Sanat ve EğlenceLiteratür

"Sen benim Shagane, Shagane vardır". Analiz Esenina şiir. yaratılış Tarihçesi

Rus şairi hiçbiri Sergei Yesenin şekilde tutkuyla ve Soulfully anavatanına bahsetmiyordum. 1924 yılında, o şiir tam koleksiyon oluşturdu Kafkaslar ziyaret etti. Bu döngünün en ünlü şiiri - "Benim Shagane sizi Shagane". Şiir analizi Esenina - bu zaman ilginç yaratıcı bir süreçtir. Bu şairin yetenek eşsiz sanatsal formlara döküldü. Bunlar ana yer Rusya tarafından işgal edildi canla, dışarı doğmuştur.

Evde hakkında, o asla unutmadı. Bu konu eserlerinde motif olmuştur. Rus manzara görüntüsü bile oldukça egzotik ada sahip şiirde, mevcuttur - "sen benim Shagane, Shagane vardır".

yaratılış Tarihçesi

dönen ev devlet sonra Esenina şu sözlerle karakterize edilebilir: yıkım, yorgunluk, hayal kırıklığı. Amerika'da, o üfledi zihinsel ve fiziksel sağlığını. İyileşme sahne değişikliği gerekli. Make it o seferde yapamadı, ama yine de altı ay sonra, şair o yerel güzelliği Shagane Talya ile bir araya Kafkasya, gitti. kız Yesenin hemen sıcak bir dostluk ilişkilerini başladı. Ve üç gün sonra, yeni bir arkadaşının sürpriz, çalışma "Sen benim Shagane, Shagane olan" yazılmıştır. Esenina şiir analizi biraz arka plan ile başlamalıdır.

Yesenin uzun Pers hayal. Büyük şairlerin doğum yeri ziyaret, onun görev biliyorlardı. Ancak, egzotik kenar ve onun için bir hayal olarak kaldı. Ama Gürcü ve Azeri manzara güzelliği onu hala şansım görmek. Onlar "Pers motifleri" yazmak için ilham verdi.

Rusya ve Kafkasya

sanatsal görüntülerin bolluğu Rus şairi iyi lirik eserlerinden biri bulunur - "sen benim Shagane, Shagane vardır". Esenina şiir analizi -, her şeyden önce dil ve üslup çalışmadır. Söz konusu yazar işleri insan ve doğanın birlik ilkesine dayanmaktadır çoğu sanatsal resimler, çeşitli yaratma eşsiz ustasıydı. şiirsel Yesenin bu yöntem pitoresk Rus expanses güney kenarında karşı olan şiirin, ana fikrini vurgulayan aracılığıyla öyle.

iş "Shagane sen benim Shagane" anti-tezi üzerine inşa. Esenina şiir analizi ilginç bir özelliği gösterir. iş şair geçenlerde çekti uzak güney kenarları, Ermeni kıza adamış ve oluşturulur. Ama şiirin teması - yine Rus manzara olduğunu. Yazar, dokunaklı hassasiyet ile güney belle ifade eder, ama zaten ilk dizesinde içinde söyler ne güzel Ryazan pitoresk bucaksız engin Rus alanlar. Ve hatta Rusya'da onu beklediğini kız hatırlar.

Sergei Yesenin "Shagane" Gürcistan'da yazdı ama Shiraz bahseder. İkinci dörtlük ise İran şehir elbette kaybeder, Ryazan bucaksız ile karşılaştırılır ve. Kafkas gerekli şairin ruh ruhu içinde yaratılan manzaralar, ancak şiirin tema - hasreti.

Çavdar sarısı saçlar

doğa Yesenin Görüntüler genellikle duygusal takviye için kullanılan. vatanı gizemli kız Aktarılması onun saç rengi çavdar bahsediyor. Bu ifadenin anlamı ile şair Ryazan kökeni hatırlatır. Genellikle kelime "alan" tekrarladı. Bu tesadüf değil. şiirde şair metonymy kullanır. Rus dilinde Saha neredeyse sonsuz bir şey daha, ile ilişkilidir. Böyle ruh ve Esenina oldu - geniş açık. Bu tekniği kullanarak, o, onun sözlerini samimiyetini olağanüstü samimiyet ekli.

kaçınmak

şiirde tekrarlayan vardır. kız ve engin Rus expanses ona arzusu ve bu itiraz "ayın altında dalgalı çavdar."

kız

şiir de derecelenme kullanılır. Her ayet ile artan diye kuzeye çağırır vatan, anısına yazarın heyecan,. Ve son hatlarında doruk gelir: o dürüstçe belki şimdi o kadar Rusya'ya içine düşünüyor, birbirlerine doğu kızı söyler.

Kafkasya Yesenin bir gezi sırasında düzenli yazışmalar tuttu Galina Benislavskoy. Bildiğiniz gibi, o da, yarım Gürcü idi. Belki onu o bu lirik eserin son satırlarında akılda vardı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.