ÇirkinlikBahçıvanlık

Orlov - Yaz elma meyve olgunlaşması. Açıklama kültürü

Geçen yüzyılın seksenli yıllarında Bred, yaz sonu elma çeşidi olarak adlandırılan kartallar Merkez bölgesi alanlarına adapte, çabuk, iyi tarafı ile kendisi kurmuştur Rus bahçıvanlar tanıma ve sevgisini kazanmış olan. Bu yayın avantajları ve meyve bitkileri ve üretken ekimi için gerekli tarımsal tekniklerin dezavantajları ayrılmıştır.

çeşitli açıklaması

Orlov - (5 m yüksekliğinde kadar) elma Ortalama boy, hızlı yuvarlatılmış, srednerazrezhennoy taç ile, büyüyen. Ana dallar, geniş aralıklı ve neredeyse dik açıyla gövdeden sapan ile bir elma ağacının klasik forma sahiptir. gövde ve açık kahverengi iskelet Koyu renklerin dallarında kabuğu, biraz pul pul. meyve toplandı 190 quintals 1 hektar - Bu kültürün ilk görünümüne ilaveten diğer önemli avantajı, büyük bir verimlilik. 80-100 kg - Genç kültürler sezon başına ağaç başına 50 kg, yetişkinler için vazgeçmek mümkün. Orlova elma çeşidi ve kısa -30-32˚S aşağı sıcaklıklara dayanmak, iyi kış tahammül vardır. sonsuz belası meyve bitkileri - Ve uyuz karşı direnç için takdir edilmektedir. Ancak, tek bir zaman içinde, ahşap bu beladan bağışık azaldığını göz önünde bulundurmalıdır.

meyve

Orlov - elma, meyve olgunlaşması hangi Moskova ve Oryol bölgenin iklim koşulları Ağustos ayının sonunda gelir. Depolama, yanı sıra yaz birçok çeşidi farklı süresi - artık serin bir bodrum veya buzdolabında bir buçuk aydan daha. elma narin allık kapsayan, pembe-kırmızı çizgili soluk sarıya yeşilden olgunlaşma sırasında renk değiştiren bir pürüzsüz parlak deri kaplı 130-180 g, ulaşan orta büyüklükteki Meyveler,.
-Şekerli yoğun, (farkedilebilir asidite ile) tatlı, mükemmel yumuşak sütlü ile çok sulu, klasik tat ve parlak elma aroması - elma eti.

sınıfın bu avantajları göz önüne alındığında, birçok bahçıvanlar inanıyoruz kartallar - elma, banliyö alanları yetiştirmek için idealdir. Biz tarım özelikleri hakkında öğrenirler.

iniş

Sağlıklı büyümenin sağlanmasında en önemli faktör, başarılı gelişimi ve meyve kültürü biliyor ve bazı kurallara uymak için gerekenler için doğru seçimdir. Orlov (makalede sunulan olmak üzere birçok elma,) - arazi arsa açık, güneşli, havadar seçilir ve yeraltı yakın bir yaklaşımla olmadan çok hafif gerektiren kültür, gölge sevmez. gerçekleştikten sonra optimum derinlik -. bahçesinin güney veya güney-batı tarafında bitki nazik açık yamaçlar için değil az m 2-2.5 daha idealdir.

Orlov - elma, tercih hafif, gevşek suda ve hava geçirgen bir zayıf asit tepkime ile balçık ya da kumlu balçık. Toprağın zorunlu ön hazırlık: Gerekirse, kireç kazmak ve. Açılış çukur standart boyutları - genişliğinde 50-60 cm derinlik 80-100 cm. üst toprak, humus, 50 C'lik bir karışımı ile verimli bir ortam ekim ile doldurulur 6-8 gün önce. üre. Bir fidan kök sistemini incelemek ve hasarlı veya ölü kökleri kaldırmak dikim hemen önce. çukurun ortasında bitki kuzey tarafında yer alacak sayımı, tıkayabilir ve ona güvenen destek vermektedir. Genç elma ağaçlarının kök boğazı değil derineştiriyor o yerden 3-5 cm olmalıdır. Artık hava cepleri, cömertçe ve özgürce sulanan bitki, bir direğe bağlandığını böylece Dikimden sonra toprak kökleri etrafında sıkıştırılır.

Nasıl kartal çeşitliliği bakımı için

Elma ağacı, açıklaması yetiştiricinin iddiasız ve özel şartlar Ancak göstermek faaliyetlerini bakmakta gerekli adımları listelemiyor, sunulmuştur. herkes için zorunlu Besleme meyve bitkiler, onlara dikimden sonra ancak ilk yıl içinde gerek yoktur. Sadece gelecek yıl oluşur: bahar ağaç gövdeleri ağacın, gözden düşmek, elma ağacının altında toprağın sonbaharda yaprakların temizlenir.Kullanım büyümeyi teşvik gevşetin ve malç humus için karmaşık bir mineral gübre ve organik kalitesi olun. çiçekli bitkiler sırasında zararlı ve daha fazla yapraktan uygulamadan saldırıları püskürtmek için eser element solüsyonu (örneğin, manganez, bor) püskürtülür.

(Ağustos-Nisan) sezon için gerekli bitkileri sulama onu bol bol hava koşulları odaklanmış birkaç kez sulanan. Ürünün toplanmasından sonra, bitkiler, kış için hazırdır: liman shtamb kemirgen (ya da ağartıcı), toprak ve malç gevşetin.

budama

Ağacın taç oluşturmak için dikim için gelecek yıl bahar başlar. Bu istenilen şeklin taç veren ve hastalıklı, kırık dalları kaldırarak ve düzgün büyüyen, Özsu akışı başlamadan önce yapılır. Budama gerekli meyve bitkileri olduğunu. İstisna yok ve elma kartal. Deneyimli bahçıvanlar Yorumlar elmaların bu dejenerasyonu vurgulamak ve oluşumunu bitki ve sterilize etmek değilse hastalıkların ortaya çıkması kaçınılmazdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.