FormasyonÖykü

Efsaneler ve Çin mitler

Çin - zengin bir mitolojiye sahip antik bir ülke. binlerce yıldır Tarih ve ülke hesabının kültürü. En gelişmiş antik medeniyet mirasını korumak başardı. Modern zamanlar, dünya, yaşam ve insanların yaratılması konusunda eşsiz bir efsane ulaştı kadar. Orada birçok antik efsaneler, ama biz eski Çin'de en önemli ve ilginç mitler hakkında söyleyecektir.

Pan-gu Efsanesi - dünyanın yaratıcısı

ilk Çinli mitler, dünyanın yaratılış söyle. Büyük tanrısı Pan-gu tarafından oluşturulan inanılmaktadır. Uzayda, ilkel kaos, ne cennet var, toprak, ne de parlak güneş hüküm sürdü. Arada üst ve nerede dip belirlemek imkansızdı. Bir kardinal yoktu. Uzay sadece karanlık vardı ki içinde bir büyük ve güçlü yumurta vardır. Bu yumurta ve Pan-gu yaşadı. Binlerce yıl o ısı ve hava eksikliği muzdarip, orada geçirdi. Bu yaşam bıktınız, Pan-gu büyük balta alıp kabuğunu çarptı. vurarak iki bölüme ayrılır, bölün. Bunlardan biri, temiz ve berrak, bu göğe döndü ve karanlık ve zor kısmı zemin oldu.

Ancak, Pan-gu gökyüzü ve yeryüzü bir kez daha bir araya yakınlık korktum, bu yüzden, her geçen gün daha da yukarı kaldırarak gökyüzüne tutmak başladı.

Böylece tedavi edilene kadar 18 bin yıl Pan-gu, gök kubbeyi tuttu. Toprak ve gök temas asla emin yapma, dev bir dizi yayınladı ve dinlenmeye karar verdi. Ama Pan-gu yani orada, bütün gücümü kaybettim ve sonra çöktü ve öldü, dur. Ölümünden önce, bedeni dönüştürülmüştür: gözleri güneş ve ay, son nefes oldu - rüzgar, kan nehirleri şeklinde yere aktı ve son ağlamak gök oldu. Böylece antik Çin mitler , dünyanın yaratılması açıklar.

Nü Wa miti - tanrıça yaratılan insanlar

Dünyanın yaratılışından sonra Çinli mitler ilk insanların yaratılış söyle. Gökte yaşayan Tanrıça Nü Wa, zemin yeterli hayat değil karar verdi. Nehir tarafından yürürken, o onu gördü suda yansıma, ben biraz kil aldı ve küçük bir kız heykel başladı. Bitmiş ürünün olması, tanrıça nefesi onu duş ve o canlandı. Onun Nü Wa kör arkasında ve çocuğu canlandı. Yani ilk erkek ve kadın vardı.

tanrıça tüm dünyada bunları doldurmak isteyen insanlar heykel devam etti. Fakat süreç uzun ve sıkıcı oldu. Sonra, bir lotus kök aldı kil içine daldırma ve salladı. kil Küçük topak insanlara dönüşüyor, yere atılmış. yine güdeceksin olurdu korkan o yavrularını oluşturarak yarattıkları emretti. Bu hikaye insanın kökeni hakkında Çinli mitleri anlatılıyor.

tanrı Fuxi, miti nasıl balık insanları öğretmek

İnsanoğlu, Nü Wa adlı bir tanrıça oluşturulan yaşıyordu, ama gelişmemiş etti. İnsanlar sadece ağaçlardan meyve toplamak ve avlanan nasıl bilmiyorum. Sonra gök tanrı Fuxi insanlara yardım etmeye karar verdi.

Çinli mitler o düşüncede kıyısında dolaştım, ancak aniden su şişman sazan dışarı fırladı olduğunu söyle. Fusi pişmiş ve yemiş çıplak elleriyle, onu yakaladı. O balık sevdim ve o nasıl yakalamak için insanları öğretmeye karar verdi. Ama sadece onlar zeminde tüm balık yemek edeceğini korkulan bu tanrı ejderha Akciğer-wang, karşı çıktı.

Önerilen yasağı insanların Ejderha Kral çıplak elleriyle balık yakalamak ve Fusi, yansıma, kabul etti. Birçok gün boyunca o size balık yakalamak ne düşünüyordum. Son olarak, ormanda yürürken, Fusi örümcekler eğirme ağlarını gördü. Ve Tanrı üzüm bir ağ oluşturmak için onun benzerlik karar verdi. Balıklara öğrenerek bilge Fusi hemen keşfi insanlara anlattı.

Tabanca ve Yu sel ile mücadele ediyor

Asya'da insanlara yardımcı kahramanlar Gouna ve Huillet, hakkında çok popüler eski Çin mitler hala. Bu yeryüzü felaket meydana geldi. Uzun yıllardır, nehir hızla alanını yok eden döküldü. Birçok kişi öldü, ve bir şekilde sıkıntı kaçmak karar verdi.

Tabanca sudan kendilerini korumak için nasıl anlamaya vardı. O nehir üzerinde bir baraj inşa etmeye karar verdi, ama o taşları yoktu. Sonra Gun ona bir anda baraj inşa etmek olabilir sihirli bir taş "Sigean" vermek göksel imparator çağırdı. Ama imparator onu reddetti. Sonra Silah, taş çalan bir baraj inşa edilmiş ve zemin üzerinde düzeni sağlamak.

Ama proznal çalmakla cetvel ve geri taş aldı. Yine, nehir dünyayı sular altında ve kızgın insanlar Gunya idam edildi. Şimdi oğlu Yu düzeltmek zorunda kaldı. Yine "Sigean" istedi ve imparator onu çöp vermedi. Yu barajlar inşa etmeye başladı, ama onlar yardım etmedi. Sonra gök kaplumbağa yardımıyla, o denize göndererek, toprak etrafında sinek ve nehirlerin yönünü düzeltmek için karar verdi. Onun çabaları başarı ile taçlandırılmış ve o elemanı kazanıldı. Ödül olarak, Çinliler onu kendi cetvel yaptı.

Büyük Shun - Çin İmparatoru

Çinli mitler tanrılar ve ortak insanlar hakkında değil, aynı zamanda erken imparatorlar hakkında sadece söyle. diğer imparatorlar olmalıdır akıllıca bir cetvel, - Bunlardan biri Shun oldu. O sıradan bir ailede doğdu. Annesi erken öldü ve babası tekrar evlenmiş. üvey anne Shun aşık ve onu öldürmek istedim olamazdı. Bu yüzden evden ayrılıp ülkenin başkentine gitti. O tarım, balıkçılık ve çömlek yapan edildi. dindar gencin Söylentiler İmparator Yao geldi ve onun hizmetine davet etti.

bunu denemeye karar verdi önce Yao kez halefi olarak Shun istedi ama. Bu amaçla o iki kızı aynı anda eşi verdi. Yao emriyle, o da efsanevi kötü adamlar insanlara saldırırlar azarladı. Shun hayaletler ve iblisleri devletin sınırlarını korumak emretmiş. Sonra Yao ona tahtını verdi. Efsaneye göre, Shun wisely neredeyse 40 yıldır ülkeyi yöneten ve insanlar tarafından saygı.

İlginç Çinli mitler eski insanların dünyayı görmek nasıl bahseder. eski tanrıların eylemidir - bilimin yasaları bilmeden, hepsi doğal fenomenler inanıyordu. Bu mitler de hala var eski dinlerin temelini oluşturmuştur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.