Sanat ve EğlenceFilmler

"Yıldız Savaşları" Dzhordzh Lukas müdürü: biyografisi, ilk film yıldızı destan yaratılış öyküsü

Skywalker inanılmaz maceralar anlatıyor ilk film, Luke Yıldız Savaşları neredeyse 40 yıl önce büyük ekrana geldi çağırdı. Başarı sağır eden, seyirci sadece ama aynı zamanda eleştirmenler, "Oscar" kanıtladığı gibi 7 ödül kazandı. "Yıldız Savaşları" Dzhordzh Lukas müdürü kez gösterdi senaryo arkadaşlar resim ve güçlü tavsiyeler o "saçma" proje yapmak değil onlardan duydum inanmak zor. Neyse ki, Lucas fikrini vazgeçip ilk filmin başarısının ardından destan ünlü yıldızın başka 5 bölüm sürdü vermedi. Nasıl çekim çok ilk film epik "büyük" filmi keşfetmek için onu yönetmen yapıyor yer aldı mı?

"Büyük" filmi Lucas Jojo hayat

"Yıldız Savaşları" Müdürü yapımcı İkinci Dünya Savaşı sona ermeden bir yıl doğdu - Mayıs 1944, ailesi güneşli Kaliforniya'da yaşamış, babası küçük bir işadamıydı.

Çocukluğundan beri, Lucas tür çatlak biliniyordu. İlk tutkusu yarış başladı. Otomobil ve garajlar - yani o ne ilgi olduğunu, o yönlendirerek hiç düşünmediğimi oluyor. Ama yarış tutkusu George araba kazasında için çıktı - 18'de, neredeyse onun bianchina direksiyonunda öldürüldü.

Bundan sonra, "Yıldız Savaşları" filminin gelecek yönetmeni üniversiteye gitti. Ancak, Japon yönetmen Akira Kurosawa filmlerindeki gibi kült film yönetmeni Francis Ford Coppola ile aşinalık genç adama yeni bir tutku verdi - filmi.

George Lucas ilk filmler

kariyerlerinin başından filmi "Star Wars" müdürü uzak gelecekte insanların yaşam konusuna özellikle bilim kurgu türünün doğru yöneldi.

Örneğin, ilk uzun metrajlı filmi içinde XXV izleyiciyi alır resim «THX 1138" idi. Bu Hollywood'da önemsiz bir rakamdır, ancak şaşırtıcı şey resim sadece bir kaç yıl bir kült haline gelmiştir olmasıdır ve (bilgisayar emirleri yerine getirmek için kendi duyguları yoksun bir halkın hikayesi) planı içinde kullanılmaya başlanmıştır 2 milyon topladığı gişede 777 bin. Dolar distopya bir bütçe ile. diğer hareketli resimler ( "Kiborg", "Denge" ve t, d.).. kitle kültürü içine nüfuz filmin (ses tırnak kısaltma parça) belirli bir bölümü.

destan ünlü yıldızın yayınlanmadan önce "Star Wars" Geleceği yönetmeni başka kaset yayınladı - "American Graffiti" 775.000 dolarlık bir bütçe ile Lucas'ın gençlik komedisi. 'Oscar' için aday elde edebildi ve 5 kategoride.

fikrinin kökeni

Bu çekimleri sırasında oldu "American Graffiti" Dzhordzh Lukas filminin senaryosu üzerinde çalışmaya başladı "Star Wars". O fikirle ciddi "hasta" isimlerinden ve yaşam tarzı her şeyi, sadece kendilerine icat olacağını kendi dünyasını yaratmak için. Lucas konuda akla gelen her şeyi işaretler olduğu bir notebook ile ayrıldı neredeyse hiç. anlaşılmaz ifadeler profesyonel kelime veya diğer dillerden, alışılmadık sesler Jo-ju Lucas simüle yardımcı alışılmadık isimler Yoda, Vader, "Wookiee": kendi karakterleri için. "Yıldız Savaşları" yönettiği filmin ilk bölümü için komut kadar 6 olarak yaş yazdı: karakterler, aralarındaki ilişkiler, arsa katlanmış adlarını değiştirme.

Dzhordzh Lukas şirketi "Twentieth Century Fox" ile işbirliğini başlamadan önce o arasındaki filmin seçim gerçekleştirmek için tüm yapıyı planlanan Japon aktörler. Ama film şirketi patronları ana rolleri Hollywood yıldızları tarafından çalındı ısrar etti. seçmeleri müdürü tarafından yönetilen bir başka proje ile birlikte gerçekleştirildi böylece filmin bütçesi, küçüktü Brian De Palma: Aynı aktörler iki resim üzerinde aynı anda yargılandı.

yabancı bir prenses rolü Dzhodi Foster oynamış olabilir ama tarafından onaylandı Carrie Fisher, Luke Skywalker Mark Hamill oldu. gibi pek Harrison Ford, senaryo metni ile heyecan değildi eski bir dost bu Han Solo rolü, o bile yeterli kendin olmak gerekmez oynamak sağlamak için yönetmen yaptı - Lucas kendisi sıkıca seçmelere yemin izin verdi.

İlk film yıldızı destan çekim

"Yıldız Savaşları 1" Lucas Tunuslu çölde Mart 1976 yılında filme başladı. Değil aşırılıkları olmadan: kasırga çekim ilk gününde ardından hızlandırılmış bir modda kurtarıldı tüm sahne, yok etti. Aktörler 10-15 saat çalıştı. Daha sonra geleneksel 8 saatlik vardiyada göre pavyonlar "Elstri" (Londra stüdyosunda) sevk ve tutulan Atıcılık.

Anlamlı kalır ana şey - "Yıldız Savaşları" müdürü metninin "korkunç" hakkında Harrison Ford bir azarlama kazanmak için gitti, sonunda kendi başınıza çoğaltma değiştirmek için aktör izin verdi.

postprodüksiyon

diğerleri "rafa" filmi koymak ve bu konuda unutmak için meslektaşları tavsiye varken 1977 sadece Steven Spielberg başında ön sürümün montaj bitmiş filmi "Yıldız Savaşları" nın yönetmeni, onun çalışmalarına övgüde bulundu. Lucas aynı karakterin filmden kaldırmak için karar verir - Biggs kara ışıklı ve Kaliforniya'da tekrar çekmek bazı sahneler çöl. Ama Mark Hamill (başrol oyuncusu) bir trafik kazasında alır ve mola çekim. Başlangıçta görüntüleri ekranları serbest bıraktık.

reaksiyon moviegoers

basitçe Yıldız Savaşları denilen efsanesinin ilk filmi: "Yıldız Savaşları" nın yönetmeni çekim devam edeceğini emin değildi, bu yüzden bölüm filmi seri numarasının başlığına eklemeyin.

Mayıs 1977 yılında "Çin Tiyatrosu" izleyiciler nihayet ilk George Lucas yarattığı fantastik dünya gördü. aktörler, hayranlığı nesneler haline ana rol oynamaktadır; gişe kasetlere gösterisinden ücretleri yıkım buna yaklaşan şirketi 20th Century Fox kurtardı; Dzhordzh Lukas hemen ikinci filmin çekimleri bir "iyi" aldı ve finansman $ 11000000-18000000 yükselmiştir. Böylece bu güne kadar devam bütün "yıldız" ateş dönem başladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.