SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Bir kimyasal yanık miydi? Yardım çok hızlı olmalı!

En tehlikeli cilt lezyonlarının biri - bir kimyasal yanık. Bu sadece alkali ve asitlere saldırgan etkimesinin sonucudur olabilir, ancak ilk bakışta zararsız hatta, yemekler veya sıhhi tesisat temizlenmesi için bir araç olarak bir madde. Bunların her birinde, hassas cilt ile temas halinde olan bir kimyasal yakmak oldu amacıyla agresif kimyasal yeterli bir sayıdır. Tedavi çok hızlı olması ve cildin yüzeyinden hala mevcut tehlikeli ve zararlı maddelerin kaldırılması ile başlamalıdır.

Çoğu zaman onlar kimyasalların çeşitli çalışmak yerlerde, Deriye kimyasal yanıklara alabilirsiniz. Tedavi burada kısa sürede kendi eylemi nötralize edebilen özel hazırlıklar kullanılmasıdır.

Ama nasıl orada taraftan özel fonlar durumunda bir kimyasal yanık tedavisi için? Sonra sıradan koşu suyu yardımcı olabilir, ancak mümkün olduğunca uzun olmalıdır etkilenen alan altında tutabilir. On beş dakika itibaren yarım saat. cilt iltihaplı Su yatıştırmaya, ağrı rahatlatmak ve hızlı bir şekilde hasar tehlikeli siteden kaldırılır yardımcı kimyasal. Ancak, kimyasal yanık yanık oluştu eğer kireç ve su durumu sadece daha kötü alabilirsiniz beri kullanılamaz. En iyi çözüm yağlı krem veya başka bir yağ kısmı yağlama kalın tabaka zarar görecektir.

Nasıl yapabilirim çabuk çabuk ve doğru bir şekilde durumunda hareket etmek gereklidir göz yanıkları mukozası sadece bizim kapağın en hassas ve duyarlı bir parçasıdır, ama aynı zamanda tüm yüzey malzemesine sıkışıp emer ve sonra kana aktarabilecek yeteneğine sahip olarak ve solunum yolu .

herhangi bir hasar varsa, küçük bir alanda görünüşte bile olsa, bir steril bandaj uygulanmalıdır ve çok hızlı bir şekilde hastaneye kurbanı getir. Öncelikle, ortalama kişi hasarın derecesini belirlemek oldukça zordur, çünkü bu, derhal yapılmalıdır, ve bazı durumlarda, yanık organizma için bazı ciddi sonuçlar ortaya çıkarabilir. Ve ikinci olarak, yanık hava yolu mukozası, ağız ve gözleri olan kan ve hızlı bozulmayı teşvik çok toksik kimyasal maddelerin hızlı bir oluşum içine kimyasallar emilir, ve bazı durumlarda - hatta ölüm. ne kadar hızlı ve niteliksel olarak ilk yardım etkilenecektir takip tedavisinin başarısı tamamen bağlı olduğunu unutmayın!

Hasta anestezi enjeksiyon yapılmış ve hasarın boyutu ile ilgili olarak, uygun antidotu uygulamaktır edilir. Kimyasal çözeltiler kumaşlar ve daha derinlere emprenye kompleks durumlarda, aşağı kemiğe, cerrahi canlı dokular üzerinden ve antiseptik ile yaranın tam tedavi ayrılmasını gerektirir.

Kimyasal sulu iyodin çözeltisi ile muamele edilir, hafif yanık ve dayanır çeşitli ilaçlar gümüştür. Onlar dezenfekte ve etkilenen cilde biraz kurutun. kimyasal uzman ciddi endişe yanıklara neden değilse, bir başka tedavi, deniz topalak tohumu yağı ve etkilenen alan iyi önceden temizlenmiş ve dezenfekte edilmesi gerekir vitamini çözeltisi gibi çeşitli yağlı çözeltiler kullanılarak, evde gerçekleştirilebilir. steril bir gazlı bez üzerine tatbik edilir ve gerekli yağ miktarı, yanma bölgesinde uygulanır.

şifa zamanda çok kaşıntılı hale gelebilir. Onu meşe kabuğu bir kaynatma bir losyon olarak kullanılır hale sakinleştirmeye. Çok iyi taze, rendelenmiş patates için. Ateşi rahatlatır ve iyileşmeyi hızlandırır. Her zaman farklı kimyasallar kullanırken dikkatli ve tedbirli olması ve unutmayın dikkatsiz kullanım çok ciddi kimyasal yanıklara alabilirsiniz hatta sıradan bir ev kimyasalları.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.