Sanat ve EğlenceFilmler

Zhenovach Sergey Vasilyevich: biyografi, aile, yönetmenin filmleri

Sergey Vasilievich Zhenovach, ünlü tiyatro yapımlarıyla ünlü ünlü ve popüler bir yönetmen. Sanat yönetmeninin eşsiz yeteneğini ve becerisini, klasik eserleri ve olağanüstü stili hakkındaki standart dışı vizyonunu yansıtıyor.

Kaburga hakkında çok az şey biliyoruz. Bununla birlikte, özel hayatı ağır bir tiyatro ekranının arkasında gizlenmiş olan Zhenovach Sergey Vasilievich, olaylarda çoğunlukla olaylarda açık bir dünyevi hayat sürüyor ve görüşmeler yapıyor.

Hayatının örtüsünü açmaya ve ünlü Rus yönetmenlerin nefeslerini ve hayatlarını öğrenmeye çalışalım.

çocukluk

1957 baharında iyi gelişmiş bir altyapıya sahip pitoresk ve güzel bir şehir olan Potsdam'da doğan Zhenovach Sergey Vasilievich (ailesi o zaman Almanya'da yaşıyordu).

Babası bir askeri subaydır.

Bununla birlikte, Sergei, ebeveynleri yakında Rusya'ya taşınırken, DDR hayatı hakkında çok az şey hatırlıyor. Orada, Zhenovachi Krasnodar'a yerleşti.

gençlik

Erken yaşlardan gelen yaratıcı etkinlik küçük Seryozha'yı cezbetmiştir. Okumayı severdi, canlı bir hayal gücü ve canlı bir hayal gücü vardı ve ayrıca gerekli olan diğer yetenek ve becerilere sahipti.

Bu nedenle, hiç kimse okuldan sonra Zhenovach Sergey yerel kültür enstitüsüne girdiğinde Krasnodar Gençlik Tiyatrosunun sanatsal direktörünün yerine geçtiğinde şaşırmadı . Orada, baş yönetmen senaryolarına göre, Bulgakov ve Dostoyevski'nin derin eserlerinde ilginç performanslar sergilendi.

Bununla birlikte, illerdeki yaşam ve amatör tiyatroda çalışma yetenekli ve iddialı bir genç insanı cezbetmemişti. Ve sonra önemli bir kararlı karar alır - Moskova'ya gider.

Moskova

Başkente taşınma, yetenekli bir ilin gelecekteki kaderi ve kariyeri üzerinde muazzam bir etkisi oldu.

Başkentte Zhenovach Sergey ne yaptı? Genç bir adamın biyografisi, unutulmaz parlak boyalar ve duyularla aydınlanmaya başlar.

İl yönetmeni, ünlü ve yetenekli yönetmen Fomenko ile bir araya geldiği Rusya Tiyatro Sanatları Enstitüsü'ne gelir. Fenenko sayesinde, Zhenovach'ın derin yeteneklerinin ortaya çıkması ve daha ileri kariyeri başarıyla geliştiğini söyledi.

dostluk

Fomenko ve öğrencisi Sergei arasındaki ilişki yalnızca rehberlik olarak nitelendirilemez. Aynı estetik ilkeler, aynı tadı, aynı yaratıcı yaklaşımı birleştirdiler.

Muhtemelen, tiyatro sanatının bir aşkına dayalı, akıllı bir rehber ve yetenekli bir öğrenci arasındaki bir dostluktu.

Kurs bittikten sonra, genç Zhenovach öğretmeni ile birlikte kalıyor. Onunla ikinci öğretmen olarak yakın işbirliği yapıyor.

İki yönetmen aynı sahne ve yapım vizyonuyla birleşmez. İkisi de yetenekli oyuncuları sever, onlara bakarlar, geliştirirler, onları korurlar.

Yöneltme faaliyetlerinin başlaması

Bununla birlikte, Zhenovach Sergey Vasilievich yalnızca teorik faaliyetle yetinmemektedir. Doğası gereği, o bir uygulayıcıdır, cesur düşüncelerini ve fikirlerini sahnede ifade etme isteği ile yanıyor.

Bu nedenle, öğretime paralel olarak, yetenekli yönetmen Arbat "Man" da tiyatro stüdyosunun sanatsal direktörü olur.

Üç yıl boyunca tiyatroyu en üst düzeye çıkarıyor. Stüdyo kendi binasını satın alır ve metropol tiyatrocuları arasında şık ve popüler hale gelir. Bu işe önemli bir katkıda bulunan Zhenovach - "Pannochka" ve "Illusion" ın parlak renkli performansları yapıldı.

Tiyatroda Sergei Vasilevich, genç ve yetenekli oyuncuların ekibini işe aldı. Bir zevkle, bir fikirle, bir yetenekle birleştiler.

Bununla birlikte, bir süre sonra Zhenovach Sergey Vasilievich stüdyodan ayrılmak zorunda kaldı. Arkasında arkasında saygıdeğer bir yönetmen olmaksızın yaratıcı çalışmalarını düşünmeyen en sevdiği aktörlerden birçoğu var.

Malaya Bronnaya'daki Tiyatro

Otuz dört yaşında Zhenovach, Malaya Bronnaya Caddesi üzerinde yer alan ilginç ve karmaşık bir Moskova tiyatrosunun üretimine girdi. Sergey Vasilyevich, tiyatronun repertuarını benzersiz klasik eserlerle süsledi ve bu da çok sayıda Moskova izleyici çekti.

Beş yıl sonra, baş ve yönetmen olarak Zhenovach'ın büyük yeteneğini izleyerek, tiyatro yönetmeni Ilya Kogan ona baş direktörün yerini teklif etti.

Malaya Bronnaya'da Sergei Vasilyevich'in yetenekli doğasının tamamen ortaya çıktığı görülüyordu. Gösterilerinde sanatçı unsurları ve modern gerçekçilik var, özgürlük ve animasyon nefes alıyorlar. Klasik eserler üzerinde uzmanlaşan Zhenovach, derin iç dünyasını, tuhaf düşünceyi, süslü hayal gücü ve fantezi yansıtan parlak ve unutulmaz performanslar koyuyor.

Malaya'daki tiyatroda Bronnaya Sergey Vasilievich, "Kral Lear" (Shakespeare), "Küçük Komediler" (Turgenev) ve "Leshny" (Çehov) gibi devlet ödüllerini ve ödüllerini aldığı harika ve kaçınılmaz kreasyonlar koyuyor. Ayrıca Dostoyevski'nin romanı "Aptal" temelinde yaratılmış inanılmaz derecede etkileyici ve özgün üçlemciliğe de değinmek gerekiyor.

Bununla birlikte, klasik repertuar, Zhenovach'ın yalnızca belirli bir izleyiciye yönelik performanslarını sergilediğine inanan tiyatro yönetmenine uymadı, kitlesel bir kitleye güvenmedi.

Buna ek olarak, Kogan, tiyatrodaki ana yönetmeni ele geçiren liderliği endişelendirmeye başladı. Zhenovach Sergey Vasilievich, "Adam" dan gelen kendi aktörlerini kendi oyunlarına davet etti.

Bu iki nedenden ötürü, yanlış anlama ve kavgalar çoğunlukla yönetmen ile yönetmen arasında ortaya çıkmış ve bu da Zhenovach'ın tiyatrodan ayrılmasına yol açmıştır. Onun arkasında geleneklerine göre oyuncuları da ayrıldı.

Bakımdan sonra hayat

Evet, Sergey Vasilyevich sadece güzel performanslar sergilemekle kalmadı, aynı zamanda oyunculara öncülük etme konusunda büyük bir yetenek taşıyordu. Onlar için sadece bir lider değildi. Onlar için akıl hocası, baba ve dadıydı. Sanatçıları astları gibi görmedi, aksine kendi ifadeleri ve bir fantezi uçuşu için müttefik ve ortak oldu.

Ana müdürün Malaya Bronnaya'yı yüksek skandal ve kavgalar olmaksız bırakması dikkat çekicidir. O zamana kadar, zaten tanınmış bir tiyatro yönetmeni olmuştu.

Zaten birçok popüler basılı medyada yer alan Zhenovach Sergey Vasilievich, art arda çeşitli tiyatrocular tarafından sanat yönetmeni olarak davet edildi. Çalışmaları arasında "Üç Sisters", "Aylık Ülke", "Wild Duck", "White Guard", "Wit from Wit", "Imaginary Sick" gibi harika ve hoş performanslar vardı. Yönetmen, yalnızca en iyi iç tiyatrolar ile değil, aynı zamanda seçkin yabancı tiyatrolar ile çalıştı.

Kendi tiyatro

Elli iki yaşındayken, Zhenovach kişisel bir proje uygulamaya karar verdi - tiyatro sanatının stüdyosu denilen kendi tiyatrosunu açtı ve tiyatro topluluğu GITIS'daki Zhenovach atölyesinden mezun oldu.

Sergey Vasilyevich Tiyatrosu, en klasik geleneklerde modern ve yenilikçi bir projedir. Yapımlarının çoğu, Rus klasiklerinin ölümsüz eserlerine (Chekhov, Dostoyevsky ve Bulgakov) dayanıyor.

Tiyatro ABD ve Polonya, Güney Kore ve Litvanya'da turnelere çıktı. O, Rusya ödül ve festivallerinde tekrarlanan bir kazanan ve prizewinner.

Tiyatro sanatının stüdyo atmosferi benzersizdir. Zhenovach'ın yaratıcı fikrine göre, her performans öncesinde izleyici, oyunun belli bir havasına ayarlanmış olup, bazı yemekleri denemek için teklif vermiştir. Örneğin, "Üç Yıl" performans önce reçel ve önce "River Potudan" - siyah ekmek ve patates ile pastırma.

Film endüstrisi

Filmografisi oldukça özellikli olan Zhenovach Sergey Vasilievich'in sadece bir filmde rol aldığı belirtilmelidir - "Eski bir otomobil yolculuğu." Bu uzaktaki 1985'de oldu.

Tüm gücü ve yetenekleri olan Zhenovach, sevgili izleyicisine keyifli ve büyüleyici anlar vermeye çalışarak tiyatro yönüne yönlendirir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.