SeyahatSeyahat İpuçları

Büyük Tsimlyansk rezervuar

Tsimlyansk deniz olarak gururla o yapay hidroelektrik santrallerinin yapımı sırasında, 1952 yılında kuruldu, Rezervuar yerli diyoruz. su ile doldurmadan önce dolayı tarihi eserlerin antik çağlarda tarihsel Pugaçev ve Razin ile ilişkili bulunmuştur Hazarlar ve birkaç Kazak köy ve mezra, aitti Sarkel kale gibi, taşkın alanına düştüğünü gerçeğine çok tartışma olmuştur.

tarihçi ve biyologlar ek olarak anlaşılan değil boşuna, endişeli ve: rezervuar oluşturulması ölçüde Azak Denizi hidrolojik arka planını kötüleşti sonra.

"Rostov" ve "Tsimlyansky" - Tsimlyansk Rezervuar tarafından işgal edilen topraklarda, ünlü yaban hayatı kutsal ve doğal koruma, bunlardan en büyükleridir. Bu rezervlerin Çalışanlar aktif koruma ve araştırma faaliyetlerine katılmaktadırlar. Toprağın korunması konusunda kapsamlı çalışmalar yürüttük, nadir flora ve fauna durumunu incelemek. insan yeteneklerinin güçlü bir sembolü değil, aynı zamanda çevre için olumsuz sonuçlar doğuran-hasta kabul ve acele karar örneği değil sadece - Biz Tsimlyansk rezervuar güvenle söyleyebiliriz.

Benzersiz bir terapötik hava, güzel renkli bir yer, elverişli iklim - Bütün bu Tsimlyansk rezervuar. onun kıyısında istirahat ülkemizin diğer bölgelerinden gelen ziyaretçiler halk tarafından değil, aynı zamanda sadece sevilir. "Tsimlyansky Sands" - Bu alanda, insanın yarattığı muhteşem bir park bulunmaktadır. Mükemmel bir tatil için tüm koşullar vardır.

Sazan, havuz balığı, karagöz, pike-levrek - Bu Tsimlyansk rezervuar zengin balık türlerinin tam listesi değildir. Burada Balıkçılık şaşırtıcı. mutsuz klovom veya yakalamak olacak pek bir balıkçı yoktur. Burada hiç kimse geri eli boş gelmiyor. Avcılar da herkes için bir şeyler bulacaksınız. Yaban domuzu, tavşan, tilki, parkın tüylü sakinleri - Başarılı avcının olası üretim. Oyun değişiyordu bu yerlerde bulunur. "Tsimlyansky kumların" olarak doyurucu ve serbestçe yaban domuzu, geyik, geyik hissediyorum. Uzun devlet tarafından korunmuş olan nadir kuşlar, bir sürü vardır.

"Tsimlyansky Sands" - bir park, 2003 yılında oluşturulan korumak için yaşını kumlarının geniş bir dizi, Moskova ve Dinyeper glaciation karşılık gelir. Bu her bakımdan benzersiz kumlu alanı - inanılmaz doğa eğitimi. Parkta fazla yetmiş bin hektar toplam alanı. rezervuar koylar hukuk ve devlet tarafından korunur menkul, gibi balık türlerinin, çeşitli yumurtlama sitesi bulunmaktadır. Bu bölgedeki nüfus az.

Tsimlyansk rezervuar yapay tarafından desteklenmiş, yaprak döken ormanlar ünlüdür çam plantasyonları. 2006 yılında, Üniversite Volgograd bilim adamları ve öğrencilerin alanında birçok doğal göller keşfedildi vardır. bu rezervuarlardan istenilen şekilde su çalışmanın sonuçları normal diyet yüksek tuz içeriği göstermiştir.

Parkın özel gururu - yabani atları, burada iyi beslenmiş ve sakin bir hayat buldum - mustangı sürüsü. Bunlar gururlu ve özgürlük seven hayvanlar güzellik çarpıcıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.