SağlıkAlternatif tıp

Tentür hellebore: kullanım talimatları

O hellebore tentür şaşırtıcı terapötik etkiye, ayrıca sadece insanları değil verir biliyorum geleneksel olmayan tıp emin pek çok taraftar değilim "Bizim genç kardeşlerimizi." Gerçekten bu kadar mı? Tabii ki, doğal ürün avantajlı özelliklere sahiptir. Faydalı neyi düşünmeden önce Ancak, çöpleme tentürü, karar vereceğini bu bitkidir.

Ne çöpleme nereden biliyorsun

Çöpleme - bu ait bir yıllık otsu bitki örtüsü olan zambak ailesinin. Bitki kökleri yuvarlaklaştırılmasını ve kalın sap yaklaşık bir metre yüksekliğe ulaşır. çöpleme yaprakları geniş yuvarlak bir şekle sahiptir ve bunlar gelişme toplanır. çiçeklenme döneminde yaz mevsimidir. Ülkemizde siyah, beyaz ve hellebore Lobel büyür.

Bitkilerin Yukarıdaki varyasyonların hepsi ilaç gerçek bir etkiye sahiptir. Doğal olarak, hellebore tentür yaygın tedavinin geleneksel olmayan yöntemlerde kullanılmaktadır. alkolat hastalar arasında özel popülerlik kazandı.

kimyasal bileşim,

Endişe bitkinin tüm zehirli olduğu unutulmamalıdır! sağlık yararları sadece kökleri vardır. Kural olarak, hellebore orman saçak, nehirlerin kıyısında, yakın yaylar toplamak. Toplama genellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde ortaya çıkar. Arama ve bitkiler kazma deneyimli travovedy meşgul olmalıdır. çöpleme köklerinden faydalı bileşenlerin büyük bir sayı içerir: amino alkollerin, kalp sırası ile sonuçlanır, alkaloidler, kan basıncı, tanen normalleştiren bir temizleyici ve anti-inflamatuar bir etkiye sahiptir. Buna ek olarak, bitki rizom, örneğin magnezyum, demir, kalsiyum, potasyum gibi değerli mineraller içerir.

sadece haricen kullanılması gerektiğini çöpleme o tentür, belirgin zehirlenme zehir artar aksi riskini unutmayın.

İş parçasının Özellikleri

kökler kazılıp edildikten sonra, güneş ışınlarının parçası üzerine düşmemesi önceden rahatsız cadde (örneğin, gazebo), üzerinde parçaları varken açıkça ve kuru olmalıdır. doğal "ilaç" maksimum kullanılabilirliğini sağlamak için, kökler, bir toz kıvamına öğütülür. Yine bu prosedür zehirli bitkiler hakkında unutmamak gerekir eğer: zorunlu kapak sayesinde yüz ve solunum yollarını korumak için bir gazlı bez bandaj. Aksi takdirde, kök gövdelerden toz parçacıkları şiddetli hapşırma neden gözler, burun ve boğaz mukozasının nüfuz edebilir ve bu burun kanaması gelişmesi ile doludur. kurutuldu hammadde Mağaza havalandırma odasında, kumaş torbalarda önerilir. Ürün raf ömrü üç yıldır.

pratik yararları

Tabii ki herkes böyle çöpleme tentürü olarak, böyle bir "doğal" ilaç duydu kullanılması bitki kökünün yapısındaki bileşenlerin programı hakkında sadece dayanmaktadır.

Bir analjezik, bir parazit öldürücü, bir tahriş edici ile: Doğal ilaç direkt birden etkileri vardır.

Bu nedenle kafa bitleri muzdarip veya bitlerin işkence insanlar için hellebore tentür - Bu ilaç №1. Sorun alanları en az iki kere tentür yağlamak için bir gün olmalıdır ve etkisi açıktır.

birçok hastalık için bir deva

Bir numaralandırmak ve çöpleme bir tentür sahip kullanışlı özelliklere listeleyebilirsiniz. İlaç doğanın ana değeridir - hastalıkların çeşitli bunalmış insanlar için uygulanması. Tentür, iskelet kas tonusunu düzenleyen sinir sisteminin aktivitesini arttırmak için yardımcı olur kan damarlarının genişlemesini destekleyen ve safra diüretik etkilere sahip, sakinleştirici etkisi vardır. artrit, romatizma, siyatik, nevralji, gut ve kas-iskelet sistemi hastalıklarının çeşitli mücadele için yukarıda adı geçen vasıtalar atamak için izin verilen anestezi benzersiz özellikleri. Buna ek olarak, tentür cheremitsy, kas dokusunda ağrıyı egzama, kepek, sebore kaldırır. Aynı zamanda bir sağlık sindirim zehirlenme kompleksinin kurtulur kabul edilir. İkinci durumda çöpleme basitçe yeri doldurulamaz tentür olarak. tedavi için ilaç kullanımı için talimatlar diyet hastalıkları fazla 1 gram onu içeri hoşgeldin değil kapsar.

Ancak, bunu yapmadan önce, bu konuda doktorunuza danışmalısınız unutmayın. İlaç tetiklemek gag refleksinin tüm zehirli maddelerin vücuttan elimine edilmesi, böylece.

veteriner kullanımı

Tentür hellebore insanları değil, aynı zamanda hayvanları sadece iyileşmek edebiliyor. Özellikle, atonisine gibi rahatsızlıklar için kullanılan, timponiya predzheludochkov, bu olarak geviş "geri" sığır. Bir hayvan bitleri, pire veya kene üstesinden edilirse, o da adlandırılan bir ilaç "reçete" "çöpleme tentürü." Kullanım için talimatlar hayvanların tedavi dozajı ile aşırıya için çok önemli olan, ya da hayvan sadece kalıp belirtmektedir.

alkol bağımlılığı etkin bir yöntem

Travovedy kuvvetle birkaç istisna dışında içinde "doğal" ilaç almak için tavsiye. Her şeyden önce, biz alkol bağımlılığının tedavisinde bahsediyoruz. kaldırmak için akşamdan, su ile karıştırılarak tentür oldukça iki damla, sonra hazırlanan karışımdan birkaç yudum olun. Bu öğürme refleksini tetikler ve tüm alkol ürünleri çıkıyor. Yöntem tamamen etkili olmadığı unutulmamalıdır ve resmi tıp tanımıyor.

Öyle ya sert içme dışında başka, ancak bazı durumlarda tek yol - çöpleme bir tentür. Gerek bitkilerin öğütülmüş köklerinin 10 gram ve votka 100 gram şu şekildedir: "ilaç" hazırlanması için talimatlar. Birinci bileşen, hazırlanan ilaç kapaklı ikinci, daha sonra kap ile (harmanlanmış) bir araya getirilmiş ve bir koyu ve serin bir 10 gün için yerleştirilir. zaman sıvıyı sarsmak için zaman unutmayın. böylece üç damla ve - Üçüncü iki damla - ikinci gününde, hastanın, ilaç bir damlaya gıdaya ilk gününde herhangi tıp dozajını gözlemlemek çok önemlidir. Er ya da geç, ama alkogolezavisimy adam şaşkın hissetmeye başlar hissediyor, sürekli hasta ve yavaş yavaş o alkol karşı bağışıklık geliştirdi. O bardak sonra o göründüğünü basitçe korkar hasta. Uzmanlar, yukarıdaki yöntemin etkinliği yaklaşık 80% olduğu tahmin edilmektedir.

Kontrendikasyonlar

Yukarıda belirtildiği gibi, yaralanma "doğal" ilaç aşırı dozda neden olabilir. Bu durumda, vücut en güçlü zehirlenme alır. Eğer bir hatayı en az 1 gram yapar bile, ciddi sonuçlara yol açabilir. ilaç ölüme yol açtığında yanlış ölçmek Uygulamada, vaka ortaya çıktı. Örneğin, alkol bağımlılığının tedavisi izin doz aşıldığı olarak, hemen potasyum permanganat çözeltisi ile mide yıkayın olursa, aktive edilmiş mangal kömürü almak ve ambulans arayın. Seçenek olarak ise, aktive edilmiş karbon laksatif tablet tavsiye edilebilir.

kardiyovasküler rahatsızlıkları, karaciğer hastalığı, hamile, deri hastalıkları söz konusu olduğunda "tabu" olarak, dışarıdan tentür kullanımı üzerine empoze edilmektedir.

Yukarıdaki ilaçların yalnızca doğru uygulama sağlık sorunları çok sayıda ortadan kaldıracaktır unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.