ÇirkinlikIç mimari

Alçıpan veya gerginlik - Tavan Ne iyi? Ne seçilir?

tavan tamir o tavan konfor hissi yaratır, çünkü bir çok sorumlu bir iş -. Ve böylece bile sıkıcı veya düzensiz tavan ile mükemmel bir finiş duvar alanı ile, aslında, boğuk ve suratsız görünüyor olduğunu. Bunun İster bembeyaz ve mükemmel pürüzsüz tavan odasına oyun verebilir, hangi bitirir! Ama ne iyi tavanlar - streç veya alçıpan ve eviniz için ne seçilir?

Tamir endüstrisi gelişmeye yönelik sürekli hareket içinde olduğunu ve tavan bitirme bu iki tip şimdi en popüler hala durmazsa. Ama badanalı tavana, muhtemelen birkaç kişi hatırlar.

soruya cevap vermek için daha iyi tavan nedir - alçıpan veya gerginlik, iki malzemenin kalitesi, dayanıklılık, estetik görünüm ve ses yalıtımı özellikleri eşit derecede iyi olduğunu belirtmek gerekir. bittikten türleri arasındaki seçim tat bağlıdır, ancak birkaç gizli nüanslar hala var.

montaj

Alçı tavan çok daha uzun monte bir çerçeve montaj ve terbiye şeklinde bir hazırlık çalışma gerektirir - sıva, boya veya yapıştırma. enkaz montaj büyük bir miktarı odadan mobilya kaldırılmasını gerektirir ve tüm çalışma süreci odası alanı ve tavan karmaşıklığına bağlı olarak yaklaşık bir hafta sürer.

gergi tavan gelince, o zaman çevre boyunca geçişini kurtararak, odanın ortasında mobilya taşımak için yeterli olacaktır yükleyin. dekorasyon asgari bir miktarı ve bağlama düz pürüzsüz tavan teriminden Moloz - sadece birkaç saat. yüklemek için bir düzeyli tavan birkaç gün gerekecektir.

tavan Bu iki tip arasındaki fark onların kurulum karmaşıklığı yatıyor. Örneğin, daha iyi tavanlar ise kendini montaj sorununda - streç veya alçıpan, cevap nettir - alçıpan. Hatta PVC film ile çalışmaktan daha çok daha kolay hale profil çerçeve toplamak için böyle bir tavan ihtiyacı olsa. gerginlik kumaş montaj için ayrıca odanın etrafında çerçeveye ihtiyaç, ama özel ekipman olmadan kendi çekmedim.

şekil ve tasarım

Fikirler tavan dekorasyon, gerginlik, süspansiyon gibi sadece hayal gücü ile sınırlıdır. Bu eğimli çizgiler, geometrik şekiller, ya da daha sonra vurgulanabilir çıkıntıların ve girintilerin da ilginç karmaşık arsa olabilir. Çoğu zaman, alçıpan ve PVC filmi bir odada, tavanın ortasında bir çevre üzerindeki alçı levha ortak varyantı ve gergin tuvalinde birleştirir. sahipleri tadı üzerinde nedenle, ne tavan seçmek en iyisidir bağlıdır.

Leyhte ve aleyhte

  1. Uzmanlara göre, üç kat daha uzun ayakta yapabiliyor olsa normal kullanım şartlarında, 15 yıl - Alçı tavan 5 ila 10 yıl arasında, ancak bir streç tavan garanti süresi olacaktır.
  2. Daha iyi herhangi tavan sel durumunda - gerginlik veya alçıpan? Özellikle yüksek katlı binalar için de önemli bir seçim kriteridir. Suyun alçıpan korkuyor ve böyle bir durumda asma tavan sadece şımarık değil, aynı zamanda sızıntı izin vermeyerek, sudan mülkiyeti korumak için değil: Cevap basit.
  3. Alçı levha tavana dikişleri ve nihai sonuçta mühürlü rastlanmamıştır, ancak o kadar asma tavan üzerine edilemez. Yerlerim kumaş bağlantısı üzerinde daha az fark olacaktır mat film nedeniyle ancak parlak bir yüzeye ışık yansıması , onlar görünür olacaktır. Bu nedenle, film, seçim öncesi Tavanları seçmek en iyisidir karar vermek gerekir.
  4. Boyalı alçı tavan mekanik etkilere korkmayan, ama film diyez ve şampanya mantarlarından korunmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.