilmemesi birkaç türleri şunlardır:

  • İlk - temel katman LPC ulaşamamış bir hasar. Bu durumda arka elleriyle arabadaki çizikler Çıkarma, oldukça mümkündür. Bu ise ancak ayrıntılı parlatma gerektirir.
  • Talaş ve yer katmanı ya da ulaşılabilir bir metal ulaştı çizikler. Bu önümüzdeki tekerlekler araçtan küçük taşların yüzeyi ile temas sonucu olabilir. Bu durumda, araç gövdesi-in-beyaz çizikler kaldırılması mümkün değildir.

Hasar hücre alanında (kanat, tampon ve kaput) yarısını etkiledi eğer durum kaydedebilen bir derin cilalama her zaman değil, dikkati çekiyor. Bu durumda, taşıt gövdesi üzerinde çizik ve talaşın ortamdan uzaklaştırılması boyama için LPC tam hazırlanması ile üretilmektedir. Ayrıca eski karalama pas patina içerebileceğini unutmayın. Bir pas dönüştürücü - özel bir araç kullanarak kaldırın. Bu, koruyucu bir çinko tabakası dönüştürerek, yapısı gereği korozyon kalıntıları korozyona uğrar.

Ayrıca tabloyu gerekmiyorsa?

Boya gerektirmeyen elleriyle taşıt gövdesi üzerinde çizikler kaldırarak çekirdek katmanı boyayı hasar görmemiş yalnızca mümkündür çalıştırın. vernik - Bu deformasyon sadece yüzey tabakası dokundu vardır. Daha iyi denetim olacaktır için iyice araba yıkama. Yani mevcut hasarın en fazla sayıda göreceksiniz. Ve tabii ki, cilalama kirli bir araba gerçekleştirilmez. Bu nedenle, gerek herhangi bir şekilde yıkama.

türleri cilaları

Arabanın arkasındaki derin çizikler kaldırılması - gerçek bir meydan okumadır. Doğru diş macunu seçmek için yeterlidir. Bugüne kadar, cila üç tipi vardır:

  • Balmumu.
  • Sentetik.
  • Aşındırıcı.

Yani, her tür nelerin düşünelim.

balmumu

Otomatik kozmetik Bu tip en popüler. Onun sayesinde sadece araç gövdesinin-in-beyaz çizikler kaldırılmasını yapmak değil, aynı zamanda arabaya parlaklık olamaz. Ana avantajları - düşük maliyetli ve uygunluk. Çok iyi doğal balmumu içeren ürünlerin görev ile başa. Bununla birlikte, bu kozmetik dezavantajı vardır ve - ilk yıkamada koruyucu katman yıkanır ve toz ve UV ışınları gibi dış etkenlere karşı araç yeniden duyarlı. Onun kompozisyon o tekdüze boya üzerindeki tüm Sürtünme ve çizikler doldurur - araba farklı "ağları" çok daha az olur.

sentetikler

Bu grup ürünlerin çeşitli kapsar parlatır. Bu silikon maddeleri, maddeler, temizlik, hem de azaltan polimerler. İlk türünü düşünün. Silikon cilaları balmumu meslektaşları ile pek çok ortak noktası var. Onlar iyi bir akış, yani sadece ucunda bir püskürtücü ile plastik şişelerde satılan var. Boya gerektirmeyen bir araba gövdesi üzerinde çizik iyi kaldırılması - bu ürünün avantajları. düşük dayanıklılık - Bununla birlikte, silikon mumu, aynı dezavantajlara sahiptir. birinci yüksek basınçlı sonra tüm bileşim LCP ile yıkanır yıkayın. Hatta en yüksek kaliteli ürünler nadiren iki veya üç lavabolar için tutulur.

temizlik azaltıcı ajanlar gelince, onların ana avantajı - boyayı çok çabuk geri yeteneği. Nedeniyle, belirli kimyasal bileşiklerin içeriği bu gibi araçlar bununla getirmek için oksitlenmiş bir tabaka ve mürekkep lekeleri çıkarmak için izin verir. Çizikler de kaybolur. Makine parlak hale gelir. Bu ekipmanın büyük avantajı - çok yönlülük. Bu temizleyiciler, geleneksel kaplama için eşit derecede iyi, ve metalik için. Bununla birlikte, bir dezavantaj vardır - vücut işleme kaplama bulanıklığını engeller (gereksiz yüksek tabaka yana çekilmiş) ilave parlatma, ihtiyacı sonra. Bu balmumu veya silikon makyaj kullanmak en iyisidir. geçerlilik süresini ilgili olarak, sonuç 6-12 ay süreyle taşıtların sürücülerinin memnun edecektir. Polimer mumu - tuzu, toz, zift ve ışınları - en umut verici bir, tüm olumsuz etkenlerden vücudu korur çünkü. Bu muameleden sonra, makine daha doygun renk hale gelir ve toprak yüzeyine kadar güçlü yapışmayacaktır. dezavantajları (sadece uygulama karmaşıklığını içerir cila makinesi) ve analogları ile karşılaştırmalı olarak fon yüksek maliyet.

aşındırıcılar

Bu arabanın vücuttan çizikler kaldırılması için en etkili araç, ama daha az tehlikelidir. Bu nedenle, bu tedavi sadece özel durumlarda kullanılır, boya hızlı toparlanma gerekirse. aşındırıcı parçacıkları işlenirken cila lake araç belli bir yüzdesi ile kaldırılır. vernik (zımpara kağıdı etkisi) hasar riski olduğu için, çok dikkatli bir şekilde gerçekleştirdi. Artı - yüksek verimlilik. Dezavantajları - uygulama karmaşıklığı ve daha az aşındırıcı cilaları, İkinci kat uygulama gerekir.

Nasıl ellerinizle vücudu ele?

Bu işlem hem manuel ve elektrikli zımpara yapılabilir. İlk durumda, parlatma bileşim yumuşak tüysüz bir bez ile tatbik edilir ve bir daire içinde mekanik hareketler ezildi. İkinci makine tüm çalışmaları yapacak - sadece arabanın gövdesine göndermek ve istenilen hıza seçebilirsiniz. böylece mümkün olan en iyi sonucu elde edecek - O çizik kaldırılması için makineyi kullanmanız önerilir dikkati çekiyor. onun yokluğunda, bir matkap üzerinde bir ipucu satın alabilirsiniz. Makine önceden yıkanmış (yüksek basınç altında istenir). İyice vücudu kuru takip etti. izleri Yüksek basınçlı yıkama kaldırmamıştır Simuliidae veya bitüm yüzey üzerinde var ise, herhangi bir çözücü (örneğin, mineral ruhları) kullanın. araba gövdesi görsel birkaç parçaya bölünür, kareler (böylece gövde, kaputun yarısı ve).

Yani bu kadar kuru değil sürece hamur uygulamak için zaman var. Bir dairenin alanı üzerine tüm yayın. makine hızı sırayla değil sehven "schesat" Tüm boya içinde, alt düzeyde olmalıdır. Lake tabakasının üzerine kuvvetle basın gerekli değildir. Bu aşındırıcı cila, aksi takdirde çalışma sonuçsuz olacaktır ayrıca balmumu veya silikon ile vücut tedavisi için unutma.

Sonuç

Yani, biz taşıt gövdesine-in-beyaz çizikler kaldırılmasını yapmak yolunu bulmuştur. Nihayet ufak bir tavsiye - kış mevsiminin arifesinde, karoser parlatmak için emin olun. tuz ve bizim yollarda diğer reaktiflerin maruz açıklarını koruyacak bu eylem - O mümkün olduğu önemli değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.