Kendini yetiştirmeAmaç Ayar

Yüksekliklere ulaşmak için, yıl sonunda kişisel başarıları analiz etmek gereklidir

Yılın Sonu - o hisse senedi almak zamanı. Hepimiz inişler ve çıkışlar var. Tabii ki, hoş ilk hatırlamak.

Ama bir bilimsel çalışma olarak, bir kişinin hatalarından ekstreler dersler gelecekte tekrar etmemesi için zaman mutlu olur. kötü anılarım bir bastırma mutluluk getirmeyecek.

deney

"Bellek" dergisinde yayınlanan bir çalışmada, bir kişinin hedefinin tutturulmasına engel zorlukları incelediği zaman gelecekte daha mutlu olacağı kanıtlanmıştır.

onun özgüvenini, iş verimliliğini ve hayatta anlam duygusu artacaktır. Biz olumsuz bir olay olarak basitçe sorunu anlamaları halinde, sadece depresyon ve ilgisizliğe sebep olur. Bu tür sonuçlara bilim adamları, kontrol grubundaki katılımcılar testlerden sonra geldi.

Bazıları için bu sonuçlar şaşırtıcı görünebilir. İyi olayları hatırlayarak zaman olumlu duygular ortaya oldukça mantıklı. Ama sorun sadece negatif neden olmalıdır. Ancak, deney katılımcılara yazılı cevapların analizi aksi gösterdi. onlar sebat ve analitik yeteneği gösteren sorunu çözmek için nasıl hatırladı, onların ruh geliştirir. Yani geçen yıl getirilen zorluklar bakarak, onlar kolayca yeni bunların üstesinden biliyordu. Dolayısıyla, geçmiş sorunlar olumsuz anılar ve nasıl elde etmek olarak algılanmamaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.