Haber ve ToplumKültür

"Yoldyzlyk" ( "yeteneklerinden Constellation") - Tataristan parlak festivali

"Yoldyzlyk" ( "Constellation") - Tataristan Cumhuriyeti'nin yetenekli gençler arasında en heyecan verici yıllık olaylardan biri. Geçtiğimiz on yedi yıldır, bu festival tanınan şehirler yetenekleriyle sadece tanıma cumhuriyetin sanat işçileri yardımcı olur, aynı zamanda görmeye henüz yönlü elmas değil.

Nasıl festivali yaptı?

"Constellation-Yoldyzlyk" Uzun Tataristan yaşamın ayrılmaz bir parçası olmuştur. Festivalin kökeni 1992 yılında, o zaman "Genç Yıldız" adı alır. Önümüzdeki sekiz yılda, o yetenekli gençler arasında popülerlik çok kazanmıştır. Bu süre boyunca, organizatörler yetenekli çocuklarla çalışma sonucunda ana yön tanımlayan bir büyük ölçekli analitik çalışmaları düzenledi.

Modern ismi "Yoldyzlyk" 2000 yılında görünür. "Yeteneklerinden Constellation" o zaman (2010 yılına kadar) Tataristan Cumhurbaşkanı Mintimer Şaymiyev oldu, himayesinde ülkenin ciddi alayı başlar.

Asıl amacı önümüzdeki birkaç yıl içinde, Rus başkentinde yetenekli gençlerin büyük ölçekli dışarıya taşması oldu festival, ulusal durumunu alınan ve sadece Tataristan Cumhuriyeti ve bütün ülke içinde değil takdir. Kültür ve eğitim alanında RF Devlet Ödülü sahibi - Örneğin, 2006 yılında festival "Yoldyzlyk" ( "Constellation") Rusya'da kırk iyi projelerinden biri, 2010 yılında oldu.

o Tataristan Cumhuriyeti'nin Festivali için ne anlama geliyor?

Tataristan bir yol yetenekli gençleri tutmak ve gelişimini teşvik değil, aynı zamanda öğretmenlik mesleğinin prestijini yükseltmek için değil sadece. Festivalin kazananlar - bu cumhuriyetin mirasının layık halefi olduğunu. Fahri sertifikaları ve ödülleri de yetenekli adamlar, ancak Uluslararası güce bugünün çocuklarının gelişimine genellikle küçümsenen öğretmenler, sadece verilecektir.

Festivalin ön eleme turunda her yıl 5 ila 21 yıl ülkenin her yerinden yaş 50.000'den fazla yetenekli çocukları içeriyordu. Bu dikkat çekicidir ki festivali "Yoldyzlyk" ( "yeteneklerinden Constellation") büyük şehirlerden değil aynı zamanda uzak yerleşim yerlerinde sadece katılan çocuklar. Ve son zamanlarda, durmak ve bizim Anavatan başkenti dahil Rusya'nın diğer bölgelerinden gelen yetenek - Moskova.

çeşitli yaş gruplarındaki eğlence ve şiire vokal ve koreografi gelen: Bugüne kadar, festivali yedi aday tutulur. En yetenekli yarışmacılar sadece onlar büyük çaplı konser programı "Constellation-Yoldyzlyk" konuşmak için davet edilir, ödül alırlar. Cumhuriyetin ana kenti olarak Kazan nazik olay ellerinden geleni konser salonları için sağlamıştır. Yetenekli çocuklar nihai içine almak için için - mutluluk ve kazanan olmak - bu hayatta gerçek bir başlangıçtır.

gelecekteki festivali

"Yoldyzlyk" - yeteneklerinden takımyıldızı, her yıl daha parlak ve daha parlak. Festivalin ilk yılında uygulamaların sayısı zorlukla 3000 aştı ve bu yıl bu rakamın yetmiş bin yükseldi. Bu arada, katılımcı sayısı geçen yıla göre 20 kadar% artmıştır.

Festivalin bölgesel bir olay olarak başladı ve olay ulusal bir ölçek haline gelmiştir, sadece birkaç yıl, o UNESCO desteği ile yürüttüğü değil.

Özellikle vokal, koreografi ve Tataristan için bu eşsiz yıllık olay hakkında duymamıştım bile şiir ile ilişkili herhangi bir şekilde olanlar arasında Tataristan Cumhuriyeti'nin hiç kimse tümünde,. Ve 20 yıl 5 yaş lider her acemi şarkıcı, dansçı hayali, - bu inanılmaz yetenek münasebet yıldızların arasında olmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.