Haber ve ToplumKültür

St. Petersburg Peter 1'in Evi

Peter I'in kişilik Rusya'nın tarihinde önemli bir yere sahiptir. Bugün, bunun hafıza hayatta. ilginç tarihçi ve ülkenin sıradan vatandaşlara reformcu kralın huzurunda ile ilişkili tüm yerler.

Rusya'nın yeni başkenti ilk bina

Daha sonra Evi olarak tanındı görünüm, inşaatı , Peter 1 nedeniyle 1703 tarihi olaylara. O zaman, Rusya Baltık Denizi'nde kendi pozisyonlarını güçlendirmek için, İsveç, kale inşası ve Neva Nehri üzerinde yeni şehir ile bir savaş vardı.

kral günlük ev emriyle inşa edilmiştir. Onun yeri çok uygun oldu: mahalle kale inşaatı, düşmanlıkların davranışları, suyun üzerinde gemilerin inişini gözlemlemek olabilir dan. Bakan, gerekli olayların akışı içinde bizzat görünmesini düşündüm Peter evdeydi.

kralın ilk rezidans St. Petersburg inşa edilene dek bir eve ziyaret ve içinde kalmak, o zamana kadar değildi. 1708 ile yazlık Peter 1 orijinal amaç için kullanılabilir olmaktan çıkmıştır.

mimari

İnşaat asker sayısından marangoz içeriyordu. Peter 1 Ev zamanın çok kısa bir süre içinde inşa edilmiştir. Görgü tanıklarına göre, bu sadece üç gün sürdü.

O yakındaki inşaat için alınan yontulmuş çam günlüklerinden devrilmiş edildi. Binanın yapımında marangozlar Rus kulübe yapımında ilişkilendirilmiş eski geleneklerinden destekli. Ancak, inşaatın belli detaylarda elementlerin varlığı Hollandalı mimarlık fark edilebilir. zaman kral bu ülkenin mimarisi ile çok etkilendim.

Kralın emriyle ve kereste kırmızı tuğla boyalı skived. o kiremitli çatılar tür üretmek bu kadar yüksek tavan kaplıydı. Rus mimari pencere belirdi için alışılmışın dışında büyük.

İç bağlantı parçaları

konut Peter 1 çok basit iç düzene sahip. Odanın tüm uzay iki parça, birbirine bağlı vestibül ayrılmıştır. donanımlı kral odası, yemek odası ve yatak odası vardı. Fırınlar ve bacalar eksik. Bu da ev kışın kullanılmamıştır gerçeğine işaret ediyor.

Lodge kökenini kaydetme

Ben donatmak ve her yıl kazanıyor güç Petersburg. Peter 1'in Evi, mütevazı mimarisi rağmen, bu değerli kalıntı olarak korunması uygun görülmüştür. Binanın soyundan çabaları sayesinde bozulmadan günümüze kadar gelmiş.

1731 yılında ev 1784 yılına kadar elementlerden korur çatı üzerine inşa edilmiştir. Binanın taşın içine yerleştirildi o zaman oldu "davanın". Ve 1844 "Davası" nda yenisi ile değiştirildi. Demir çatı gizleyerek, taş ve cam inşa edilmiştir. Yani şimdi ne binayı bu.

Bu 1852 yılında Peter 1'in ev, site, demir çit ile çevrili yerin çevresini dönüştürür. çökerttiğini küçük bir kare önünde, metal çubuklar ile çitlerle çevrili. çalışmaları 1875 yılında yapılmıştır. Parkta aynı zamanda Peter büstünü yüklü.

müze

Evde Kısa bir süre kilise harekete geçti. Bu amaçla, mimarisi ve iç parçaları içerisinde değişikliklere uğramıştır. Ama daha sonra onlar elimine edilmiştir ve tekrar binaya orijinal görünümünü verdi.

1930 yılında Peter 1 yazlık ev başka değişimler geçirdi: müze burada açıldı. Bu sergiler döneme ilişkin kişisel kral eşyaları, ev eşyaları, belgeler vardı.

Özel çabalar Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında anıt müze, işçilerden ihtiyaç vardır. Peter evi dikkatle gizlemek yıkıcı bombalama gelen benzer bir şekilde kaydetmek zorunda kaldı. ablukanın kaldırılması sonrasında ilk kişilerden biri restore edilecek müzedir. 1944 yılında, o zaten onun ziyaretçileri almıştı.

Savaş sonrası yıllarda, Sovyetler Birliği günlerinde, kendisi bir ev, gölgelik ve metal ızgara binaların etrafında tamir edildi. Buna ek olarak, tüm yapıların bilimsel restorasyon yürütmek için.

Fazla elli yıl müze binası ısıtma vardır gibi yıl boyunca çalıştırmak için yeteneği vardır. fuar evin içinde ve oda kapağında yer almaktadır.

Kolomna Evi

kralın hayatı ile bağlı başka bir ilginç yapı vardır. Bu konuda bir hikaye müze rezervi "Kolomenskoye" söyleyebilir. Peter 1 House of 1934 yılında burada taşındı. İlk müdürü - Bu çabaların Petra Dmitrievicha Baranovskogo sayesinde oldu anıt kompleksi Kolomna. Bu yıkımdan (zaten Arkhangelsk yetkililer tarafından alındığını binaları yıkma kararı) ev kurtardı kim olduğunu.

İnşaat 1702 ifade eder ve şantiye Kuzey Dvina ağzı oldu. Evin kral için özel olarak inşa edilmiştir. O amacıyla bizzat yeni işgal topraklarında kale inşa edilmesini denetlemek için ve İsveçli saldırısından Archangel'deki korunmasında stratejik önemini değerlendirmek için bu bölgeye geldi.

Peter Evin sadece iki ay yaşadı, ama burada bir konaklama sonra yerli gurur duyuyor. bir zamanlar tarihi bina kurtarmak için çaba yapmadığını.

1710 yılında ahşap yapı bölge için daha güvenli düşük sulak taşındı.

Görgü tanıklarına göre, 1730 1723 döneminde bir yangın evde çıkan, (kesin tarihi, tarihçiler kurulan olmayan), ama çabuk söndürüldü.

1800 yılında bina başka 77 yıl vakur bundan sonra restore edildi. 1877 yılında ev, Arkhangelsk transfer edildi, daha sonra bir taşın yerini saklama kereste "kese" için saklandı. o Kolomenskoye sevk edilene kadar Gibi, ev Kuzey Dvina ait set üzerinde durdu.

Peter House yeni yerde kurallarına aykırı olarak tahsil edilmiş restorasyon çalışmaları. Sadece 2008 yılında önemli ölçüde binanın iç dekorasyon mimarisini yeniden inşa edilmiştir.

Evin Rusya'nın geleneksel tarzda inşa ancak yeniliklerin elemanları burada gözden geçirilmiştir. tarihçilerin varsayımlar altında, onlar kralın kişisel düzenine gösterilebilir.

Modern fuar Peter, kral dönüştürücü onun çeşitli çıkarlar seçkin bir kişiliğinin zamanın tarihsel olaylarla ziyaretçileri tanıtır. Peter I. hayatına adanmış Moskova'da tek müzedir

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.