Tarım

Bahar ve yaz aylarında üzüm Bakımı: Ana öneriler

Bağcılık - taze ve bize sağlayan antik bir faaliyettir kurutulmuş üzüm, yanı sıra şekerleme ve şarap endüstrisi için hammadde sağlar. ihtiyacı nedir bakım üzüm ilkbahar ve yaz aylarında, birçok faktöre bağlıdır. Bu öncelikle, iklim koşulları, topografya, tipi ve yetiştirme amacıdır. Bazı Leningrad bölgesinde, örneğin, çeşitleri yetiştirmek için yönetilen rağmen, 51 derece kuzey enlem yükselen bu termofilik Kuzeyde.

üzüm Hangi özellikler büyüyen oldu? Güneşin bol dikim ve bakım (budama, sulama, zararlılara karşı tedavi) kültür ışık kompozisyon topraklarda yetişmiş ise, iyi sonuçlar verecektir (asidik değil, değil kil, bataklık değil). Gezegendeki Böyle yerler Akdeniz, Kaliforniya alanlarda yer almaktadır. Aynı Rus arka bahçeler kültür rüzgarlara karşı korunaklıdır cepleri bir tür, binaların arasındaki bu bitkiyi iniş antrenmanında.

üzüm yayılır toplandı ve kum ya da serin yerine yay prikopalis kadar sonbahar saklanır 0.3 metreye kadar kesimiyle vejetatif. Bir yay kökleri Primordia oluşturmak üzere filizlendi.

(Nisan ayı sonunda - erken Mayıs) toprağa sapları yerleştirmeden önce uygun yeraltı düzeyine göre belirlenir. en fazla bir metre su önce, bir buçuk metre mesafe arttırmak için gereklidir, değilse. Bitki 0.2-0.5 metre (bağlı derinlikte ekilen toprağın bileşimi). üzüm ekim Toprak hafif bir şekilde sıkıştırılmış olmasıdır sonra, sıcak su (30-40 °) dökülen bakımı bitki bacağın üst kısmında ise.

Bahar ve yaz aylarında üzüm bakımını sürekli olarak yapılmalıdır. Yaz soğuksa, bitkiler filmi kapsamaktadır. iniş çıkışlı yağmur suyu büyük miktarda ayrılması gerektiğinde. bitki üzerinde genellikle bir veya iki çekimleri sol fazlalığı kesti ve dinlenme hisseleriyle iple bağlanır. İlkbaharda, sen sarmaşığa gözleri aşırı sıcaklık değişimini gösterebilir maruz kalmamasını sağlamak gerekir. Bu nedenle, korumanın açılmasından sonra don ve toprağın tehdidinin ortadan kalkmasıyla asma açmak için ihtiyaç demir veya bakır sülfat (% 3-5 çözelti) işlemek için.

Bahar ve yaz aylarında üzüm bakımı besin bir dizi katılması bulunmaktadır. Üzüm olumlu (14 gün için sıcak bir yerde batırılmış su ile seyreltildi 50x50, 1 seyreltilmiş: 5) bir besleme kuş pislikleri ile ve gübre. Ayrıca iyi sap açılış borik asit (% 0.1) yumurtalıkların, aşınmanın önlenmesi için.

Bahar ve yaz aylarında üzüm Bakımı bitkileri ektikten sonra sadece üçüncü yılın ilk sonuçlar verecektir. yetiştiriciler ilk yıl kesilir (kuru havalarda) Ağustos ayı ortasında ve Ekim ayının ortasında ana gövde seviyesinin üzerine çimdik, (1 metre kadar) düşük asma oluşturma eğiliminde böylece bu üzüm, en iyi olarak kabul edilir. Bu ilk meyveleri görünür (uygun mikropların noktası tepesi, budama) sapın oluşturan iki yıl takip eder. Doğru kışı meyve sonra üçüncü yıl görünmüyorsa, bu çeşit bölgede ekimi için uygun değildi anlamına gelir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.