Ev ve AileÇocuklar

23 Şubat: anaokulunda spor festivali. senaryo

Anaokulunda Olaylar anlamlı ve dinamik olmalıdır. Sonra çocukların yarışmalara katılma ilgiyle olacak, yorgun büyümez. Eğer anaokulunda 23 Şubat spor festivali düzenlemek, babalar ve dedesi varlığı kutlama için ek bir teşvik olacaktır. durumunda komut kahramanca anları içermelidir (örneğin, savaş gazileri yiğitliği hakkında ayetler), böylece çocukların belirli bir tatil yaşadım.

23 Şubat: anaokulunda tatil

Böyle bir festival genç grup ile DOW II'de tutulur. Kreşler, genellikle etkinliğe katılmak yoktur. 3 ila 5 yaşındaki çocuklar seyirci olarak okul öncesi yaşlılar için bir kutlama için davet edilir. Diğer durumlarda, bu eğlence türü olarak geçer.

Eski Okul öncesi için festivali ebeveynler (babalar) ile düzenlenmektedir. (Anneleri ile) Mart 8 - Ertesi olay bekliyor.

Yuvadaki spor festivali,: Her okul öncesi, 23 Şubat farklı gelenekleri vardır babalar için konser, sokakta bir sınav bayrak yarışları.

tatil için hazırlık hakkında heyecan verici şey - üniforma üzerinde deneyin. Okul öncesi çocuklar pilotlar, denizciler, izciler, şövalyeler, korsanlar giyinmek. kızlar hemşireler şeklinde koydu. Veya kurtarılması gereken güzel bir prenses, giyinmek.

Nasıl tatil için hazırlamak için?

üzerinde 23 Şubat anaokulu öğretmenleri tematik alanı hazırlayın. tebrikler, fotoğraflar babalar, dedeler ile asılı duvar gazetesi vardır. savaşla ilgili sergilenen el sanatları ve çocuk çizimleri - uçaklar, gemiler, tanklar, silahlar.

tatilden önce Okul öncesi birkaç gün, babalar için dedeler hediyeler hazırlamak başlar. şiir, savaşın şarkıları öğretin. Bakıcılar vatanseverlik görüşmelere vermek birliklerin türlerini. Çocuklar askeri teçhizat ile resimlere bakmak.

Bazı okul öncesi çocuklara video göstermek - Savaştan, bayraklar, asker, tank ve uçakların farklı formunun hızlı zamanını görebilirsiniz Kızıl Meydanı'nda geçit parçaları.

üzerinde kutlama 23 Şubat günü, anaokulu bir askeri ya da polis davet edebilirsiniz. Misafir, günlük hayatın çocuklara anlatmak o madalya ve ödülleri gösterecektir.

tatil dekorasyon

grup veya geniş bir salon, bir "Walk of Fame" hazırlayabilir. Bu çocuk çizimleri, askeri konularda el sanatları ile eşsiz bir alandır. oda asker, askeri teçhizat ve araç gereçle görüntülerin kolaj uygun bakacağız.

Oda dekor, Rus bayrağının renkleri kullanabilirsiniz. Farklı boyutlarda ve renklerde yıldızlı - Arka plan, şenlikli havai fişek süsleyin. Of yumuşak modüller çocuk oyun sürecinde taramasını edebileceği bir kule, kale veya tünel inşa etmek.

23 Şubat - çocuk bir tatil bahçe tasarımı genellikle spor maddeden oluşur. Bu bayraklar, baton, basketbol, dokuz kuka, geniş jimnastik topları.

23 Şubat - anaokulu bir spor festivali: Senaryo

senaryonun geliştirilmesinde dikkate tatil tema almalıdır. Bu takdirde joust veya bir korsan partisi - sonra uygun yarışmalar, şiir, dans seçin.

tatil başlangıcı - bayraklar ya sultanchikami ile salona çocukların özdeş giriş bulunmaktadır. 2-3 sütunları, birkaç jimnastik egzersizleri yeniden oluşturun. Şiir okuma, şarkı şarkıları.

Sonra çocuklar 2 veya 3 gruba ayrılır - katılımcıların toplam sayısına bağlıdır. Her takım - onun şekli ve nitelikleri. Bir spor olayı papalardan ile telakki edilirse - onlar çocuk ekipleri tamamlayacak. Bekletilen oyunlar, eğlenceli rölesi. Aralarda çocuğun vücudunda üzerindeki yükü azaltmak için, askeri dalları hakkında ilginç sorular hazırlamak mümkündür.

Sonuç tatil - özetleme. Ödüllendirme olayın genel bir tarzda geçer - bu hazine deniz ürünleri gidin madalya veya ödül olduğunu.

Bu düzenlemek için en iyisidir Yuvadaki 23 Şubat spor festivali. senaryo Bu fiziksel aktivite ve çocuğun pasiflik süreleri dikkate almalıdır. dinlenme süresi çocukların babalar veya dedesi performansını sağlamak için gereklidir - bu bir ordu hikayesi veya bir gitarla bir şarkı olabilir.

Deniz tatil temalar

23 Şubat 'a kadar ana okuluna spor festivali Bu deniz tema üzerinde düzenlenebilir. Çocuklar denizciler olarak giyinmek. Bu takım farklı - farklı savaş gemileri ve gereçlerinin farklı formları olabilir. tatil temasına mümkün olduğunca yakın aktar.

"Gemi İnşa". Yumuşak modüller 2 takım için hazırlanmaktadır. Bir çocuk ishal gemi (1 birimlik) bir parçasını alır ve belli bir yere koyar. Bir sonraki kişi geminin farklı bir kısmını alır. Ve böyle devam ekip gemini toplayacaktır kadar kadar.

Röle yarışları soru ve bulmaca serpiştirilmiştir. Örneğin:

  • gemide şefin adı? (Spinner);
  • Gemiyi durdurmak hangi yardımı ile? (Çapa üzerinden);
  • deniz suyunu içmek mümkün olup olmadığı? (Hayır, tuzlu);
  • hangi kuşlar yolculuk sırasında geminin üzerinden uçmak? (Gulls albatroslar);
  • güvertenin ön kısmının adı? (Besleme).

tatil Korsan temalar

konu göz önüne alındığında - çocuk 23 Şubat'ta korsanlar giyinmek. Yuvadaki Spor festivali değil ilginç karakterler olmadan. Sen giyinmek ve korsan anne - onlar yarışmalar organizatörleri olacak.

"Düğüm". Her takımda bir yetişkin vardır. Röle korsanlar yetişkinler sırasında çalıştırın ve ipe düğüm. Dağ çalışan çocuklar bunu çöz.

"Korsan gemisi kaçmak." Çocuk giyer , can yeleği engellerin (dokuz kuka, basketbol, modüller) her türlü yoluyla "sahil" ulaşır. Üye ekibi döner.

arsa çevresinde bulunan korsan harita inşa edilebilir. onun yardım çocuklar ve yetişkinler (röle) engellerin aşılması ile, farklı ülkeyi ziyaret edecek ve onların sakinleri (danslar, şarkılar, şiirlerle) tanıma, hazineyi bulmak.

Knight'ın tatil teması

Böyle bir tatil zırh erkek takım elbise yapabilirsiniz İçin - gümüş izolona yapılmış. Kızlar Ejderha (yetişkin karakter) çalmak peri prenses giyinmek (veya büyüleyecek). Görev şövalyeler - yerine getirmek gereksinimleri Ejderha (röle) 3 bulmaca tahminim ve kurtarma prenses.

"Hedef Hit". Takımlar sepet kum torbası atmak.

"Şövalyelik avcılık." gullies, dereler, tepeler (çemberler, bowling, masaj parça) - - orman engeller sayesinde temizleme, almak için nereye yürüyüş vahşi hayvanlar (oyuncaklar). Her takım üyesi oyuncağın 1 özel torbaya koyar ve ekibi döner.

23 Şubat ile ana okuluna spor festivali getirdi ortak dans ve şövalyeler tamamlayabilir. Sonra - grubundaki Ejderha içecekler davet etmek.

Askeri tatil temalar

salonda, askeri bir dekorasyon ek olarak, hikaye anaokulunda spor tatile germe: - "Spor sağlık, güç ve cesaret" "Spor - hayattır."

Her takım birliklerinin belirli türden bir form seçer. kutlama başında düzenlenen hit olabilir - sloganlar sondaj, çocuk asker gösteren, konukların önünde geçmek yürüdü. Okul öncesi çocuklar ordusu birlikleri, zafer şiirler okundu. Yarışma Papa'nın parçasıdır.

"Riders". çocuk, kum torbasını alır babanın omuzlarında oturur. Baba belli bir yere binici taşır. Bir çocuk hedefte bir çanta atar. Hem ekibine döndü ve baton geçmektedir.

"Mayın tarlası". Bu yarışma için dizler babalar ve çocukları 2 balonlar ile bağladılar. Sen geçmelidir engel topları patlama kalmamak.

Alternatif bilgi yarışması soru Röle:

  • kim ülke sınırlarını korur? (Border koruma);
  • askeri olarak bir tank sürücü denir? (Tankerleri);
  • kendisi için o emir ve madalya verilir? (Cesaret, yiğitlik, kahramanlık, kahramanlık için).

Eski Okul öncesi için sokakta Bayramı

Hava sıcak, rüzgarsız ise, 23 Şubat adanmış bir etkinlik düzenlemeyi sokakta mümkündür. açık havada okul öncesi spor festivali kutlama yer hazırlamaya başlamalıdır. sunucu geçişe varsa - Takımlar ve seyirciler yeterli alana sahip olacak şekilde yerden kar temizlemek için.

kutular sürüklenir, plastik el feneri, bowling koymak için sokaklarda süslemek için. Bir kale inşa edebilirsiniz - o zaman röleleri ve ödüllendirici yerin son hedef olacaktır.

Yarışmalar 23 Şubat'ta, bir kızakla caddede kayaklar düzenlenmektedir. Yuvadaki Spor festivali ödülünü tamamlar. Sen iki takım kazandı yüzden bunu denemek gerekir. Örneğin, her takım için - kendi aday ve aynı hediyeler, diplomalar, flama. resim veya el sanatları - festivalin tamamlanmasında Kızlar erkeklerden onların hediyeler verdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.