SağlıkMüstahzarlar

"Dormiplant": kullanım talimatları, gerçek karşılıkları

Sabit stres, gerginlik modu sinir sistemi üzerinde olumsuz etkisi ve kişinin sağlık durumu. O kadar çok insan bugün güvenli sedatif ilaçlar mevcut olup olmadığı hakkında sorular ilgileniyoruz. Bu tür araçlar, bir ilaç "Dormiplant" dir. kullanımı endikasyonları ve kontrendikasyonları, değerlendirme ve fiyat için talimatlar - bunlar her hastanın ilgilendiren yönleri vardır. Yani bu ilaç nedir?

İlaç "Dormiplant": Yapısı

Tabii ki, her şeyden önce hastaların ilaç bileşiminin çıkarları. Bu ilaç, mavi, doymuş küçük yuvarlak peletler şeklinde kullanılabilir. Eğer tableti kırmak ise, kahverengi heterojen içerik (bitkisel bileşenler) ve iki kabuklu çekirdek görebilirsiniz.

ilaç bileşimi iki ana aktif bileşen, mevcut bulunmaktadır. Özel olarak, bir tablet 160 mg kuru kedi otu özü, hem de 80 mg Melissa yaprak kuru ekstresi içerir.

yardımcı maddeler, koloidal silikon dioksit, üretiminde kullanıldığı gibi magnezyum stearat, hint yağı, mikrokristalin selüloz, sukroz ve krospovidon hidrojene edilmiştir.

Tablet kabuk da benzersiz bir kimyasal bileşime sahiptir. Özel olarak, örneğin sukroz, etil akrilat, polisorbat, talk, sodyum dodesil sülfat, makrogol 600, gibi bileşenler bulunmaktadır mevcut kalsiyum karbonat, şurubu, dekstroz, karmeloz sodyum, kolloidal silikon dioksit, hipromeloz, 100, povidon, macrogol , titanyum dioksit ve pigment esaslı indigokarmina . kullanılarak yüzey parlatma için karnauba mumu.

ilaçların ana farmakolojik özellikleri

Tabii ki, ilacın temel özellikleri, aktif bileşenlerin organizmaya etkisi ile ilişkilidir. İlaç "Dormiplant" - hafif bir sakinleştirici etkisi olan bir sedatif bitki. bu daha kolay uyku daha sakin ve derin hale uykuya dalmak için yapar, ama aynı zamanda sık sık gece uyanış ve nahoş rüyalar olarak sorunları ortadan kaldırır - Özellikle, ilaç uyku bozuklukları için etkilidir.

yatıştırıcı özellikleri rağmen, ilaç psikomotor fonksiyonlarının yavaşlaması yol açmaz ve sentetik sakinleştirici aksine öğrenmek ve konsantre yeteneğini etkilemez - Bu laboratuar testleri ve hasta anketleri ile doğrulanmıştır. ilacın farmakokinetiği ilişkin veriler mevcut değildir.

Tabletler yirmi beş adet kabarcıklar yerleştirilir. eczanede azından iki tür kabarcıklar paketleri satın alabilirsiniz. İlaç reçetesiz satılmaktadır.

Endikasyonları

Aslında, tablet "Dormiplant" yaygın tıbbi pratikte kullanılmaktadır. Bunlar şiddetli sinir gerginlik bir arka planı ortaya veya kronik stres ile ilişkili olan, asılsız anksiyete, huzursuzluk, sinirlilik muzdarip hastalara reçete edilir. Ayrıca, ilaç uykusuzluk ve diğer uyku bozuklukları tedavisinde kullanılır.

İlaç "Dormiplant": kullanım talimatları

Her durumda o kendi başlarına tedaviye başlamak için gerekli değildir. Sadece incelemeden sonra doktorunuz ilacı "Dormiplant" reçete edebilir. Kullanım talimatları sadece genel bilgi ve öneriler içermektedir.

Tabletler çiğnenmeden yutulmak olmalı ve mutlaka saf su içme bol kırma yoktur. Adsorpsiyon ve gıda alımı üzerindeki ilacın etkileri bağlı değildir. Dozaj ve dozaj rejiminin bireysel reçete.

Ancak, çeşitli uyku bozuklukları hastalara eğilimi için planlanan yatmadan önce yaklaşık yarım saat içinde iki tablet içme önerilir. huzursuzluk tedavisinde günlük doz arttı - günde iki kez iki tablet almalıdır. Tedavinin süresi bireysel olarak belirlenir, ancak çoğu uzman artık 1.5 den ilacı kullanmayı önermiyoruz - (o günlük, sürekli alım geldiğinde) 2 ay. tedavinin başlangıcından itibaren yedi gün içinde net bir pozitif dinamikleri varsa, tedavi rejimi yeniden gözden geçirilmeli.

Bu gündüz, bir ilacın bazı uyuşukluğa neden olabilir fazlalaştı, bu yüzden size hızlı bir yanıt gerektiren ekipman araba ya işletmek için gereken olay kullanılmamalıdır - Bir hap en geç iki saat öncesine göre alınmalıdır.

aşırı vakaları tescil edilmemiştir, bu nedenle güvenilir bilgi yoktur.

Herhangi kontrendikasyonlar var mıdır?

Hastaların tüm kategoriler ilacı "Dormiplant" alabilir İster? Kullanım talimatları bazı kontra hala var göstermektedir.

Özellikle, uyuşturucu maddelerden birine karşı aşırı duyarlılığı olan hastalarda kullanılmamalıdır her durumda değil, bu yüzden kesinlikle uygulamadan önce kendi listesinden öğrenmeleri gerekiyor. Buna ek olarak, ilaç, bazı yaş sınırlamaları vardır - altı yaşın altındaki çocuklar kabul etmez.

Ayrıca, tablet anne ve çocuğun vücudunda ilacın etkisi konusunda güvenilir veri yoktur bugüne kadar olduğu gibi, hamilelik ve emzirme sırasında tavsiye edilmez. Kontrendikasyonlar içerir ve karaciğer yetmezliği.

Yan etkileri ve olası komplikasyonlar

Önemli bir konu tabletleri "Dormiplant" çekerken oluşabilecek komplikasyonlar ve yan etkileri bulunmasıdır. En sık ilaç iyi tolere edilir - Görüşler ve istatistiksel çalışmalar advers reaksiyonlar çok nadir olduğunu düşündürmektedir.

Ancak, alerjik reaksiyon karşılaşabilirsiniz. Çoğu zaman, böyle bir ihlal bazen bir deri döküntüsü, kızarıklık, kaşıntı kovanlarını eşlik ediyor. Çok az sıklıkla şişme gözlenmiştir. Anafilaktik şok, sadece ilaç herhangi bir bileşenine karşı ciddi alerji olanlar için mümkündür. Çok nadiren özellikle bulantı, şişkinlik, karın ağrısı, sindirim sisteminin reaksiyonu olan hastalarda görülür. sağlığın herhangi bir kötüleşme varsa bir doktora danışmak en iyisidir.

Orada etkili analogları mı?

ilaca göre ne olursa olsun nedenlerden değil, tüm hastalar için uygundur. Bu nedenle, birçok ilacı "Dormiplant" yerine bir şey olabilir olmadığı konusunda sorular ilgileniyoruz. İlaçların analogları, tabii ki, mevcuttur. Bir ucuza ilgilenen Örneğin, ayrıca hafif olması bir eczane kediotu tabletler, satın anlamına gelir yatıştırıcı etkisi. Benzetme atfedilen ve "Valdispert" ve "Gece Şarkı" olabilir.

aynı üreticinin Kediotu' - Ama yine de oldukça popüler ilaç "Dormiplant olduğunu. Bu ilaç, sadece içeren kedi otu özü, 500 mg - olup, burada daha yüksek bir doz. doğru o hekim tarafından sadece yapılabilir - Her durumda, kendi sakinleştirici almaya çalışmayın.

ilaç ne kadar?

Birçok hastada, kendilerine atanan ilaç değeri hakkında önemli bir soru. o imalatçı distribütörünüzün mali politikası, hem de eczane dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır çünkü Tabii ki, kesin rakam belirtmek için imkansız olduğunu anlamalıdır. 50 tablet paket başına ortalama fiyat ilacın bu miktar genellikle tedavi süreci için yeterli olduğundan, oldukça normal kabul edilir 340 380 ruble, arasında değişir.

doktorların Yorumlar ve ilaç hakkında hastalar

Tabii ki, belirli bir ilaç hakkında uzmanların görüşüne ilgilenen tedavisine başlamadan önce birçok kişi. Bu yüzden ilaç "Dormiplant" hakkında ne diyorsunuz? Doktorların Yorumlar olumludur. İlaç aslında uyku, aşırı sinirlilik, asabiyet sorunlarını ortadan kaldırarak, sinir sistemi üzerinde, kendi görevleri ile yararlı bir etki baş. Yan etkiler çok nadir görülür ve kontrendikasyonlar hemen hemen hiç yoktur. şüphesiz avantajları ilaç ve hemen hemen doğal bileşimi içerir. Birçok doktor "Dormiplant" almaya hastaları tavsiye nedeni budur.

insanların Yorumlar zaten tıp test ettik, ayrıca teşvik edilmektedir. Onlara göre, ilacın etkisi kabul 1-3 güne geçtiği görülebilir (hastalar uyku çok daha kolay hale gelmesi demek). kullanımı ve güvenli, hafif sedatif etkileri için basit talimatlar bunun vazgeçilmez ilaç yapmak. Bu arada, avantajları nispeten hesaplı bir fiyatla atfedilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.