FormasyonÖykü

17. yüzyılda Rusya'da Estate: kısa bir açıklama

17. yüzyılda Rusya'da Estate - bir sosyal grup nesilden nesile aktarılan edildi haklarını ve görevlerini, emniyete mülkiyetinde olduğunu. Ülkemizde maddi zamanda sebebiyle hükümetin politikaları ve aslında ünlü konsey Kodu, sosyal katmanların köklü geleneksel hiyerarşiyi kaydedildi özellikle kararlar bir dizi kabulü, toplumun sosyal yapısı kesinleşmesi oldu.

Boyarlar

içinde Estate 17. yüzyılda Rusya'da sık sık "rütbe" olarak adlandırılan, ancak bu kadar özel bir servise ait anlamına gelmez, ve belirli bir sosyal şirkette katılımı edilir. Ülkemizde Şu anda nihayet bir güç bürokratik aygıtı, öncelikle kurdu Boyar Duma, Zemsky Sobor ve emirleri. Bu temsil organlarında görev hakkı 17. yüzyılda Rusya'da ayrıcalıklı sınıf sahiptirler. ikinci kategori hem laik ve manevi lordlara içerir.

Toplumun uç asaletini düşündü. Birkaç gruba: Farklı zamanlarda olduğumuzu Moskova egemenler Tatar Horde prensler ve Moldavya ve Eflak, eski Moskova asalet soyluların hizmetinde yanı sıra yaklaşık prenslerin, prensliklerin yöneticileri, yanına gitmiş Rurik hanedanının yanal dallar, temsilcileri Moskova'ya bağlı. kalıtsal arazi mülkiyeti, miras ve serf sahibi olma hakkı ilettiği - 17. yüzyılda Rusya'da bu ayrıcalıklı sınıf beyliği kendi hakkına sahipti. Duma'da özel bir yer Prens ve Kral tarafından işgal Boyars. Bu yönetimde yönetim kontör yapan onlar oldu. Yolda vali eşlik yabancı devletlerin elçilerini kaçıran insanları, hem de, vali olarak görev bir alay komutasını - Tanınmış önemi saray idi.

ayrıcalıklı sınıf bağımlı sınıf
Boyars (saraylı, "Savaşçılar") Çiftçiler (chernososhnye, ev sahibi sarayi)
Gentry (avukat polis görevlileri nobles) Kasaba halkı (siyah ve beyaz yerleşimlerde yaşayanlar)
Ruhban (Monks, Priests) Tüccarlar (misafir basit esnaf)

Soylular ve hizmetkarlar

Bir sonraki adım asalet aldı. Ayrıca kategorilere ayrılmıştır. avukat, hami: Biz özel bir onur soylular Moskova memnun. İl asalet - İkinci sırada yer alan soylular polis vardı. Bu insanlar, hem de soylular ilk aksine, oğul babasına sonra hizmet vermeye devam ettiği takdirde sadece kalıtsal gereken bir mülk, arazi tahsisi ve serf edinme hakkı vardı, ama.

sosyal yapı yasama destek aldı önceki sürede hüküm süren zaman 17. yüzyılda Rusya'nın ana sınıfı, sadece bu yüzyılda şekillendi. Bir diğer önemli kategorisi askeri insanlardı. Okçular, topçularının, demirci ve Kazaklar: Bunlar çeşitli kategorilere ayrıldı. Onlar bağımlı nüfus olarak kabul edildi.

kentsel sakinleri

Bu grup aynı zamanda devlet büyük ölçüde bağımlı idi. o vergilerin ana tedarikçisi kraliyet hazinesine oldu ve bu nedenle hükümet ikamet ettikleri kalıcı bir yere bu insanları bağlamak için nasıl özel bir ilgi duymuştu gerçeği. Kasaba halkı sözde vergi, haraç ödemek vardı ve kaçış veya bir banliyö kişinin çekilmesi durumunda, payını başkalarına düştü. Bu nedenle, nüfusun güç ikamet kalıcı bir yere bağlanır. Ancak, birçok dışarı bulduk taşınmaya başladığını beyaz yerleşim, kişisel özgürlük kaybetme, onların sahipleri ve ana döşeme, vergilerden muaf idi.

Çiftçiler

Rusya'da 17. yüzyılın karakteristik sınıfları nüfusun toplu durumun analizini içerir. Biz de pürüzsüz değildi köylüler, bahsediyoruz. Onlar chernososhnyh ayrıldı (sahip olunan veya şahsen serbest kim), arazi sahiplerinin kişisel mülkiyet vardı ev sahipleri, kraliyet ailesine ait saray. Hepsi görevlerin türlü öncelikle serflik (doğal arıtma) ve kira (nakit ya da ev sahibine ayni katkılar) taşıdı. Konsey Kod varlığını çimentolu daha kalıcı engizisyon kaçak köylüleri tanıtıldı serfliğin Rusya'da.

ticaret

Bu makalede sunulan tablo Rusya'da 17. yüzyılın ait Estates Rus toplumunun farklılaşma derecesi ulaşmıştır ne kadar büyük gösterir. İlgili tüccar ayrı grupta. Aralarında mali yönetiminde önemli pozisyonlara fiefdoms kendi ve vergilerden muaf tutma hakkı vardı en seçkin ve zengin misafir edildi. oturma odası üyeleri ve bez yüzlerce de tüccarların ayrıcalıklı kısmı için de geçerlidir. Onlar kendi iç işlerini yönetme hakkı vardı ve seçilmiş kafaları ve formen başkanlık etti. tüccarlar bekleme durumu vergileri ödemek.

ruhban sınıfı

17. yüzyılda Rus malikaneler Sürüş hiyerarşide her bir sosyal grubun yerini gösterir. siyah ve beyaz: din adamları ikiye bölündü. İlk kategori keşişleri içerir. Manastırlar da köylüler pripisnymi araziyi sahibi. Parish rahipler eğitim onların sorumluluğu olduğunu, aile, mülkiyet vardı. Yani, yukarıda temelinde, nihayet şekil hiyerarşik aldı 17. yüzyılda Rusya'da sonucuna varabiliriz feodal toplum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.