KanunDevlet ve hukuk

18 yaşından sonra bir engelli çocuk için nafaka: özellikler, gereksinimler ve öneriler

18 yaşından sonra bir engelli çocuğa nafaka edip Laid? Bu soru, özel çocuklarla ilginç çoğunlukla anne ve babası. Özellikle, kişi kiminle çocuk yaşıyor. Daha sonra, bu konuyla ilgili tüm öğreneceksiniz. ek mali desteğe ihtiyaç mümkün mü? Ne zaman bir özürlü finansmanı için uygundur? Hangi içtihat gösteriyor? Tüm bu soruların cevapları aşağıda bulunacaktır. Tam olarak ne engelli ve aileleri ile yetişkin hatırlanmalıdır?

mevzuat

Bu göründüğü kadar kolay değildir anlayın. şey 18 yaşından sonra özürlü çocuk için nafaka izin verilmez olmasıdır. Yani Aile Kod ulaştıktan sonra yetişkinlik ebeveynler çocukları için mali sorumluluk kaldırmak olduğunu gösterir vardır. omuzlar çocuğun sadece 18 yıllık yasal temsilcilerine sağlamak yükü aittir.

Ama kuralın istisnaları vardır. şey yaşından sonra çocukların tam reşit elde olmasıdır. Bunlar tamamen kendilerini destekleyen ve bunu yapmak mümkün olmalıdır. 18 yıl kadar, çocukların hukuki kapasite olarak tanınan:

 • Evlilikte;
 • Bir kurtuluşu eğer.

Bu durumlarda, nafaka ödeme yapılmayacaktır. En kısa sürede çocuk kapasitesini kazanır gibi ebeveynlerden finansal destek sonlandırılır.

Yetişkinlik yakın

Yukarıda belirtilenlere rağmen, 18 yaşından sonra bir engelli çocuğa nafaka gerçekleşecek. Rus mevzuatında bile yetişkin bir insan anne mali desteklemek zorunda olduğu durumlar da vardır.

Ne zaman bu mümkün mü? Bir çocuk muhtaç ve devre dışıysa. Ne koşulları 18 yaşından sonra özürlü çocuk için nafaka atamak için karşılanması gereken? Bu durum, aşağıda ele alınacaktır.

etkili terimler

Dikkat yetişkin çocuklara bakım yükümlülükleri minör için bakım ödeme devamı değildir gerçeğine çizilir. Böyle destek ebeveynler zorlamak amacıyla, mahkemeye gitmeye kez daha gereklidir.

18 yıl sonra Nafaka kime, ne zaman ve ne kadar ödeme? Bu yükümlülük için çeşitli koşullara uymak zorunda veliler empoze edildi. yani:

 • Çocuğun muhtaçlık;
 • reşit olmak;
 • engelli çocuğun konumu.

Son nokta özellikle dikkat etmek gerekir. sakatlık hem kalıcı ve geçici olduğu için. hayır - Birinci durumda, ikinci nafaka talep tavsiye edilir.

Ayrıca bu koşulların hepsi mutlaka birlikte karşılanması gerekir unutmayın. Aksi takdirde, bir yetişkin çocuk yasal olarak ebeveynler için mali destek hakkını kaybeder.

Ebeveynler, bakıcılar

Bazen atanan 18 yıl sonra Çocuklar için nafaka. Bu amaçla, söylendiği gibi, çocuk özürlü olması ve çalışmak ve ihtiyaç edemiyoruz gerekir. Sadece bu koşullar altında nafaka ümit edebiliriz.

Bir sonraki özelliği - ebeveyn mali destek sayabilir gerçeği, bir yetişkin engelli çocuğa edilir. Ama sadece belirli koşullar altında.

yani:

 • muhtaçlılık üst;
 • çocukluktan beri engelli bir Grup 1 için bakım;
 • vatandaş tıbbi komisyonun resmi sonuca sahiptir.

Aslında, bir özürlü bakımı için bakım gerektirmez her zaman mümkün değildir. Benzer şekilde, çocukların durumunda olduğu gibi - maddi destek belgelenmiş kanıtlanmış istisnai durumlarda gereklidir.

hazırlanma yöntemleri

18 yaşından sonra bir engelli çocuk için herhangi bir nafaka Rusya'da güveniyor? Aralarında çocukların kendileri ve engelli bir kişinin bakımıyla velilere maddi destek için ödemelerdir.

Nasıl para talep edebilir? Bugüne kadar, tahsis:

 • nafaka gönüllü anlaşmalar;
 • yargı.

İlk durumda, vatandaşlar dostça ödemeler katılıyorum. Taraflar noter yetişkin bir engelli kişiye para ödeme ve bakıcıya ebeveyn desteklemek için de sözleşme. Bu durumda, anlaşmanın en kısa sürede veli ve ödeyen ebeveyn ve yetişkin çocuk olarak görünebilir.

İkinci durumda, mahkemede mali destek alma ihtiyacını kanıtlamak için gereklidir. Çünkü bu tür bir senaryo daha sık pratikte gerçekleşir. Ödemeler mahkemece tayin edilir.

yetişkin çocukların Haciz

Daha önce bahsedildiği gibi, 18 yaşından sonra bir engelli çocuğa nafaka mahkemede genellikle atanır. Ayrıca, bu karar küçükler için alimony bir devamı değildir. Ne anlama geliyor?

Davacı maddi destekleri için çocuğun yaşından sonra ayrı bir dava zorunda kalacaktır. Aynı nafaka konusunda bir anlaşmaya için de geçerlidir. Bu çocuğun 18. doğum sonrası noterde yeniden müzakere gerekecek.

reçete Hakkında

yasama düzeyinde barışçıl çalışmanın altında sorunu çözebilir rağmen, bu her zaman mümkün değildir yapmak. Tipik olarak, ebeveynlerden birisi engelli yetişkin bir çocuğa mali destek önler. Bu nedenle, pratikte vatandaşlar mahkemede iletişim kurarlar. Bir çocuk desteği sadece yargılamanın başlamasından sonra ödenir.

18 yıl sonra çocuklara nafaka atamak için? Engelli yetişkin için bakım Kurtarma her zaman mümkündür. Sınırlama sadece çocuğun engellilik ile sınırlıdır.

Ne anlama geliyor? Özürlü birey veya onun için umurunda bir kişi, erginlik yaşına ulaştıktan sonra herhangi bir zamanda bakım talep edebilir. Çocukların özürlü ve finansman ihtiyacı olmakla birlikte, ebeveynlerden desteği almaya devam etmektedir.

Kim dava açtı

18 yıl (çocuk) sonra atanmıştır nafaka için mahkemeye iddianın açıklamaya Kim başvurmalıdır? Bugüne kadar, başvuru sahipleri çekebilir:

 • vesayet;
 • bakıcılar;
 • Bir çocuk bakımı ebeveyn;
 • kendisi devre dışı.

Kural olarak, vasilik yetkililer hem ebeveynler sorumluluklarından vazgeçmeye bir yetişkin çocuk bakımı atanması için dava açtı.

İçerik için arama

Ve tam olarak ne dava yazılmalıdır? Aslında, her şey göründüğünden daha çok daha kolaydır.

bir hak talebinde bulunmak için, yazmak gerekir:

 • yetki verileri elde çekilir oluşturur;
 • davacı hakkında bilgi;
 • Bir vatandaşın ikamet yeri;
 • bakım (en önemli şey) amacını doğrulayan açıklaması durumlar;
 • Son olarak;
 • mahkemelere başvurma geçerliliğini doğrulayan dokümanların listesi.

Eğer engellilik doktor raporu olmadan başarılı olmak için umut edemez. Başvuru sahibi engelli yetişkin sadece kanıtlamak zorunda değil, aynı zamanda çek ve maliyetleri gösteren makbuzları tanıtacak. tek yolu çocuğun ihtiyacı olduğunu kanıtlayabilir.

eylem için Belgeler

18 yıl sonra engelli bir çocuk için nafaka, söylendiği gibi, genellikle mahkeme tarafından atanan. bir iddia dosyalama kullanışlı Hangi belgeler olacak?

Bunların arasında:

 • başvuranın pasaport;
 • kişinin engeli belgesi;
 • sakatlık Sağlık Raporu;
 • Aile bileşimin belgesi;
 • talebi türlerinden tablosu;
 • hane geliri gösteren belgeler;
 • maliyetleri teyit edebilir Herhangi kağıt;
 • Doğum belgesi;
 • Diğer belgeleri ve davalı ile ilişkisini gösteren tablolar.

Gerçekte göründüğü gibi o kadar zor değildir. Tek zorluk ihtiyacı kanıtı yatıyor. kanun kapsamında yer verilmez Bu ölçüt bırakıldı. Bu nedenle, her durumda ayrı ayrı kabul edilir. Bir yerde çocuk destek alabilir yaşından sonra devre dışı, ve bazı durumlarda onlar umut edemez.

mahkemede Hakkında

Engelli bir çocuk için nafaka atandı? Bu durumda mali destek azaltmak / artırmak tam küçüğün finansmanında aynıdır. Uygulamada görüldüğü gibi, genelde tüm yollarla bakım yükümlülükleri azaltmaya çalışın.

Nasıl randevu çalışılan ödemeleri duyuyor? Mahkeme nihai kararı etkileyen çeşitli faktörleri değerlendirir. yani:

 • ebeveynlerin sağlığı;
 • tarafların tüm geliri;
 • sakatlık maliyeti.

varlığı veya evlilik yokluğu kararı etkilemez. Mahkeme finansman ve özürlü bakımı her yasal temsilcinin katkısını değerlendirirken, ebeveyn yükümlülükleri yerine getirilmemesi yalnızca gerçeği ilgiliydi.

ödemelerin boyutu hakkında

18 yaşından sonra bir engelli çocuk için nafaka atandı? Ödeme miktarı duruma göre değişir. Bu desteğin bir ayırt edici özelliği fon sabit bir boyutu atanan olmasıdır.

vatandaşlar nafaka gönüllü anlaşma oluşturan, onlar mali destek boyutu karar başlattık. zaman ve ne kadar diğer ebeveyn bir yetişkin için bakım ayırır sözleşme açıkça öngörülen.

o kararın söz konusu olduğunda, söylendiği gibi nafaka, sert nakit atanır. Bu nedenle tam bir boyut daha önce belirtilen faktörlere bağlıdır. Bu nedenle, kesin adet sorunlu çağırdı.

bırakma desteği

Yetişkin çocuklar için Çocuk desteği (18 yaş ve üzeri) sadece daha önce zikredilen koşulları ödenir. yükümlülük ortadan kaldırılabilir zaman?

Aşağıdaki durumlarda kaldırılır:

 • (Etkisiz) alimony alıcısının ölümü;
 • ödeyenin ölümü;
 • sonlandırma engeli (engeli iyileşme);
 • ihtiyaç döneminin sonu.

Daha önce bahsedildiği gibi, son nokta özel dikkat gerektirir. Bazen engelli bir kişi gerçekten ihtiyacı olduğunu kanıtlamak zordur. Gerçekten de, bazı durumlarda, vatandaşlar, çalışmalarını incelemek ve yeterli biçimde kendileri için sağlarlar. Sonra nafaka beklememelisiniz.

yetişkin öğrenciler

Rus yasasındaki bir diğer oldukça ilginç gerçek - nafaka yetişkin öğrenciler olarak ayarlanmamış olmasıdır. hukuk, 18 yılda yaşam yükü itibariyle çocuklar üzerinde almak zorunda. Ama gerçekte her zaman mümkün değildir. Örneğin, öğrenci tam zamanlı olarak okuyor ve eğer düzgün ile ve çalışma uğraşamam. Bugün Avukatlar okullarda okuyan nafaka yetişkin çocukları atamak sunuyoruz. Örneğin, 24 yıla kadar. Ama şimdiye kadar böyle bir değişiklik yürürlüğe girmiştir.

Ancak, nafaka farklı boyutlarda ödenir. Yetişkin bir üniversitede kayıtlı ise, mahkemeler yoluyla veya anlaşma ile (gerçek ihtiyaç ve özürlü) mali destek talep etmek mümkündür. fonların geri kazanımı için prosedür sıradan yetişkin engelli tamamen aynı olacaktır.

Çocuk bir meslek ve bağımsız olarak istihdam ise arada, nafaka hakkı, kaybolur. yöneltilen soruyu okuyan bu gerçeği göz önünde bulundurulmalıdır.

bulgular

Şimdi 18 yaşında nüfus koymak sonra nafaka devre dışı anlamak. Gördüğümüz gibi, asıl sorun ihtiyaç yetişkin kanıtıdır. Ama doğru hazırlanması, kolayca ailelerinden finansman alabilirsiniz.

Rusya'da, herhangi özürlü aile üyesi bakım iddia edemez. Örneğin, ödeme minör çocukları değil, aynı zamanda ihtiyaç sahibi engelli ebeveynler sadece yapılmamıştır. onlar gerçekten hayat için ek fon gerekiyorsa Engelli insanlar (çocuklar ve ebeveynler hem), mahkemede bunları talep edebilirsiniz. Bir çocuğun 18 yıl sonra Nafaka gerçekte alabilirsiniz!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.