SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ebola: Hastalık açıklaması

Ebola akut viral enfeksiyonlar ile ilişkili. Hastalık eşliğinde çok bulaşıcı diğerinden farklı hemorajik sendrom, zor çalışır ve genellikle hastanın ölümüne biter.

Hastalığın neden olan ajan ilk Zaire River (Ebola) bölgesinde tespit edilmiştir. Enfeksiyon insan konutların yakınında yaşayan kemirgenler yayılabilir. Hasta kişi enfeksiyondan sonra üç hafta boyunca virüs yayılmaya başlar çünkü virüs ile enfekte insanlar da diğerlerine tehlike vardır. Tıpta, ikincil ve üçüncül enfeksiyon olduğu durumlarda açıklar. Bu fenomenlerin çoğu hastanelerin tıbbi işçiler arasında gözlemledik. Ebola hastalığı bulaşan ve kötü sterilize edilmiş tıbbi aletlerin demektir edilebilir.

semptomlar

Enfeksiyon hasarlı cilt ya da mukoza üst solunum yolu vasıtası ile meydana gelir. Virüs girdiği yerlerde, görünür bir değişikliğe işaretlenmemiş. enfekte organizmanın hızla trombogemorragichesky sendromu ve monoksit zehirlenmesi, enfeksiyonun yayılmasını oluşur. endemik bölgelerde yaşayan nüfusun bir çalışmada, kan patojen enfeksiyonuna karşı oluşan antikorları içerir insanların yaklaşık yedi yüzde belirledi. Böylece, hafif ve zamanında tespit edilmedi acı, hastalığın olası asemptomatik vakalar hakkında sonuca varabiliriz.

Ebola altı haftaya kadar bir ay süren bir kuluçka dönemi vardır. Hastalık Marburg Ateşi olan ne çok şey vardır. Çalışmalar patoloji değişen şiddette ve farklı bölgelerinde ölüm olasılığının sahip olduğunu göstermektedir. Bu patojenlerin antijenik ve biyolojik özelliklerinden kaynaklanır.

Ebola erken dönemlerinde şiddetli ve karın bölgesinde şiddetli kas ve baş ağrısı, ishal ve ağrı eşlik eder.

Kademeli olarak, ilk belirtiler batma karakterli bir kuru öksürük, göğüs bölgesinde ağrı, katılır. Buna ek olarak, dehidratasyon eşlik işaretler vardır. deri döküntüsü makulopapüler hastalığın bir hafta sonra, yok olması olan sonra soyulması.

Hemorajik sendromu patolojisi kusmuk buna ek olarak, burun sergi kan kanama belirgin. Kadınların rahim kanaması ve gebelik düşükle sonuçlanabilir yapın. Kanın laboratuvar analizinin sonuçları anemi, trombositopeni, lökositoz gösterir. Ölüm şok nedeniyle ateş ve kanama ikinci haftasında en sık ortaya çıkar.

Ebola Tedavi ve Teşhis

Tedavi sırasında, patoloji hastalar yoğun bakımda ile sağlanmalıdır. Hastalar ayrı kutularda bulaşıcı uzmanlık bölümlerinde olmalıdır. oral, intravenöz elektrolitler ve sıvı alıcı tatbik durumunu kolaylaştırmak. Aynı zamanda, bir plazma nekahet hastalarda kullanımı. öksürük ilacı, ateş düşürücü, kullanın antiemetik ilaçlar. Şimdiye kadar, bütün bilim adamlarının çabaları ve enfeksiyona karşı bir aşı bulunamadı, ancak etkili tedavi mevcut değil rağmen.

Diğer gibi ateş türleri, hastalığı teşhis etmek Ebola bulaşıcı hastalık hekimi taşımalıdırlar. laboratuar test yöntemleri kullanılarak hastalığın tespit etmek için: .bağışık ve enzim immunoassay, ortak bir kan testi. ateş boyunca bu gibi hemorajik, hipovolemik veya mümkün komplikasyonlar enfeksiyon, toksik şok.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.