SeyahatYol tarifi

Floransa Havaalanı: nasıl şehri almak için?

Floransa Havaalanı (FLR), Aeroporto di Firenze- Peretola, ünlü taşralı ad, gezgin ve haritacı olan Amerigo Vespucci. Terminal 4 km uzaklıkta, Floransa Toskana başkenti İtalyan bölgenin kuzeybatı eteklerinde yer almaktadır. Bu Pisa uluslararası havaalanı sonra bölgeye hava geçidi tarafından sunulan yolcu ikinci miktarıdır.

ortaya çıkışı ve gelişim öyküsü

Floransa'nın ilk hava istasyonu 1910 yılında Campo di Marte bölgesinde oluşturuldu. Ardından askeri yetkililer için alanını kullanmak için izin "havadan gezinti deneyler." Yani, Floransa ilk havalimanı - Campo di Marte olduğunu. Uzun yıllardır tek kişiydi. Ancak canlı etrafında şehir kapılarının genişlemesi olarak konutlar büyüdü ve istasyon uçağın nesil hizmet için yeterli kapasiteye sahip değildi.

1928 yılında, Floransa ve Sesto Fiorentino arasındaki ovada onlar inşaatına başladı yer seçildi. Zaten 1938-1939'da. Asfalt pist genişliği 60 ile 1000 metre uzunluğunda atılmıştır. 1940'larda, yeni bir Floransa Havaalanı - Peretola - ilk yolcu uçuş karşıladı. Yirmi yıl sonra Alitalia hava istasyonu 2 normal rota Roma-Floransa-Venedik ve Roma-Floransa-Milan altında tahsis etti.

1980'lerin başında, bu havaalanının bir yeniden başladı. 1984 yılında Yönetim Şirketi ADF 1400 metreye süzülme yolu yukarı uzanan ve kapsama iletken, inşaat işleri tamamlanmıştır. son navigasyon sistemi yanı havalimanı terminalini restore gibi kuruldu. Eylül 1986 yılında düzenli seferler yeniden başladı. O zamandan beri, panoları ve yolcu sayısı artıyor.

yeni zaman

1990 yılında, havaalanı Amerigo Vespucci, İtalyan tüccar ve haritacı onuruna değiştirildi. 1994 yılında Floransa havaalanı otopark girişinde açtı. 1996 yılında, pist 250 metre, ADF düşme bölgesinde daha fazla genişleme finanse uzatılmıştır. Bugüne kadar, yeni terminal 15 check-in bankosu vardır ve halkın kullanımına yöneliktir 770 olan 1.200 metrekare, toplam kapsar.

2012 yılından bu yana terminali büyük Avrupa şehirlerine düzenli uçuşlar ile bağlıdır. Aralarında Amsterdam, Barselona, Brüksel, Bükreş, Frankfurt, Cenevre, Londra, Madrid, Münih, Paris ve vardır Viyana'yı. Havaalanı Floransa ayrıca ülkenin farklı hedeflere sayıda yerli uçuş sağlar.

aktarma

merkez tren istasyonu, Santa Maria Novella (SMN) otoyol (A1 ve A11) Hangi şehir otobüs hatları mekik ABusitalia SITA Nord bağlı Terminali. otobüste ücret şekilde başına 6 Euro'dur. gidiş-dönüş - 10 Euro. tek yön sürücüsünden doğrudan olabilir sadece bir bilet satın alın. Otobüs istasyonunda, ayrıca çift bilet yakındaki kafe veya büfelerden satın.

yolculuk trafik yığılması durumunda bazen biraz daha yaklaşık 20 dakika sürer. Uçak bayram ve hafta sonları dahil, 05:30 20:30 her yarım saatte bir kalkıyor. 20:30 hareket aralığı sonra 23:45, 1 saat içinde 1 zamandır. son uçakla 1 sabah saat Florence havaalanı bırakır. Gece yarısından sonra şehre alma veya eğer otobüse binmek istemiyor musunuz?

Bu noktada optimal seçenek - taksi sürücüleri hizmetlerini kullanmak. Zor olmayacak terminali yakınına bulun. Onlar Floransa'nın merkezinde de mevcuttur. Zaman mesafesi yaklaşık 15 dakika sürer. Ücretler 20 € sabit bir hızda başlar. Gece-Zamanla ve resmi tatil biraz daha pahalı bir gezi daha mal olacak Floransa havaalanı.

Nasıl terminal almak Kendini? Araba ile gezgin ise şehir merkezi ederken Via Della Scala giden yolda gitmek gerekir. Via Francesco Baracca kesişim hafif sağa çekmek anda, havaalanı terminaline doğrudan açar Via L. Gori, doğru sürdü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.