SeyahatYol tarifi

Teleferikler Elbrus: Bu üçüncü aşaması başlatıldı

Eski sayaçlarını hala kesinlikle 1969 yılında sarkaç teleferik "Elbrus-1" benziyordu hatırlıyorum. O, daha önce olduğu gibi, olduğu 2350 metre yükseklikte kaynaklanır - "Azau" istasyonu ve yaklaşık 3.000 metre biter - Bir istasyon "ufuk" var. Bugün, bu alanda bulunamadı.

Uzak olmayan eski ropeway (sarkaç tipi) iki kabin (her kapasitesi - 20) ile - Çıkarılabilir kabin 58 ile donatılmış gondol, yeni faaliyet (her kabin kapasitesi - 8).

Elbrus bölgesinde Aktif tatil

Kuzey Kafkasya, 20. yüzyılda yaşamış onların çok daha aktif öncüllerinden daha az olmayan çağdaş aşırı çekiyor. zamanda, dağlar romantik yürüyüşler için değildir ve irade ve dayanıklılık gücünü ölçmek için "ölçek" bir tür olarak görev yaptı.

Teleferikler Elbrus bu alanda çok daha çekici dağ havası ve taraftarlar Selfie'nin severler için yapılmış. yüksek otel, Elbruz dağının güney-doğu kesiminde yer alan, deniz seviyesinden 4130 metre yükseklikte - En popüler "Barınak onbir" dir. 5621 ve 5642 metre - Elbruz üst (bu dağ sönmüş volkanik bir) yüksekliği.

Bugün Elbrus bölgesi yolculuğumuz daha aşırı ve daha renkli hale getirilebilir. çok katmanlı teleferik yaklaşılmaz üstleri "parça" gelişiyle birlikte hatta deneyimsiz gezginler için kullanılabilir hale gelmiştir. Tüm niyetleri ve dağcılar, kayakçılar ve kamp planları bağlıdır.

"Teleferik" Açık - Elbrus!

Teleferikler Elbrus deniz seviyesinden 2350 metre yükseklikte yer alır Azau glade den doğar. Dolayısıyla da, Azau ormandaki kadar tüm yürüyüş parkurları üstüne lider başlayın.

Glade Azau - bu son gelişmiş gelişimi ile donatılmış, doğa kar parçası değil, modern bir turizm merkezi kaplı ıssız değildir: Burada, gerekli ekipman ve spor ekipmanlarının kiralanması hariç, birçok eczaneler, mağazalar, oteller ve kafeler vardır.

Tame snowboard veya kayak Hatta başlayanlar. Önemli olan - arzu! kış sporları yapan hiç deneyimli rehberlere insanların danışmanlık sayesinde sadece bir gün "ufuk" istasyonu ile iniş aşmak için öğrenirler. Bu yüzden bu yerlerin ilk, teleferik inşa edildiği yukarı çıkış için ilk yüksek noktası denir. Elbrus (aşağıda fotoğraf), bu henüz görünür değil. Öte yandan, bir sonraki istasyona gider teleferik transferi eğer - seyahat önünde, "Barış" nihayet Elbruz Dağı manzaralıdır.

otel bulutların üstündedir

1976 yılında başlatılan, (istasyonu "Mir" ile "ufuk" istasyonundan) İkinci aşamada en yüksek noktası 3470 metre ulaşır. Bu alanda trafik paterni öncekine benzer: Bir sonraki eski sarkaç teleferik, yeni işlev için - gondol. oldu bulutların üzerinde "Büyük Elbrus teleferik" Otel tamamlanmasından sonra nihayet eğitim çeşitli düzeylerde için uygun fiyatlı, hem de ilk dağlarda çok yüksek geldi olanlar için, (şimdiye gayrı "Barınak onbir" olarak adlandırılır).

"Sığınak onbir" - - otelin resmi adı ile iki efsane ile ilişkilidir. Bunlardan birine göre, burada bir kez tutsaklık kar fırtınası içinde sıkışıp onbir dağcı dondu. kırsal okulların öğrenciler - koğuşları ile birlikte gece durduğunda ikinci Efsaneye göre, otelin adı Yerel ikamet verdi.

"Teleferik" ikinci safhası buzlu zirveleri ve Elbruz dağının asla erimeyen karların üzerinde atılmış oldu. inşaatçılar irtifa tahmin, Elbrus adam da yüksek yükselmek teleferikler birkaç on yıl sonra, ikinci sırayı dikmeye musunuz?

son durak - "Gara-Bashi"

3847 metre yüksekliğe ulaşır asansör, - Aralık yana hizmet turistler, dağcılar ve kampçıların sadece taban 27, geçen yıl Elbrus görmek için. İstasyon "Gara-Bashi" ve (şimdiye kadar) bu "teleferik" - Avrupa'nın en yüksek dağı. Mont Blanc batı zirvesi - Önce Aiguille du Midi asansör ile yüksek dağı asansör kabul edildi.

Yeni kablo rota, uzmanlara göre, kayakçı tüm kategorileri hizmet etmek uygun olarak, Fransız denktir. kapasitesi "Mir - Gara-Bashi" - teleferik saatte 750 kişi. kendi inşaat ve geliştirme üzerinde bir milyardan fazla ruble tahsis edilmiştir. Yakın gelecekte, Elbrus kayak merkezlerinden organizatörleri aynı anda kış sporları 12 bin taraftar kadar almayı planlıyoruz.

Barınak "varil"

Tabii ki, teleferikler Elbrus seyahat nihai noktaya kadar götürmek üzere tasarlanmamıştır. Turistlerin üstüne tırmanma önce varil şaşırtıcı benzer dokuz altı koltuklu minibüs birinde birkaç gün kalmak için alıştırıldı. Yerel iklim, gezginler barınak "Varil" terk edip zirvesine çıkartmak alışık olmak "iki başlı ejderha."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.