MaliVergileri

ABD vergi sistemi

vergi sistemi , ekonomik liberalleşme prensibine dayalı ABD'de. Bu ilkenin özü Modern piyasa ekonomisi geliştirme düzenleyiciler etkili kullanımı yatmaktadır. Sistemin organizasyon yapısı üç katmanı içerir ve vergi bu tip oluşur: federal, eyalet ve yerel.

aşağıdaki temel öğeleri arasında uygulanabilir ABD'de uyarıcı (ekonomik) potansiyel vergi pozisyondan:

- Kullanım hızlandırılmış amortisman maliyetlerinin payını artırmak ve sonuç olarak azaltacaktır PF, payını hizmet ve ürünlerin maliyetine kar. Başka bir deyişle - Gelir vergisi ve ticari kuruluşlar yatırımı teşvik etmek üzere bir enstrüman için bir fayda;

- araştırma ve geliştirme ve diğer inşaat işlerinde yatırım ile ilgilidir ve vergi mükellefi toplam kurtuluş yol açabilir faydaları;

- alternatif enerji üretim işlemlerinde kullanım için atanan vergi kredileri özel değerler, toplam oranı kullanılan duran yaklaşık yüzde 50'sidir.

Güncel ABD vergi sistemi bölgesel kapasitenin tam ölçüde kullanmaz ve tüm vergi gelirinin en fazla yüzde 70'i devletlere toprak seviyesinde kısmi yeniden dağıtım ardından federal bütçeden gider.

Son yıllarda sosyal güvenlik, sağlık ve kamu düzeni alanlarında devletler kendilerini vergi gelirlerinde bir artış olmuştur. Ancak, federal bütçeden sübvansiyonlar (yaklaşık yüzde 70) hala oldukça aşikar olduğunu.

ABD vergi sistemi vergilendirme (bireyler) nüfusuna dayanan devlet, mali fonksiyonları bir yansımasıdır. Ana vergi türleri şunlardır:

- Federal bütçe seviyesinin gelirlerinin yaklaşık yüzde 40 üretilen gelir vergisi;

- işveren ve işçi olarak eşit parçaya yapılan fonlara sosyal katkıları,.

ABD'de Gelir vergisi vergiye tabi gelir hesaplama karmaşıklığı ile tanınır. Bu tekdüze dağılım nedeniyle vergi yükünün tüm nüfusa. Vergiye tabi gelirin belirli bir gelir dışlamak bireysel sayıda avantaj uygulamak, gerici ve vergi gelirlerinin yüzde bir artış ile azalır gelir vergisi oranları, özel bir ölçek kullanmak mümkündür. Bu ilke hesaplama ve vergi zamanında ödeme kaçakçılığı önlemek amacıyla tanıtıldı.

ABD vergi sistemi iş dünyasının vergi aşağıdaki vergileri içerir geçerli:

- Gelir vergisi , federal bütçe gelirlerinin yüzde 9 ve devlet gelirlerinin yaklaşık yüzde 5 tutarındaki kurumlar ait;

- Sermaye varlık değerleri satışından elde edilen gelir vergisi;

- ciro ve sermaye tarafından belirlenir ticari faaliyet, Devlet vergisi.

Son iki vergileri başta olmak üzere küçük bütçesi için "regülatör" rolünü belirtilen ve mali sonuçları oynadı.

% 8 - vergi sisteminin özel özellikler mal ve hizmet türlerinin sınırlı sayıda sadece empoze edilir tüketim vergisi küçük bir rol içerebilir, vergi oranı% 0 aralığındadır.

Mülkiyet (mülk) tüzel kişilerin durumunda vergilendirilecektir. Kişisel kullanım için kullanılan vatandaşlarının özel mülkiyet, vergiye tabi değildir. Federal vergi sadece hediye veya miras yoluyla vatandaşların aldığı özelliğiyle ödenmesi gerekebilecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.