Sanayi

AGM teknolojisi piller

Yeniden şarj edilebilir pil birçok endüstride kullanılan, ancak kitlesel tüketici yakın ulaşım araçları vardır. Ve aynı alanda böyle pillerin en tezahür zayıflıkları vardır. pillerin kullanımı sırasında karşılaşılan sorunlar ergonomi, servis ve çeşitli kullanım koşullarında optimum güvenilirlik bakım nüanslar kaynaklanmaktadır. dezavantajları bu bölümünde Emici Cam Mat geri 1970'lerde (AGM) teknolojisi ile minimize edilebilir. kuruluşa yeni bir yaklaşım iç mekan, aynı zamanda elektrolit özelliklerinde bir değişiklik ile ilişkilidir, bu günümüzde geçerlidir. Dahası, onun varlığının tamamı için AGM teknolojisi, birçok ayarlamalar geçirmiş ve bugün bir temelde gelişmiş niteliklere sahip bir batarya geliştirilmesini sağlar. Ancak, bu tür piller bağışladı ve eksikliklerden değildir.

teknoloji hakkında genel bilgiler

Bu teknolojinin özelliği elektroliti ilişkili sözde içerik ilkelerine kaynaklanmaktadır. Böylece, klasik pil gibi aktif madde içeriği kullanarak bir elektrokimyasal sıvı, AGM kullanılan sistemler yoğun elektrolit. Bu duruma göre, bu titreşim daha fazla koruma en az vermektedir. Böyle birimlerinin günlük kullanımdan açısından, birçok kolaylık ve güvenilirlik not edin. Ama bu is not hepsinden özellikleri olduğunu niteler AGM teknolojisi. Emilen elektrolit, hangi is en sık kullanılan bu pillerin kendisine sahip önemli sayıda avantajları. Uygulamada, kullanım sıcaklığı ve ücretler çok sayıda dayanma yeteneği direnci için olduğunu belirtti. ilgili elektrolit kavramının uygulanması özel bir aygıt gövdesi ve iç parça gerektirir.

inşaat birim

Konut Made dayanıklı plastik, hangi barındırır kümesi içinde elektrotlar plakalar. Kural olarak, ikincisi klasik bloklarla böyle tasarımlar birleştiren kurşun, yapılır. Temel fark yalanlar içinde özellikleri arasında elektrolit, hangi içerir sulu asidik çözelti. Bu elektrodlar arasında daha tepkimeler sağlamak üzere muhafazanın boşluğu dolduran asit türüdür. Aslında, fark içeriği sıvı ve katı durum değildir olmasından kaynaklanmaktadır. Tipik olarak, üreticiler, mikro gözenekli malzemenin koşulları cam elyaf esaslı sağlamak için kullanılır. Bu elektrolitle emdirilmiş ve böylece ünitenin iç bileşenleri arasında sıkı bir bağ oluşturur. dolgu davranır ve bir ayırıcı, çözelti yayılmasına izin vermemelidir. Bununla birlikte, AGM teknolojisi elektrokimyasal malzemenin yoğun demetlerinin diğer yöntemleri sağlar, ancak yöntemin özü aynıdır - batarya temel işlevlerini yitirmeden aktif elemanın güvenilirliğini sağlamak için.

AGM pillerin Çeşitler

düz veya spiral şekillerde imal bu tür akülerin modelleri. Bu cihaz, elektrotlar anlamına gelir. uygulamada anlık yüksek akım temin etmek üzere yeteneğini arttırır geniş elektrokimyasal temas yüzeyi ile karakterize edilen sarmal elemanları. Buna ek olarak, birçok sürücülerin enerji potansiyelinin hızlı ikmal söylüyorlar. Ama, üzerinde Öte yandan, modeller ile düz elektrotlar daha iyi performans sergilediğini sarmal nedeniyle dengeli bir spesifik batarya kapasitesi. Bir kelime, farklı ve jel blokları ve geleneksel kurşun-asit, benzer yetenekler. Teknoloji AGM düzlemsel konfigürasyonu sadece yüksek performanslı bir pil temin etmek üzere en köklü biçimde sağlayan, optimize edilmiş.

GEL teknolojisi ile benzerlikler

Bu grup, jel piller ayrıca kavramı ilişkili elektrolit uygun olarak geliştirilmektedir. Sadece bu durumda viskoz dolum farklı bir prensip. Bu amaçla, bir silika jel için, tamamen bloğunun tüm alanı kapsayan. Teknoloji AGM, pil imalatının JEL-tekniği titreşim ve bir bütün doldurma elektrokimyasal güvenilirliği karşı direnç temin zamanda. Bu bağlamda, jel akülerin temel avantajı kapatılması riskini ortadan kaldırmaktır. elektrotlara bir rahat uyum ve zaman içinde yıkmak izin vermez, ve elektrolit etkin bir dolgu maddesi gözeneklerinin içinden etkileşime girerek işlevi ile baş.

Uzmanlara göre, modele göre, bu tür yaklaşık 1.200 şarj döngüsü dayanabilir. Bütçe cihazlar bulunmasına imkan sağlamak varan 500-600 kat şarj. Benzer performans ulaşır ve AGM teknolojisi. Avantajları ve her iki yapının dezavantajları genel olarak benzer olan ve elektrotlar ile elektrolit arasındaki etkileşim özellikleri vardır. Ama aynı zamanda, sadece pratik uygulama için görebilir işletme nüansları, bir fark yoktur.

Hangisi daha iyi - AGM veya GEL?

Başlamak için, bu onların bariz avantajları göstergesi olmamasına rağmen jel cihazlar, daha pahalı AGM modellerdir vurgulayan değer. Yani, yüksek güç deşarj dolum direnç emin olmak isteyenler için gerekli absorbe elektrotlu tasarımları tercih vermek. Ayrıca, bu tür bloklar nedeniyle enerji arzının hızlı ikmal etmek faydalanırlar. Bu teknolojide, AGM ve GEL yaklaşık olarak eşit sabit bir ücret tutmak için - en azından genel fiyat aralığında modeline göre. Jel elemanlarının avantajları ise, ağır yükler altında iyi bir kendini gösteren - örneğin, derin deşarj ve elektriksel girişim varlığında sonra. Bu biz kutu eklenti dolgu ve sertliği, etmeyen uygulamaların izin fiziksel olarak imha dolması, süre muhafaza bütünlük içinde aynı elektrot. son sürümlerinde Jel modelleri tam gücü kalitesini artırmak için geliştirilen, ancak bu yönde ilerleyen ünitesinin elektrik özelliklerinin düşürülmesi kaçınılmaz engeller ediliyor.

Teknolojinin Avantajları

Eğer pillerin genel arka plan teknolojinin yararlarını karşılaştırmak, sonra ön plana bakım ihtiyacı olmaması geliyor. Daha avantajı zaten prensip bağlı elektrolit üzerinde oluşturulan tüm cihazlar için geçerli olduğunu vurguladı edilebilir. sızıntı riski asit minimize edildiği ayarlanabilir valf ile bu kapalı yapısı. Yani, fiziksel istismar açısından birimin güvenilirlik ve çevre güvenliğine konuşur. Bu özellik, bu arada, ve yüksek fiyatlı markalı piller ile karakterizedir ve düşük uç modelleri, kötü yapılmış. AGM teknolojisi maksimum elektrokimyasal işlemlerin etkinliğini geliştirmek için katkı iç dolgu, korur. Burada yine, sen teneke dönüş için çok sayıda şarj döngüleri, hızlı yenileme enerji ve kararlı çalışma içinde elektrotlar.

eksiklikler

Bu tip piller eksileri çoğu tüm kurşun-asit birimine geçerlidir. Örneğin, büyük bir ağırlık, saklama koşulları organizasyonu kurşun oksit toksisite, aynı zamanda sınırlamalar anlamına gelir. Özellikle, üreticilerin bir boşalmış halde blokları depolamak önermiyoruz. Buna ek olarak, yaygın inanışın aksine, deneyimli sürücüler don sergiler koşullarında performansı azalttığını söylüyor. Genel olarak azalan bir titreşim gerilimi ile ilgilidir. Ayrıca, derin deşarj öğeden sonra iyileşme imkansızlığı için birçok nokta. Bu AGM teknoloji güvenilirlik geliştirme GEL inferior olduğu başka bir noktadır. Ancak, hatta bu tür pillerin kullanımı için genel kurallara tabi eğer böyle sıkıntılar önlenebilir.

pillerin kullanım şartları

hep sülfatlaştırılmasını önlemek için pilin optimal yükü korumak için önerilir. Gibi kapasite kaybı isimli azaltılmış ve çalışma yaşamı arasında aktif unsurları. Ayrıca terminalleri kısa devre engelleyemez. geliştiriciler AGM-piller güvenilirlik ve davanın fonksiyonel detaylarını geliştirmek için çalışıyoruz rağmen, doğru dış bağlantıyı gözlemlemek önemlidir. Bu arada, bu onarılan aküler AGM sırasında operasyonların, özellikle doğrudur. Yeni nesil pilleri imalatı ve gövdenin mekanik gücünü arttırmak, aynı zamanda dikkate Eğer gereğinden kabuk plastik kullanılan direnç güvenmemelisiniz bu yönüne alma Teknolojisi. Açılmış AGM akü, geleneksel kurşun-asit birimi daha az tehlikeli değildir.

Uygulamalar Teknoloji

Tabii ki, geliştirilmiş performans özelliklerine sahip modern pillerin araçlarda da kullanılmaktadır. AGM teknolojisine dayanan ürünler vb tıpta özerk enerji arz ve talep olasılığı güç kaynağı sistemleri, kamu hizmeti istasyonları, telekomünikasyon sektörlerde kullanılmaktadır - .. acil durumlarda ekipman işlemini sürdürmek için. Ama bataryalarında AGM teknoloji zehirli ve tehlikeli ağır metallerin kullanımını dışlamaz, çünkü üreticileri ayrıca operasyon sınırlayabilir.

üreticileri

Son dönemde iç piyasa isimli doymuş sahip modeller pilleri farklı türleri, şunlar da dahil bileşenleri ve AGM. Özellikle, ilk parçasının şirketleri "Ventura" ürünleri temsil eder, "Optima", hem de satır "Stinger" bir modifikasyonu. Ancak, AGM teknolojisi ile en yüksek kalitede pil, birçok sürücülerin göre, üreticiler "Delta" ve "Warta" sunuyoruz. Bu şirketlerin ailelerine ek olarak farklı modifikasyon blokları istekler altında bulunabilir.

AGM akü ne kadar?

Çok teknik özellikleri, malzeme ve konteynerlerin kalitesine bağlıdır, ama ortalama fiyatları 10 ila 20 bin arasında değişmektedir. P. Bu tip maliyeti yaklaşık 5-6 bin ucuz pil. Elektrik talebiyle araba için satın alınan modeli, hemen 20 bin segmentine başvurabilirler edin. Bu yüksek kaliteli ve sağlam AGM aküler ne kadar bu. o da, genel sınıfın eksiklikleri gözardı etmiyoruz rağmen bu fiyat seviyesindeki elektrolit içeriği emici Teknolojileri, en karlı görünür.

Sonuç

farklı alanlarda yeni teknolojilerin ortaya çıkması genellikle piyasada karmaşaya sebep oluyor, ama zamanla her şey rayına ve tüketici hala geleneksel ürünlerini tercih ediyor. Bu esasa ilişkin reklam odakta yeni çözümler geliştiricilerin değil, her zaman tam olarak eksiklikleri hakkında bilgi ifşa nedeni olur. Ve bu durumda, ama bu teknoloji ile ins ve çıkışları aşina sürücüler ve sadece uzmanlar deneyimli AGM verir. Kurşun-asit bataryalar, hatta birlikte yoğun elektrolit mu değil durması için be duyarlı gerilim düşer gerektiren uyum ile aynı güvenlik önlemleri ve vardır böylece pahalı. Bununla birlikte, bazı durumlarda, bu seçenek tamamen haklı. AGM aküler akü, dayanıklılığı ve performansı mekanik mukavemet rehberliğinde edilen sürücülerin ihtiyaçlarını karşılamak. Ama hiç korumak için bu nitelikler için yıllar sadece altında normal bir pil çalışma.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.