Sanat ve EğlenceLiteratür

Yazar Averchenko Arkady Timofeevich: biyografi, yaratıcı ve ilginç gerçekler özellikleri

Averchenko Arkady Timofeevich - hiciv hikayeleri yazarı. Çalışmaları yaygın devrimci olaylardan önce birkaç yıldır Rusya'da bilinmektedir. Ve o göç ettikten sonra. Onun kitaplarında değindiğimiz konular yüzyılın başında alakalı idi. Averchenko Arkady Timofeevich yarattığı ilginç bugün eserler nedir?

özgeçmiş

Bu yazının kahramanı erken hikayelerin birinde hayatının ana olayları sıraladı. Arkadiy Timofeevich Averchenko - yazar, eserleri hafif hece ve baharatlı, ama iyi niyetli hiciv ile ayırt edilir. O ironi ile hayatın üzücü tarafı nasıl anlatacağımı biliyordu. Bunun kanıtı - hikayesi "Otobiyografi".

Averchenko Arkady Timofeevich Sivastopol doğdu. Çocukluğundan beri o kötü göz vardı. Bu hastalık eğitim sayesinde evde aldı. o hızla iflas nasıl konuda endişe çünkü babam yazar anılarında, oğluna adamış çok zamana göre, tüccar olan ve. Onların özlemleri şanssız girişimci tamamlandı.

Averchenko Jr, bu arada, yüksek umutlar yaşlı kızları tüccarı iflas iğneleme pedagojik kurbanı oldu. Ancak bu durum, ileride yazar için iyi oldu. Babası ailenin esenliğinin artırılması için yaptığı son umudunu kaybetmiş zamanda, oğul orta okur gençti. Yani zaten o on beş yıl içinde ulaştırma ofiste kaydolmak.

yaratıcı bir şekilde başlangıcı

Averchenko Arkady Timofeevich taş madenlerinin hizmete yıllarında hikayeler yazmaya başladı. İşte o da küçük bir ofiste çalıştı. Onun eserlerinde tasvir, yıllarca Averchenko geçirdiği ettiği Sağır kasaba. kasaba madencilik Yerliler bir balık gibi içti. Donetsk Bozkır manzara karartıcı. mayın kurulu Kharkov transfer edildiğinde, Averchenko o küçük edebi eser kaleme böylece mutlu oldu. Önümüzdeki iki yıl genç yazar oluşturulan ve her üç hikayelerinde yayınladı.

editoryal etkinlik

edebi eserler esinlenerek Averchenko Arkady Timofeevich Kharkov satirik dergisinde hizmet için 1905 yılında yerleşti. yayınevi o, düzenlenmiş tashih ve çizgi film çekti. Ve bu yüzden bu faaliyet ilgilenmeye başladı, o beş yüz ruble Vali Genel para cezası verildi.

Kharkiv sakinleri popülaritesi rağmen, Averchenko bu muhteşem şehri terk etmek zorunda kaldı. o istemedi, para cezası ve bir şans yoktu. Vali ile bir başka kavga mantıklı gelmedi.

"Satyricon"

Petersburg ise, Averchenko kariyer çıkardı. o "Satyricon" yayınlanan makaleler ve notlar, son derece popüler oldu. edebi dergisinin Tabanda Averchenko etkin bir rol aldı.

Satirikonovtsy tanıma ve yaratıcı özgürlük zevk. Ama sadece sürece ülke olarak neredeyse varolmayan sansür olduğunu. 1917 yılında, her şey değişti. Averchenko Arkady Timofeevich Sevastopol ayrılmak zorunda kaldı ve daha sonra göç etmedi.

ilginç gerçekler

satirik eserler ve bugün Yazar Rus edebiyatının en gizemli isimlerinden biri olmaya devam etmektedir. Anlaşmazlıklar erkenden öldüğü sayesinde, onun doğum tarihi ve hastalık üzerindeki çalışmalar sürüyor. Ve en önemlisi, yazarın özel hayatı hakkında güvenilir bilgi yoktur. Beyaz lekeler biyografi Averchenko hep oldukça eğlenceli formda bir röportaj verdi çünkü geldi. Buna ek olarak, o çok uzun yasaklı yazarların listesine dahil.

Arkady Averchenko gerçekten onun doğum tarihi kesin bilmiyordum. Ve en önemlisi, kişisel hayatı hakkında bilinmemektedir satirikonovtsa. Ancak, o günlerde Aleksandroy Sadovskoy tanınmış aktris ile olan ilişkisi hakkında bilgi yoktur. Bu yeni uzundu ama onlar dağıldı.

yazar hiç evlenmemiş neden, o onun okuyucularına anlattı "pudingiyle Jilet." Sadovskaya enerjik ve aktif bir kadındı. O - stolid değil çok kararlı adam. Onlar 1915 yılında ayrılmış. Bu aktris üç çocuğu vardı ve bunlardan biri 1915 doğumlu dikkat çekicidir - bir zamanlar, Averchenko hikayelerini göre, Aleksandroy Sadovskoy olan ilişkisi doruk noktasındaydı. Ayrıca, aktris oğlu ablukasını kırmak için katılımcılar oldu ve savaştan sonra bir yazar haline geldi.

Alexander Sadovskaya dergisinin editörü ile ilişkileri hakkında kimseye söylememiştim "Satyricon." Ancak bu ilişkilerin yankıları eserlerinde Averchenko mevcuttur. "Çevre" hikayeleri, "kuyruk kadınlar" de uzun ve zor "sıradan kadın" kahraman bekar yaşam tarzı ile faturaları azaltmak için karar vermek. pyshnotelye, koyu saçlı, heykel: Ve yazar "Joke patronu" son romanındaki bir dış veri Sadouskaya anımsatır kadını, göstermektedir.

Ünlü hiciv Sadovsky oğlu oğlu mi, bilinmez. Bu sadece onun biographers bir öneridir. Ancak, hatta sürgünde, Averchenko eski sevgilisi kaderi ilgi durmamış, bu kanıt yoktur. Ve İskender hayatında Sadovskaya hicivci olduğu gerçeğine rağmen bu sadece kadın değildir.

"Bir kadın kolaydır anlamak ama açıklaması zor To"

Bu ifade eserlerin Averchenko birinde mevcuttur. karşı cinsle için, o zaman ancak, o onu biraz alaycı tedavi, ilgi vardı. Yapıtlarında St Petersburg erkek bekar özgürlük fikrini iddia etti. fanlar çekmek için, dikkatle onun görünümünü izledi. Bu özellik meslektaşlarının eleştiri neden bazen. Ancak, yazarın hayranları böyle bir zeka ve mizah duygusu olan bir kişinin, herhangi bir şey gibi görünebilir bir kez itiraf etti. esprili ve sevimli adam için Görünüm önemli değildir.

çağdaşlarının anıları

"Convalescents için Hikayeleri" Arkadiy Timofeevich Averchenko, 1910 yılında kopya inanılmaz sayıda yayınladı. Ve bu nedenle, bir yazar ve iyi kazanç. Petersburg yerli meslektaşları, o onun muhatap elden çıkarma yeteneğini gösterdi. Averchenko, iflah olmaz bir bekar olarak ün sahip, elbise hafifçe il tarzında rağmen, her zaman kusursuz bir görünüm çarptı.

İyi fiziksel durumunu korumak için, arkadaşları ve meslektaşları anılarını göre, o ünlü operanın parti ile şan, her gün ağırlıkları kaldırdı. Bu arada, ana ses ve işitme satirikonovets vardı.

bir zamanlar yazar fırsatı yoksun bir hastalık yabancı bir ülkede kendisinin hatırlattı tam bir eğitim almak üzere. Arkadiy Timofeevich Averchenko Prag'da 1925 yılında öldü. Onun sağlık Rusya'dan zorla ayrılışını gölgelemediğini olaylar bozmuştu. Bolşevikler bütün çalan: arkadaşlar, ülkeyi, iş, banka hesabı.

Averchenko ve yeni güç

Bolşevik politika yazarı Rusya'da olanlardan İğrençlik ihanet denir. Onun görüşlerini, o bir yazisinda ifade etmek başarısız olmadı. Uyumsuz yeni hükümet ve eserleri idi. yazmaya Averchenko Arkady Timofeevich kolay, tahminlerde tüketici ve çarpıcı dikkatli idi. hikayeleri yılında insan aptallığı, hırs, ikiyüzlülük ve kabalığı alay etti. Fakat yeni hükümet insan mengene eleştirisini istemiyordu. Bolşevik Rusya proleter devrimi öven yalnızca yazar romantik-ütopik eserler kurtulabilirdi.

Son yıllarda yazar için verimli olmuştur. Ama yaratıcılık zihin ve uyum barış hayatının getirilen değildir. Prag'da, Rus edebiyatının sıkıntısı içinde olan. Çoğunlukla yerel gazete okumak. Belki ev hasreti yazarın olumsuz etkisinin zihin durumuna vardı.

Averchenko hayatın kırk beşinci yılında öldü. Seksenlerde, ilk anti-Sovyet Arcadia Averchenko yazarı eserlerini yayınlandı. yazarın vatandaşları ölümünden sonra sadece yarım yüzyıl hatırladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.