SeyahatYol tarifi

Yuvarlak Gölü (Bryansk): nasıl gidilir? Tarih, açıklamalar, fotoğraflar

Gezegendeki verilerin zamanda göllerin çok mükemmel farklı kıtada bulunan yuvarlak şekil vardır. Bazıları sönmüş volkanlar kraterler oluşan ve diğerleri çeşitli nedenlerle, detaylı inceleme gerektiren ortaya çıkmıştır. Bu göllerin biri Bryansk bölgesinde yer almaktadır. Bu efsanelerden ve orada meydana gelen paranormal olayların söylentiler nedeniyle turist çekiyor. Başka Yuvarlak Gölü (Bryansk), gelmek için yolcuları zorla nedeni - lüks sahne ve ucuz açık rekreasyon düzenleme fırsatı.

tanım

Bilim adamlarına göre, Yuvarlak Gölü (Bryansk) karst kökeni ve çevresindeki bölgelerde yeraltı suyunun seviyesini korumaktadır. su yüzeyinin çapı - yaklaşık 300 metre ve alanı - 5.3 hektar. Eşit aralıklı sığ bölge 10-15 m'lik bir genişliğe ve 1 m'lik bir derinliğe sahiptir. Hemen arkasında iniş keskin bir alt vardır. İlk göl derinliği 3-4 m ve kıyıdan 20 m mesafeden -. Yüzeyine tabanından yaklaşık 50 m su sütunu bir süre içinde 9.7 m Daha sonra, 9-10 m O 15-16 ulaşan merkezine doğru giderek artar olup. m.

Göl tabanında Yuvarlak kumlu ve hafif çamurlu. Su çok açıktır, ama sulak ve düşük çevresinde kıyı.

Yuvarlak Gölü (Bryansk): nasıl gidilir

oldukça basit, hidrolojik rezerv topraklarında bulunan bu doğal anıt için alınıyor. Göl Bryansk 23 km ve buna yol şehir Fokino (batıya 5 km) ve çocuk kampına geçmiş gider "Sparkle". Bundan başka boyunca geçmesi gerekli , Bryansky kereste yönleri aşağıdaki.

sürücülerin zevk, asfalt kumaş, dar olsa da, ancak yeni, bu yüzden gezi için dağıtmak için çok zordur gelecek trafik ile yaşanan sorunlar dışında "demir atları" için kesinlikle güvenlidir.

park Vinogradova

İkinci Dünya Savaşı sırasında Bryansk bölgesi partizan hareketinin merkezlerinden biriydi. 47 kare Fokinskiy ormancılık nispeten yakın zamanda restore park müfrezesi Vinogradov gölün yakınında. Oraya gitmek, sen sığınağın, bir kuyu, bir gölgelik ile bir fırın görebilirsiniz. anma panoları ve bilgilendirme panoları bir park etmiş. ormanda, ayrıca belirsiz koşullarda Naziler tarafından öldürülen gerilla biriminin Vinogradov, komutanına anıt görebilirsiniz.

Bu arada, yerli 90'lı yıllarda, bazı girişimciler bir alışveriş merkezi inşa etmek için Yuvarlak Gölü yakınlarında orman içinde otopark ve anıt siteleri yok etmeye çalıştık söylüyorlar. Ancak, Bryansk gerillaların torunları sayesinde, onun planını gerçekleştirmek için başarısız oldu. kahraman torunu yerel otoriteler Vinogradov ve onun savaşçı kahramanlık anımsatan inşaat ve mağaza nesneleri, yasaklamaya elde edebildi.

dinlenme odası

sonbaharda elde özellikle iyi fotoğraftır Yuvarlak Gölü (Bryansk), uzun piknik sevenler çekti. Onlar için, kıyıları su ve çöp çukurları benzer tablolarla iki rekreasyon alanları, şömine ile donatılmıştır.

Onlar göl ve nehir levrek minnow yaşamaktadır. Amatör balıkçılık izin, nedenle çubuklarla insanlarla tanışmak sıklıkla mümkündür edilir. Buna ek olarak, Yuvarlak Göl alanı, özellikle sonbaharda, yaz aylarında mantar bir sürü vahşi çilek toplamak nerede. Yaz aylarında orada güneşlenmek ve yüzmek isteyenler çoktur, ancak bazı turistler sahil yılan bir çok yüzer gibi suya girmek için tereddütlü.

Bir Yuvarlak Göl vardı nasıl efsane

Bryansk birçok gölet ve akarsular ile çevrilidir. Toplamda, bölge 49 büyük ve küçük göller vardır. Birçoğu karst doğası vardır. Böyle gerçek Yuvarlak Gölü (Bryansk). Aynı zamanda, çünkü bölgenin ağız halkının kelime eski zamanlardan adı kaynağını ilişkilidir yaşlı adam, efsanesi geçti. Ona göre, bir zamanlar göl yerine bir kulübe vardı. Orada, insanlardan uzak bir bilge yaşlı adam ile torununu yaşadı. Ona göre tavsiye ve zor durumlarda bir çıkış yolu bulmak için umutsuz herkese manevi yardım bulacağım. İyi yaşlı adam asla reddetti be teselli, ama bir kez hacılar Yaramaz hayret etmek bkz olduğunu kulübe ortadan kaybolmuştu ve form verilmiş tamamen dairesel göl içinde onun yeri.

Sürüm meteor kökenli

Gezegenimizin Modern görüntüsünün oluşması üzerine eğlence alanı "Aliens" etkisine üzerine araştırma yapan bazı meraklıları, Yuvarlak Gölü'nün karst doğanın sürümü ile aynı fikirde değilim. Onlara göre, bir göktaşı çarpması sonucu oldu. Dahası, kendi kendini eğitmiş alimleri gerçek gök saldırı Modern Dyatkovo ve Bryansk bölgenin Zhukovski'nin ilçesinde toprakları vurdu olduğuna inanıyoruz. Sonuç olarak, sadece 4 dairesel bunlardan biri göl, bir yoktu. onun durumunda destek olarak, onlar suyun bu organların şeklini, onların hatırı sayılır derinlik ve kuzey kıyılarında benzer yükselmeler varlığını not edin. Orada göktaşı biriydi bir görünümü de olduğunu ve Dünya atmosferinin yoğun katmanlarında uçuş sırasında 4 parçaya bölünür. Bu araştırmacılar demek, 11-29 km'lik topraklarında kalabalık göl kraterler konumunu gösterir.

eğreltiotu çiçek

Sen Yuvarlak Gölü (Bryansk) sözü edildiği görgü birçok inanılmaz hikayeleri, duyabiliyorum. hikayesi çiçek eğrelti otu bunlardan biridir. Üzerinde geceleri birkaç yıl önce bunu, inanıyorsanız tatil Ivana Kupaly genç şirketleri istirahat Yuvarlak Gölü kıyısında. Aniden bir parıltı gördü ve daha sonra bir eğreltiotu çiçek buldum. Dahası, sözde bile fotoğrafınıza almaya yönetilir. Ancak, eğrelti otu uzun bilim adamları, botanikçiler tarafından kanıtlanmıştır prensipte çiçek edemez unutulmamalıdır.

Gölün "patron"

Başka bir hikaye geliyor için espriler, o biri sakinleri Bryansk uçlu ile hafif şoku. Ona göre, Yuvarlak Gölü kıyısında rahatlatıcı bir gün, "ana" ona selam bağırdı ve görünmesini istedi. Onun yönde karşı kıyıdan bu sözler oldukça büyük bir günlüğünü yüzdükten sonra. Meraklı bir adam doğru yüzerek ve onun kabuğu hareket ettiğini fark etti. Günlüğüne üzerinde birkaç yılan oturan ortaya çıktı. korku Joker olarak geri süzülüyor. O zamandan beri sınırlı bir barbekü ve güneşlenme üzerinde dinlenmeye geliyor, yuvarlaktır gölün suyunu girip değil asla yemin etmiştir.

UFO

Bazı sakinleri Dyat'kovo göl Yuvarlak garip parıltı su altında görülen ve hatta bir puro veya bir tabak benzer bir nesne fark söylüyorlar. Onlara göre, onlar iyi bir UFO olabilirdi. Bu bilgiler doğrulama gereklidir, bu nedenle göl bir süre önce fotoğraflamak umduğu öğrencileri, geldi. Sefer bir üyesi göre, bunlar bazı pembe nesneleri gördük. Onlar. 16 m derinliğe ulaştığında Yuvarlak Gölü (Bryansk), çevredeki ağaçların üzerinde havada asılı gençlerin çekim bir sürü yaptı. Ancak, eve döndükten sonra onlar UFO izine yoktu. Bu tip bir fenomen bilim adamları optik yanılsama açıklar. Bir kişinin flaş gelen ışığı gördüğünde onlara göre, ortaya çıkar. Parlak nokta birkaç saniye retinaya "basılı" dır. Bu nedenle, bir kişinin o aydınlık bir nesne gördüğünü düşünür.

Şimdi nerede Yuvarlak Lake biliyorum. Orada diğer ilginç manzaraları vardır, bu nedenle bu Rus bölge Bryansk ve çevresinde uzun bir hafta sonu geçirmek için harika bir yer olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.