FormasyonÖykü

Alexander 1 (kısaca) liberal reformları. Alexander 1 Reformlar: Tablo

Yeni imparatorun saltanatının yıllarda bu yönetim sistemini değiştirmek bir bütün olarak halkın eğitim ve ömrünü artırmak için tasarlanmış olan devrimlerin oldukça çok sayıda üstlendi. Onlar kısmen etkili olmuştur ve milletin kültür düzeyinin yükseltilmesidir önemli bir rol oynamıştır. Alexander 1 Reformlar kısaca bu makalede açıklanmıştır.

Alexander 1 Board

Rusya tarihinin yanı sıra diğer birçok eyaletlerde, genellikle yeni cetvel entrikalara, arsa ve hatta ölümlerin bir dizi tahta geçti. İmparator Paul 1, (torunu oldu Büyük ve Peter Fedorovich Catherine oğlu Peter 1), komplocular tarafından 1801 yılında öldürüldü. Orada bir darbe oldu ve Paul 1. Alexander 1'in liberal reformları döneminde tam güçle uygulanan edildi despotik yöntemlerle bakımı için umut, kısaca, tabloda gösterilen tüm sebep yoktu yeni hükümdar gelmesiyle birlikte Alexander 1. oldu İskender'in tahtını aldı desteği. Bu konuda daha fazla - on.

Alexander 1 Reformlar - özet

19. yüzyılın başında İçin otokratik feodal sistem ve siyasi ve sosyo-ekonomik yaşamın yeni bir yol arayışı ile karakterize edildi. Alexander iç ve dış durum olarak kompleksinde 1 durumuna gitti. tahta Girişte o, Gizli Ofisi kaldırıldı (asalet ve tüccarlar için) işkence ve fiziksel cezayı yasakladı. Aynı zamanda Peter ve Paul kalesinde gözaltına birçok mahkumları serbest bırakıldı.

Uzun zamandır beklenen umutların saltanatının başından haklı çünkü biz, Kısacası İskender'in 1 reformu bahsedersek - Rusya Liberal girişimleri gördük. Aynı yıl o kurdu Özel Komitesi, merkezde, Rusların yaşam basarak konuları görüşmek üzere hangi - - Misyonu serflik, eğitimin yayılmasıyla, hükümet dönüşüm. emperyal Karara göre, kaldırılmasına ilişkin projenin bir gelişme var serfliğin, ancak bu niyetlerine gerçek aksiyon aykırı.

Alexander 1 kısaca Reformlar - masa

tarih

reform

1801

Siyasi af. Gizli Rektörlüğünün kaldırılması.

1802

Sıkı otokrasi bakanın altında bakanlıklar (Peter 1 tarafından oluşturulan) Yedek panoları. Bakanlar Komitesi oluşturulması.

1803

İlgili serbest kültivatörler. İkinci fidye ödemek gerekirken toprak sahipleri, karadan çiftçilere muaf tutabilirler.

1803

eğitim birimi üzerinde yeni hükümler getirilmesi. çeşitli düzeylerde (kilise, ilçe okulları, liseler, üniversiteler) en Okullar sürekliliği olsun.

Baz beş üniversite - Vilna Dorpat, Kharkov, St. Petersburg ve Kazan. Bundan önce Moskova oldu.

1804

Üniversiteler hatırı sayılır bağımsızlık sahiptirler. Şimdi, profesörler ve rektörlerini seçmek onların durumlarda ilgili kendi kararlar alabilirsiniz. Liberal karakterinin yayın sansür tüzüğünde - Aynı yıl içinde.

1804-1805

Baltık reform başlattı. Sonuçlar, yani beklentileri karşılamadı. A. uygun kontrol performansı egzersiz edilemedi.

1815

Verilmesi anayasa Polonya İmparatorluğu.

Bu Alexander 1 kısaca en önemli reformlar olduğunu. Tablo, bir ana kısmının içerir. döneminde Unutulmaz kişilik İskender'in 1 hükümdarlığı Speransky oldu. Ancak, radikal yaşam durumunu değiştirebilir tanıyacak devlet reformları konusunda yaptığı proje - yani, imparator ve yönetici tepelerini gibi değildi, ülkenin kuralına toplumu çekmek için. 1812 yılında Speransky görevlerinden ve bağlantısından kaldırılmasını bekliyordu. Alexander 1 kısaca reformlar hakkında konuşan, bunların yaşam tarzı radikal bir değişikliğe izin istekli değildi söz de değer.

Eğitimde değişiklikler

19. yüzyılın 20'li yana eğitim kurumları ile ilgili olarak radikal eylemi başlar. Kazan, Moskova - 1821 için bu üniversiteler tarafından daha önce tahrip edilmişti. Profesörler işten çıkarma ve mahkemeye çıkıyor karşımıza. 1817 yılında kurulan Diyanet İşleri Bakanlığı eğitim ve öğretim bütün kurumlarını kontrol edilir. kitapların ithalat ve baskı oluşturulması için izin eğitiminin gelişimine ivme kazandırmıştır.

Önemli bir adım Alexander 1. Özet bakanlar reformlar oldu: merkezi yönetim organlarının oluşturulması yoluyla kendisi için tipik adam kuralı olduğunu zincirine sıkı bağlı göründü. Kolektif toplantıları yerine tabidir ve senato önünde faaliyetleri için hesap her biri bakanları, geldi. Bütün kontrol sistemini yeniden yapılandırmaya girişimiydi. Merkezi kontrol tahkim edilmiştir, fakat insanın açgözlü doğası üstlenen - Bu tedbir kısmen etkili olmuştur. Göründü zimmet, üst yönetim yetkilileri, rüşvet sorumluluk eksikliği. kendilerini yeni sistemde geçitlerinin için Antik insan ahlaksızlıkları bulduk.

askeri yerleşimler

askeri yerleşim - 1816 yılında Alexander 1 ordusuna gidiyor israfı azaltmak için hangi bir şekilde ortaya attı. Bu köylerde insanlar aynı anda askerlik gerçekleştirmek ve toprağı vardı. Mogilev, Novgorod, St. Petersburg ve Kharkov devlete ait arazi ili - site hızla seçildi. Biz Alexander 1 kısaca askeri reformları anlatmak, ordunun pozisyonu bozulan söylenebilir.

reformların önemi

devrinde Alexander 1, ilk adımlar hükümetinde yeniden doğru çekildi, ancak belirsizlikle farklıydı. Ancak, "büyük reform" olarak tarihe 19. yüzyılın ikinci yarısında meydana gelen ve birlikte değişiklikler mümkün kıldı eğitimde reformlar. Toplumun kültür düzeyini, değişiklik gerektiğini anlamak ülkede eğitimli insan sayısını geliştirin.

ülke kuruluşların çok sayıda ve yeni bir cetvel selefinden daha düşünceli hareket - Alexander 1 aşağıdaki şekilde özetlemektedir Seni devlet reformları tanımlayabilir. İki imparator tarafından takip hedefleri ve onun yaklaşık - onlar kanun önünde sınıfını eşitlemek için çalıştı ve bir ortak girişim onları birleştirmek için çalışmışlardır. Ancak savaş ve politik yapısındaki değişiklikler oluşturuyor zor bir zaman, sırayla, aidat miktarı yansıdı, ülke, mali durumu üzerinde baskı, insanları sorar. geliştirmek amacıyla devletin güzelleştirilmesi sıradan insanların refahını düşürdü yeni yasalar çıkardı.

saltanatının sonu

Alexander 1 siyaset duyduğu rahatsızlığı büyür farkında olduğunu ve istenilen devlet acele yol açmaz. Bu arada, ısınır ve uluslararası çevre başlar. İmparator seyahat etmek, uzakta işlerine ve ülkenin kaygıları tüm fazla zaman hareket ediyor. seyahat ederken O Taganrog yaşamın 48 inci yıl öldü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.