Gıda ve içecekŞarap ve alkollü içkiler

Alkol: türüne göre bir liste

Dünyada alkollü içeceklerin çok çeşitli vardır. isimleri farklı türler ve binlerce içerir listeler. Ana fark, buna göre her içkiler, dağıtılmalıdır - hazırlanmasında kullanılan ham malzeme.

Alkolün farklı ülkelerin temeli

Alkollü, hangi ülkelerin listesi oldukça geniş ve çeşitlidir güney Avrupa şarap temelinde yapılmıştır. İklim soğuktu ülkelerde, bu tür içeceklerin temeli patates ve tahıl vardı. Örneğin, İrlanda ve İskoçya viskiye arpadan yapılmış ve İspanya ve Fransa kullanarak üzüm konyak farklı türleri oluşturmak. İskandinavya'da patates aquavit yapıldı ve Rus buğday yapılmış votka - en popüler alkollü içeceklerin en ünlü firewater, kısmen, listesi sürekli farklı ülkelerde alkol ile güncellenir. Gelen Karayip, özellikle popüler şeker kamışı. Latin Amerika efsanevi içki denilen rom hazırlamak başladı içinde O ondan oldu. Meksika'da, pulque ait distilat kullanarak agave tapınakları yaratmaya başladı, ya da daha sonra bu içki tekila adında. Bütün bu ülkelerde sarhoş edici her zaman en popüler alkollü içecekler dahildir. isimlerin listesi, tabii ki, oldukça uzun, ama rom ve tekila dünyadaki en yüksek tanıma aldık oldu. Ya Kuzey Amerika tövbe, başlangıçta şeker kamışından rom orada üretilir. bunlar yeterli miktarda büyüdü Bir süre sonra, bu, çavdar, mısır ile ikame edilmiştir. Yani bir Amerikan ve Kanadalı viski doğdu.

Güçlü alkol ana özelliklerinin ayrılması

Onların temel maddeleri, alkollü içecekler ve hatta gecikmelidir. hatta bazen kanun kapsamında yer ruhları her biri için bu sürecin, bir teknoloji yoktur. Amerikan ve Kanadalı viski daha altı ay boyunca, ve İskoç ve İrlandalı viski ve 3 yıl yaptı - en az iki yıl süreyle konyak korunmalıdır. Ancak, birçok kişi yaşlanma kurallara uymaz. İlk olarak, oldukça pahalı bir şeydir, ve ikinci olarak, herkes sever. Liste votka Grappa, cin, genellikle tutulmaz ve şeffaf bir biçimde nihai tüketiciye içeren Alkol,. Karamel - Geleneksel olarak, beyaz ispirto ve disiplinsiz ıslatılmış kahverengi, aynı zamanda boya pahasına elde edilebilir koyu renkli yayar.

gruplar için Alkollü içecekler

Aşağıdaki resim sunacak, alkolün mevcut tüm türlerini sınıflandırmak maksimize etmek için:

  1. (Üzüm, sabır otu, tahıl ve şeker kamışı) katkı maddesi içermeyen saf alkoller.
  2. Parfümlü damıtıklar (cin, anason).
  3. aromatikler ve aroma (sıvılar, likörler, bitter) ihtiva eden içecekler.

Genel olarak, alkol, çeşitli gerekçelerle sınıflandırılabilir. Ama hala dünyada en popüler olan votka, şarap, tekila, viski ve rom, gibi alkolsüz içecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.