SağlıkMüstahzarlar

Antidepresan "Paxil": Doktorların yorum

Belki de antidepresanlar, seçici serotonin geri alım inhibitörleri, en ünlü grubunun bir - bir "Paxil". o stresle ve anksiyete durumları ile hem baş edebiliyor çünkü birçok kişi tarafından tercih Yani, hepsi yalnızca yaygın ile başa çıkmak için, bir depresyon türleri yanı sıra panik atak ya da sosyal fobi.

salım formu hakkında daha fazla ayrıntı

ilaçların günümüz piyasasında "Paxil" olarak hasta referansları - geçirmez, sadece kapalı alımı için tasarlanmış tabletler şeklinde bulunabilir. Görünüşte normal yuvarlak haplar her iki tarafta biraz dışbükey, film kaplı, beyaz olmasıdır. Sadece 10, 30 ya da yüz adet paketler olduğu aslında aralık çeşitliliği.

Öğrenme

Ne olursa olsun seçtiğiniz kaç tablet ile paketleme, her hap aktif madde 20mg olup olmadığının - paroksetin. Değil, kalsiyum hidrojen fosfat dihidrat, magnezyum stearat, gibi yardımcı bileşenler olmaksızın , titanyum dioksit ve diğerleri.

Depresyondan muzdarip bir kişi üzerinde "Paxil" fiillerinden veya panik saldırıların gibi?

Zaten belirtildiği gibi "Paxil", gözden doktorlar, seçici (yani seçici) serotonin alımını engellemek ve bu eylemin sonucu bir antidepresan veya anti-anksiyete etkisi için yeteneğine sahiptir doğrulamaktadır. Bu ilaç bu alanda sadece kullanılan nedeni budur.

çok sık o buldum yaklaşık "Paxil", doktorları gözden bir can simidi sıkılan insanlar için ve zulüm intihar düşünceleri. Pratik bu ilaç daha önceden hasta tarafından atılmıştır diğer ilaçlar, güçsüz olsa bile, baş edeceğini göstermektedir. Bu arada, aynı zamanda depresyon relaps önlenmesi için alınması tavsiye edilir.

Bir kişinin panik devlet karakteri, "Paxil" (kullanımı referanslar için talimatlar ve doktorların önerileri onaylamak) muzdarip Ama eğer iyi sadece hekim reçete nootropics ilaçlar veya sakinleştirici ile birlikte alınır.

Neden bu kadar çok o reçete "Paxil" mı? Bu o yani uyku kalitesinde düşüşe yol açmayan iken, kişi başına uykuya yardımcı olarak herhangi bir etkisi yoktur uyuşturucu olduğundan, hiçbir ek araçlar böyle etkilerden kurtulmak zorunda kalmazsınız kullanmak. Hastanın uyku problemleri varsa da, hazır bulunan doktor birlikte bu ilaçları almayı karar verebilir.

"Paxil", bu konuda doktorların yorumları ve derler, eserleri inhibe edilmez, yani çok önemlidir beyin aktivitesi üzerinde hiçbir etkisi yoktur. İlacın alımı sırasında kalbin kasılması oranındaki tansiyon damla veya değişiklikleri gözlenir edilmeyecektir.

Ne kadar çabuk ilacın sonuçlarını göreceksiniz?

biz uygulamaya gerçekten önemli, oldukça görünür etkisi hakkında konuşmak, o ilacı aldıktan ayının ikinci haftasında zaten görülebilir. Biz sürekli etki söz eğer, onun uygulayıcıları tedavinin tam iki hafta sonra hastalarda bakın.

bize ayrıntılı olarak kullanılmak üzere endikasyonları düşünelim

Zaten "Paxil" ruh sağlığı sorunları durumunda gerekli olduğunu anladım. Daha kesin olmak gerekirse, aşağıdaki semptomlar ve hastalıklar için reçete edilir:

 • Depresyon. Ve anksiyete eşlik olanlar da dahil her türlü, depresyon.
 • Obsesif-kompulsif bozukluk. Bunlar bir kişinin ortaya çıkabilecek sorunların mücadele için karşı konulmaz bir dürtü sahip olduğu durumlardır.
 • Panik bozukluğu türü. Bu bozukluklar açık alanlarda korkusu eşlik edildiğinde "Paxil" Hasta geri besleme onayla bile yardımcı olur.
 • Sosyal fobi. Bugün, sosyal fobi, kendilerine birçok özellik, toplum içinde konuşmak gerekir anlayış üzerine biraz sinirlilik olarak sadece görerek. O yüzden böyle bir tanısıyla "Paxil" reçete edebilir var, bu sosyal fobi çok daha ciddidir ve hasta sıkıntı ve sorunların bir sürü getiriyor.
 • Bir hasta günlük kaygı bozukluğu veya yaygın anksiyete bozukluğu teşhis edilirse, o da bu maddeleri atayabilir.
 • Bir kişinin daha önce bastırılmış durumdadır, ya da şiddetli stres deneyimli, o da bu olumlu çoğu durumda demektir antidepresanlar "Paxil", tedavinin değerlendirme atfedilebilir.

Tabii ki, böyle bir hazırlık tedavisinin ana unsuru ve benzeri desteklerle olarak hareket edemez. Travma sonrası stres, hep sadece tedavi amacıyla alınacaktır.

en doğru uygulama hakkında konuşalım

24 saat sonra ortalama doz yana - 20 mg, genellikle günde yalnızca bir tablet kabul atfedilen. O değil perezhovyvaya alımı öncesi ve her durumda onu ezme, tabletler yutulmak gerektiğini bilmek önemlidir.

"Paxil" kullanma talimatı, bu uyarı gerçek uygulayıcıları, onlar hastalığın tüm belirtilerini kırpılmış kadar, o zaman önce almak gerekir. Genellikle tedavi tek tek her durumda, iyileşme sürecini izlemek ve derhal tedaviyi sonlandırmak karar verecek katılıyor uzmanı önerilerini dinlemek için yapılması gereken tek şey bir aydan fazla sürer.

ne zaman depresyon

Örneğin, doktorların önerilerine göre depresyon, "Paxil" de, bundan sonra tür tedavi sonuçlarını değerlendirmek başlar mümkün olacaktır, günde bir tablet üzerinde üç hafta en az iki kullanılır. Doktor zayıf geliştirmek gördüğü takdirde, ilaç, günlük oranın dozajını artırabilir. Maksimum dozaj, günde 50 mg'dır. sadece 10 haftada mg ve sürekli gözetim tedavi uzmanı tarafından - Sen dozaj çok yavaş arttırılır bilmeli. dozaj ilaçların ilk artış fazla yedi gün boyunca alınan ve görünmez ya da göze batmayan iyileştirmek sonra, belki dozajı yeniden yükseltmek. Hasta ilaca bağımlılığı görünmüyor kadar düzenli tedaviyi durdurmak için zamanında "Paxil" etkinliğini değerlendirmek için önemlidir.

Zaten tedavi rotalarını seçilen her bir durum için, belirtildiği gibi tedavi ortalama Elbette 4 ila 12 ay arasında sürebilir. Bundan sonra, ilacın kademeli geri çekilmesi.

Ne zaman panik bozuklukları

Panik bozukluk "Paxil", çok etkili olması, doktorlar yorum doğrulamaktadır. Bu tür hastalıklarda günlük 40 mg ortalama doz oranı. en fazla 24 saat için 60 mg olabilir. depresyon olduğu gibi, artan dozlar dikkat çekici sonuçlar vermiştir, ve haftada sadece 10 mg henüz uygulamanın iki ila üç hafta sonra başlayabilir. Çocuklar için dozaj daha az, bu hastalıklarda, bu günde 20 ila 30 mg arasında olacaktır. İzin verilen maksimum çocuklar günde 50 mg reçete. İlaç günde 10 mg ila 10 mg arasında bir haftada bir kez doz artışı ile başlar.

Bu gibi hastalıkların tedavi, 4-8 aylık ortalama sürer. İlacın kademeli çekilme başladıktan sonra.

sosyal fobi düzeltin alımı

gün yetişkinler başına 20 mg ve günde çocuklar ve ergenler başına 10 mg çekerken sosyal fobi belirtileri mükemmel kırpılır. bir kez 10 mg haftada doz arttıkça sonra, 10 mg ilaç "Paxil" (hekim ve hastaların tepki kendileri onaylamak) gibi durumlarda almaya başlayın. doktor doz tedavi etmek yeterli olduğunu onayladıktan sonra, büyük ölçüde tedavi sonuna kadar olmayacak artırır. 10 aya kadar gerekliydi birçok durum olmasına rağmen ortalama Elbette 4 ay sürer.

Anksiyete bozuklukları ve "Paxil"

Talimatlar, doktorlar yorum hastaların tedavi 8 ay çoğunluğu tamamen yaygın anksiyete bozukluğu aşmak için yeterli olduğunu işaret etmektedir. Bu (artık, 10 mg haftalık dozaj artışları ile yine) 50 mg'a yükseltilebilir gerekebilir, ancak 24 saat başına 20 mg genellikle yeterli dozaj.

post-travmatik ve dahil Stres bozuklukları

Bir tablet bu tür hastalık, bir gün çoğu hasta için yeterlidir. Maksimum dozaj, 50 mg miktarında çözülmüş bu gibi durumlarda, bu 10 mg haftada bir kez artabilir olup. Böyle konular hap "Paxil", bu konuda doktorların incelemeleri sıklıkla 4-7 ay süreyle yardım bulunabilir zaman.

doğru iptal

"Paxil" bağımlılıktan içine düşmüş Yorumlar aşağıda açıklanan kurallara uymadığı takdirde, ciddi sağlık zarar verebilir düşündürmektedir. Yani, "Paxil" - Bu yavaş ve kademeli kaldırılmasını gerektiren ilaçtır. eylemlerin şematik sıra:

 • son dozaj yeni dozaj uygun ilaç almak için 10 mg haftada azaltılır;
 • haftalık dozaj bu olarak, bir hafta almak gerekir ilaç miktarı 20 mg bir dozaj ulaşana kadar, poltabletki veya 10 mg o zamana kadar düşürülmelidir ve bundan sonra tamamen terk etmek.

Ne ya Doktorun bu bozulmasını fark ederseniz ilacı "Paxil" iptal başladı? Bu gibi durumlarda en iyi modern uzmanların incelemeleri böyle miktarlarda içki, ilaç eski dozajını yenilemek önerilir iptal işlemini başlatmak için tekrar sonra 2 veya 3 hafta ve vardır. Gerekirse, poltabletki üzerinde ilacın dozajını düşürmek veya 10 mg ilaç kaldırılması geliştirmek için hastanın sağlığına zarar vermedi sürece, her üç hafta sürebilir.

Hamile kadınlar veya emziren anneler için bir ilaç alabilir mi?

Hayvanlar üstünde deneyler herhangi bir değişiklik ya da hamile ve emziren ile ilaç almamak olumsuz etkileri olmadığını göstermiştir, hiçbir değişiklik dişi ya da fetüs ya gözlenmiştir.

Ama klinik gözlemler, doğum kusurlarına ve kalp kusurları riskini artırır olarak, gebeliğin ilk üç ayında bu tür tehlikeli bir ilacı aldıktan düşündürmektedir.

Anne (yanıtları doktorlar onaylamak) kararsız bir sıcaklığın şeklinde ifade edildi üçüncü üç aylık dönem "Paxil" yan etkileri sırasında aldıysanız, böylece, bebeği beslemek refleksleri güçlendirilmesi ve sorunları. D. Bu komplikasyonlar 5 kez bu aldı anneler var daha fazlaydı almadı o annelerden daha uyuşturucu.

Biz erkekler hakkında konuşursak, çalışma "Paxil" da çocuğun döllenme tedavisi için bu ilacı kullanırken ertelenmesi gerektiğini, böylece sperm kalitesini azaltabilir mümkün olduğunu gördük. İlacın kullanımı tümüyle tasfiye bir süre sonra ele alacak sperm değişiklikler, zaten gebeliği planlamak başlamak için gerekliydi.

"Paxil" araba veya başka mekanizmalar kullanma yeteneğini etkiler mi?

Bu ilaçla tedavi edilen hastaların izlenmesi araç veya makine kullanma yeteneği herhangi bir değişiklik, bozulma olduğundan gözlenmemiştir. Yine de, insanlar kendisi dinlemeliyiz ve bozulma duygusu varsa, tür eylemleri gerçekleştirmek için reddetme gereklidir.

Doktorlar doz aşımı ne dersiniz?

Bu ilacın yan etkilerini gözlemlemek için gösterilen daha önce yapılan deneyler kullanılabildiği gibi aynı anda sadece eğer 100 tablet alın. Aşırı doz öğrenciler, şiddetli kusma önemli bir genişlemeyle şeklinde ifade ve kaygı düzeyini artırmak olacaktır. Bu durumda, hemen hastanın mide yıkamak gerekir ve uzmanların gözetiminde kalır.

"Paxil" dan Ölüm sadece ile bileşimine durumunda gözlendi psikotrop ilaçlar, onunla etkileşime olamazdı. "Paxil" ve alkol dereceleri, birinci ve ikinci bileşenin doz ile aynı zamanda öldürücü kokteyl uyumsuzluğu doğrulamaktadır. Buna ek olarak, bu ilaç alıyorsanız biraz alkol içmeye bile, bu tür eylem sıfıra tedavinin etkinliğini azaltacaktır anlamak gerekir. Ayrıca mümkün olduğunu düzenli alkol tüketmek bile küçük miktarlarda, bu ilaç almaktan yan etkilerin çabaları.

Genellikle vakaları görülmektedir?

Bazen hastalar "Paxil" ile, "yoksunluk sendromu" gelişebilir da mümkündür. Yani, çekilme sırasında karşılaşabileceğiniz bu ilaçlardan geçerli:

 • baş dönmesi hissi;
 • minör uyku bozuklukları;
 • karışıklık kısa süreli;
 • Doğru diyet veya belirli ilaçlar kaldırılamaz düzenli bulantı,;
 • Genel olarak el veya vücuda terleme;
 • Bazen (çok nadiren) deneyim ishal.

Küçük bir stres hangi Hazır değildi için, vücuda gerçekten olduğundan Genellikle yukarıdaki belirtilerin bazıları, sadece ilacın geri çekilmesi başlangıcından ilk günlerinde görülür. Böyle sonuçları (üst üste birkaç hap) ilaç geçti insanlar veya alkol olabilir gibi. Uzmanlar çekilme iki hafta en fazla sürecek söylemek ve ihtiyacı yoktur bu hasta için özel bir tedavi yöntemi bu ilaçlar olmadan normal yaşama dönmek için, bu süreyi sadece hayatta kalmak için. o aşamada tarif hazırlıklarını iptal etmek gereklidir nedeni budur.

Herhangi kontrendikasyonlar var mıdır?

"Paxil" depresif durumların tedavisi için 18 yaşından küçük çocuklar için endike değildir. Henüz yedi yaşına gelmemiş çocuklar için tavsiye edilmez gibi. Eğer dikkatlice yardımcı maddelerin bir listesini gözden geçirmelidir uygulamadan önce, onlara bireysel hassasiyet yok olduğundan emin olmak için.

Ve ilaç hakkında kelimelerin birkaç

"Paxil" götürün hastaların çoğunda olumlu yorumlar aldı. Uzmanlar gibi, negatif yorum bu ilaç sadece şekilde alabilirsiniz. bir kişi veya doktoru kullanım talimatlarına uyulması değilse. Eğer bir doktor reçetesi olmaksızın bu hapları, ciddi sağlık zarar veya antidepresanlar bağımlı hale gelebilir. Uzmanlar psikolog ve talimatlar ve tavsiyeler katı bir bağlılığa düzenli ziyaretler ile kombine ilaç alarak öneriyoruz. Tedavi için süreç daha iyi sonuçlar tamamen hatta küçük dozlarda, alkol pes verdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.