Sanat ve EğlenceFilmler

Aktris Lyudmila Marchenko biyografisi, kişisel yaşam, Filmografi

Sovyet döneminde çekildi Filmler ve bugün hala bizi mutlu. o zamanın aktrisleri arasında birçok tür güzellikler o göz otvedesh vardı. Bu listedeki Marchenko Lyudmila Vasilevna'yı neredeyse sempati, karakter Luda tamamen tutarlı görünüme neden olamazdı ilk yer, bir kalkık burunlu davranan güzel yüzü.

Aktris zayıf savunmasız kadınları görünüyordu, ama aslında yardımı kabul etmek istemeyen, hayat "fırtınalar" dayanabilir ve zorlukların ve talihsizlik üstesinden gelebilir, ama bir gün problemlerin yükü sadece desteklenemez hale çok güçlü bir kişiliğe ve bu güzel yaratık "kırdı" idi ve sevdiklerini desteği. Biyografi Lyudmila Marchenko inişler ve çıkışlar aktris bahsediyor. Bu yazıda size o dünyanın tepesinde anında nasıl öğrenecek ve hayatının son günleriydi nasıl.

çocukluk

Luda Arkhipo-Osipovka köyünde Kafkas Karadeniz kıyısında doğdu. Bu neşeli olay ailesinden Marchenko, 20 Haziran 1940 yılında oldu. Sonra mutlu ebeveynler küçük güzellik Almanlar Sovyetler Birliği'ne saldırdığı bir kızın doğumdan sonra bir yıl süreyle, Büyük Vatanseverlik Savaşı yıllarda hayatta kaderinde düşünülmektedir. Nazi birliklerinin kırık ve insanlar tekrar inşa etmek ve hayatlarını planlamak başladı sonra, Marchenko başkente taşınmaya karar verdi, onlar Moskova'da kızları parlak bir gelecek için bekleyen umuyordu.

Biz gelen doğum Lyudmila Marchenko yaptığı konuşmada övgü duymak alışkın olduğunu söyleyebiliriz. çağdaşları gelecek aktris güzelliği kıskanan gibi arkadaşları o neredeyse olmadığını, okulda, o en güzel kadın kabul edildi ve tabii erkekler, dikkatine tarafından bozulmuş. Ne de bütün akrabaları ve arkadaşları Lyudochku bunu hep verileri vardı bunun için, filmlerde hareket etmek gerekli olacağından emin olduklarını şaşırtıcıdır.

Luda yüz ve büyük oldu otuz beşinci Moskova okulu, incelenen teatral çember. Yetenekli güzel kız sahnede, okul tiyatro balerin olmak için çok almaz için o sadece büyük rol oynayan, ancak gelecekte Lyudmila o film yapmak ve ünlü bir aktris olmak istiyordu, filmde kendini gördü.

Öğrenciler: ün yolun başlangıcı

Okul yıl arkamızda, Lyudmila Marchenko biyografi öğrenciler ve film dünyasında oyuncu hevesli ilk adımlar hakkında söyler. Shchukin ve Schepkinskoe - 1957 yılında, öğrenci dün iki tiyatro kolejlerinde kez kağıtları açtı. kargaşa rağmen, o her iki kurumlara seçildi. Son anda, aniden fikrini değiştirdi ve VGIK şansını denemeye gitti.

Marchenko Lyudmila Vasilevna'yı oyunculuk bölümü VGIK alacak olan onun akıl hocası ünlü Michael Roman oldu. Sınıf Arkadaşı yeni öğrenciler hala sonra izleyiciler Svetlana Svetlichnaya Galina Lehçe, bilmediği Alla Budnitskaia. Bunlar yetenekli aktörler Lyudmila Marchenko ünlü olurken, sadece onun birinci yılını tamamladı, zafer uzun bir yol bekledi. o Yuriy Egorov tarafından kiralanan filmi "Gönüllüler" küçük bir rol, kazandığında kız sadece 18 yaşındaydı. Bu küçük bir filmi ilk kısa süre sonra zafer ilk adım onu aldım filmde oynadığı rolü bekliyordu. Leo Kulidzhanov zamanlı kitle kollektif çiftçilerin ve işçilerin bakarak yoruldum fark, o basit Sovyet kız tamamen yeni bir görüntü yaratmaya karar verdi. Onun Filmde "Baba Evi" Lyudmila sıradan Moskova evde yaşayan genç bir muskovit, oynadı, ama onun yolu, kelimenin tam anlamıyla, yüce bir şeye romantizm ve bağlılığı yayar. seyirci güzelliği ile büyüledi edilmiş, resim büyük bir başarı oldu.

"Beyaz Geceler"

filmi "Baba Evi" kira çıktığında, Ivanu Aleksandrovichu Pyrevu 58 yaşında. Yetenekli yönetmen sinema dünyasında etkili bir figür olmuştur. Çalışmaları "Traktör" gibi ünlü tablolar dahil liste, "Kuban Kazakları", "Domuz ve çoban" ve bu ünlü kişinin yarattığı tüm filmleri bu. Zaman gösterdiği gibi ilk kez Lyudmila gören insanlar ve yönetmenin otoriteleri tarafından saygı basitçe geçici heves değildi, ilk görüşte ona aşık oldu ve. Hiç kalbinde "yerleşmek" Ondokuz kalkık burunlu kız genç bir adam değildir.

Düşünmeden, herhangi yargılanmadan Pyrev bir sonraki filmde çok sevdiği bir rol verir. "Beyaz Geceler" gerçek bir başyapıt, Nastya haline gelmiştir, Marchenko hemen filmde oynadığı kitlenin sevgisini kazandı. Doğal olarak, genç aktris galası sonra Sovyetler Birliği çapında ünlü uyandı. Bu sokaklarda tanınan, bütün kabinleri onun resimleri hayranlarından harflerin çanta geldi. Eleştirmenler genç yıldızı olarak adlandırılan var - "Bizim Odri Hepbern"

Birlikte şan ile enviers çıktı. o zaman yeni bir olgun bir adam ve genç bir öğrenci büyük bela getireceğini çünkü Ivan Pyryev ve Lyudmila Marchenko, dedikodu severler için bir nimettir oldu. Bu roman Sadece olur?

Ünlü yönetmen ve genç aktris: karşılıksız aşk

çocukluk hayali gerçek oldu! filmi dünya Lyudmila Marchenko adlı yeni yıldızı olarak, onun filmleri son derece popüler olmuştur. Onun patronu protégé aşkını gizlemek değil, ama karşılıklılık elde edememişlerdir. ilk başta Genç güzellik bile ona aşık böyle tanınmış bir yönetmen, yanında o SSCB en güzel aktrislerinden biriydi Marina Ladynina, evli olduğunu inanmıyordu. Yakında Lyudmila Ivan Alexandrovich niyeti ciddi şüphesi olmadığını, ama karşılığında kendisine cevap ve reddetti olamazdı.

Pyrev onun Lyunechka onu direnmek mümkün olmayacaktır emindi, bu yüzden tamamen beklenmedik iptal ederim. tüm ıstıraplara talihsiz sevgilisi onun ahlaksız davranış toplantısında çıkarmak SBKP Merkez Komitesi çağırıldı. Ivan A. ve orada genç kadın oyuncu duygularını gizlemek ve eşiyle boşanma sonrası onunla evlenmek niyetinde olduğunu belirtti vermedi. Böyle kahramanlık ödüllendirilmemiş bırakılmıştı Lyudmila değil kararını değiştirdi ve inatla beyaz saçlı hayranın kur kabul etmek istemiyordu.

Başarısız romantizm ve doktorların korkunç yargısı

Sadece çok yaşlı bir yönetmen ofis romantizm Shrew aktris de işe yaramadı oldu. Lyudmila Marchenko genç aktör onu seçti. Oleg Strizhenova 31 yaşında o dönemde kutlanan, o "Beyaz Geceler" in Lyudochku ile rol aldı. Oleg evliydi olarak Aşıklar dikkatle ilişkilerini gizleme. Luda hatta annesi ve kız kardeşi sevgisi hakkında söylemedi.

Strizhenov metresi susma çağırarak, boşanma söz verdi. Roman, değilse gebelik Luda sürdü olurdu kaç bilinmemektedir. Oleg bir baba oldukça memnun olma ihtimali ve onun sevgili iş ve anneliği birleştirmek mümkün şüphe. Bu çift ve bir aile, o zaman hiçbir sığınak, hiçbir geçimini olurdu edin. Karar oy birliği ile alındı: Marchenko kürtaj gitti.

Hastanede o hamilelik, bazı büyükannesi tarafından evde kesildi, böylece işlemek istemedim. başarısız gerçekleştirilen operasyon Lyudmila fazla çocuk sahibi olamazdı sonra doktorlar cümle inkar edilemez. Oleg tüm çekiciliğini kaybetmiş ve hızlı bir şekilde durdu ile aktris ilişki yaşadı sefaleti sonra.

Ivan Pyryev resmi teklifini yapar

başlayan oyunculuk kariyerinden Kişisel yaşam Lyudmila Marchenko onun iç çemberin ve onun pek çok taraftar konusu oldu. Beklendiği gibi, Pyrev Strizhenov ile olan romantizm tüm ayrıntılarını bilen ve neredeyse ilk Oleg ve Ludmila arasındaki ilişki üzerinde olduğunu bilmek. Ivan Aleksandrovich büyük bir şiddetle onların kur ile devam, ama o kararlıydı. onun büyük babasının aynı yaşta ateşli hayran oldu çünkü o, büyük yaş farkı gerekçe Pyreva reddetti.

Ivan Aleksandrovich velilerin desteğini verdi ve onun bayan annesine teklif gitti. beyaz saçlı kadın şaşkın damat hemen boşanma ve hemen Lyunechkoy ile imzalamak niyetinde olduğunu açıkladı. Pyrev ayaklarının tüm servetlerini ve tüm bağlantıları kendini atarak, bu onu mutlu edecek yemin etti. O çağırdı o şey gerekmez alacağı başka bir hayatta genç aktris, açık kapı olduğunu. Anne onun güzel için damat onaylıyor ve kapıyı onu koymadı. Ivan Aleksandrovich sol, ancak hayatı boyunca aktris asi haddini sevmekten asla.

Aktris İlk kocası

güzel aşk tutkular kasıp kavuran etrafında iken, o oyuncu yaptığı iş ve kariyer hakkında unutmadı. Teker teker onun katılımıyla ekranlar filmler: "Dmytro Goritsvit", "bir sonraki ilkbahara kadar" ve diğerleri "Leon Garros His Friend Arıyor". tedirgin özel hayatında rağmen mutlu kız. çekim durdu ama bir anlık mutluluk davetiye çöktü. Bu Pyrev diyen aktris tek rol vermek değil emrini verdi reddetmiştir. Yönetmen gizlice kız ondan yardım ister umarak güzel bir kadını ehlileştirip Onun acı yapmak istedi.

yerine öfkeli bir adam merhamet nedeniyle, aniden evlendi geçerli: Lyudmila aşağılanmak istemiyordu. Görünüşe göre, aktris koridor büyük bir aşk değildir yürürken, bu yüzden protesto etti. Lyudmila Marchenko Koca MGIMO bir öğrenci oldu. delice onun genç karısına aşık Vladimir Verbenko, ama aynı zamanda çok kıskançlık muzdarip. Yeni evliler Çevresinde ilişki Marchenko ve Pyreva dedikodularını ve dedikodu eksilmeyecek etmedi. İnsanlar kız böyle güçlü bir adam tarafından korunuyor reddetti inanamadım.

pandomim stüdyosu "Ektemim" - Lyudmila Marchenko deneysel tiyatronun şirkette sevildi ve bundan sonra, 1963 yılında VGIK mezun oldu. Kısa bir süre sonra, aynı yıl, yasak olmasına rağmen Pyreva Alexander Lyudmila Zarkhi filmde Gali rolü için iddia "Ağabeyim." Maalesef, bu oyuncu oynama şansı vardı son büyük rolü oldu. hayatını Çekimden sonra fazla siyah tonlarında boyanmış. sorunların sonsuz serinin başlangıcı kocasından boşanma oldu. evlilik "Benim küçük kardeşi" çekimleri sırasında, uzun sürmedi Vladimir eşini terk - o sadece Luda ünlü bir film yönetmeni metresi olmadığını inanmıyordu arkadaş kıskançlık ve alay yoruldu.

Lyudmila Marchenko trajedi

Bir arkadaşım bu depresif durumdan kurtulmak yardım etmeye karar verdi, sonra aile meselelerinden arkadaşı Vladimir Gusev istirahat sanki Luda, yalnız boşanma bir süre sonra, jeolog Valentin Berezin tanıştırdım. adam çok güzel Lyudochku aranır. Çiçek, gitar şarkı, ayın altında öpücükleri bir rol oynamıştır - o fanı karşılık eridi ve söyledi. Ailesi ile Valentina tanıttı ve çift bir sivil evlilik ile yaşamaya başladı.

Üç yıl boyunca, çiftin mükemmel bir uyum içinde yaşadı. genellikle arkadaş toplanan evlerinde, Lyudmila uzun iletişim olmadan yapamazdım. O dertte birbirlerini desteklemeye hazır her an, onun iyimserlik sadece bulaşıcı bir çok nazik insandı. onun maiyeti Birkaç esenliklerine gizli güvenlik açığı kalp aktris perdesinin ardında dikkatle tüm deneyimlerini sakladı biliyordu ve her zaman eğlenceli insanlar üzerinde çalıştı.

Valentin yaraşır bir jeolog olarak, çoğu zaman uzak uzun iş gezilerine oldu. Döndüğü zaman "iyi" insanlar karısının sadakatsizliği, Pyreva Lyudmila musallat yönetmenin adının hakkında onunla fısıldamaya başladı. Berezin, tabii ki, bu abes romanın iyi farkında, ama, diğerleri gibi, Marchenko böylesine güçlü adamı direnmek mümkün olduğunu inanmıyordu. Bir gün kocası sabır kaybetti ve o kuvvetle eşi yenerek başka sefer döndü. yerine kez güzel yüzü yerine bir yaşam alanı yoktu zavallı kadına, o kanlı karmaşa vardı.

O geldi ve tam kanda karısını görünce, Valentin ama onun için ve kendim için çok korktum. Berezin diye kabul etti, Lyudmila talep edilmediği ikna ve o bir kaza olduğunu herkese anlattı. Hastanede doktorlar mutsuz hayatını kurtarmak başardık, ama onu güzel yüzü arka imkansızdı. O zaman o sadece 26 yaşındaydı ve o sakat parçalanmış dudaklar ve çene ile, yara izleri ile yaşamaya devam etmek zorunda kaldı. Lyudmila kalktı ve ellerini düştü. O bile onu sporadikti gibi, bir filmde rol aldı. Nina rolü - Filmde 'diye budulai eşi rolünü var ve filmde' İnsan" çapa atar Çingeneler " izci o içinde Marie oynadığı".

Arkadaşlar kalbimde hala aynı harika Lyudmila Marchenko çünkü kızın yüzünün şekli görmezden çalıştı. trajediden sonra Aktris o hala iletişim kurmak istediğini, kendine gitmedi ve tüm dünyaya kızgın olmazlar. kocası ile Luda iki yıl daha birlikte yaşadık. Ama 1968 yılında o başka bir kadın yanında Berezin metresiyle bir çocuk vardı ile Valentine sadakatsiz hakkında gerçeği açtı. Sadece adamı döverek seviyorum bu tensel küçük kadın evden dışarı ihanet ve sınırdışı sadakatsiz kocası için onu affet olamazdı.

hayatı yeniden kazanmak için çalışılıyor

Yalnız kalmış, Lyudmila Marchenko yaşamak için nasıl bilmiyordum. Bu saymak ilgisi yoktu üzerinde filmde roller onu görünümü ile değil, fanlar gitti, sokakta, daha önce olduğu gibi, onu tanımadı seyirci. Bunun yerine alkol kullanan "destek" Lyudmila başlamıştır eski, yeni arkadaşlar. aktris adam için bu zor zamanda yılında işe geri ve normal varlığına götürmeye çalıştı hayatında, ortaya çıktı. Vitaliy Voytenko istenmeyen arkadaşlarından bir kadını kurtardı. Sonra oyuncu ameliyat para cerrahın çok korkunç yara izi yüzünden kaldırmak için kabul bulundu. Plastik cerrahi Ludmila kötü bakmaya başladı sonra ülke meclislerinde yer hiç kimse iken.

yönetici Mosconcert olarak çalıştı Vitali, pes etmedi. O Marchenko ulusal tur verdi. aktris birkaç yıldır, sıcak onu karşıladı seyirci önünde belirdi, ama o zaman o geçmişteki ihtişamını hikayeleri ile yaşamak istemediğini fark etti. 1975 yılında Vitali ile tüm ilişkilerini kesti.

Sergei Sokolov - Son aşk aktris

Voitenko Lyudmila Marchenko ile kopma sanatçı Sergei Sokolov tanıştıktan sonra, daha sonra bir süre evlendim. Sergey hayat Ludmila destek ve koruma yorgun başladı, onu sakladı ve ev kadını rolünde huzur tadını çıkarın.

Nedeniyle filmlerde Marchenko artık davetli ve tiyatro 1982 yılında roller o üretim departmanında müdür yardımcısı görevine aktarıldı yoktu gerçeğine. onun yeni rolü aktris sadece iki yıl durdu olarak, o zaman çıkın. Bu seyircisiz, bir sahne olmadan, Ludmila için aile mutluluk, o filmlerde olmadan yaşayamayacağını yeterli olmadığını ortaya çıktı.

Yanında eşi destekleyebilecek şekilde Koca, güvende hissetti ve sinema geçmişte olduğu gerçeği alışmak çalıştı. çift 21 yıldır birlikte yaşamış. 1996 yazında Sergei Sokolov ölüm nedeninin kalp krizi, aniden öldü. sevgili kocasının Ludmila ölümü için sonunda onu kırdı korkunç bir darbe oldu.

Ölüm Lyudmila Marchenko nedeni

daire Marchenko garip insanlar alkol onlarla getirdi, yine günlük olarak misafir edildi. Alkol Lyudmila dinlenmek ve hiçbir şey hissetmiyorum yardımcı oldu. Biraz taşınan ve satılan şeylerin aktris azar Misafirler, o içki oldu.

Altı ay Ludmila bir sis içinde yaşadı. Sonra hasta grip, babasından izin vermedi, akrabalar, her şeyin iyi olduğunu ve yardım doktorlar gerek olmadığını söyledi. aktris sadece artık yaşamak istemediğini ve sakin bir şekilde ölümü bekledi. 1997 yılında, 23 Ocak Lyudmila Marchenko öldü. Yönetmenleri Birliği cenaze için 200 ruble, ünlü aktris sadece birkaç kişi tarafından uğurlanan kez mezarlığı ayırdı. Kader yıldırım yıldızlığa fırladı ve sonra aynı hızla unutuldu yetenekli ve güzel bir kadın, bu kadar vahşice ele ettiğini talihsizliktir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.