SeyahatYol tarifi

En derin gölü (Ruza ilçesinde, Moskova bölge): açıklama, balıkçılık ve rekreasyon

Moskova bölgenin bir rezervuar Ruzsky ilçe - Derin Gölü (aşağıda fotoğrafı, sulu nesnenin güzelliği göstermek). On sekizinci yüzyıla kadar, Monastyrski denirdi.

su kütlesinin Açıklaması

gür ormanları arasında, uzak derin göl bulunan Moskova bölgenin geniş bir havza Ruza bölgesinin merkezinde, ana yollardan. Bu ormanı ile çevrili büyük bir kısmı, suyun küçük bir kuytu organıdır. Köyden Novogorbovo burada bir toprak yol Moskova Devlet Üniversitesi'nin plaj ve ahşap yapılar, biyolojik istasyona doğrudan dışarı lider. Derin Gölü (Ruza bölge) onun suların ilginç benzersiz saflık, bu nedeniyle mikroskobik kabuklular büyük sayısı da balık çeşitliliği bir sürü bulundu yaşıyor. derinliği su kütlesinde uzunluğu yalnızca 1.2 km, 0.8 km genişliğinde: kendi alan nispeten küçük ise, 32 metre ulaşır. Göl ile ilgili bir diğer ilginç gerçek, Onufrieva köye yaklaşık on kilometre yakınında, yakındaki bir göl Trostnenskom bulundu defalarca bunun dışında balık etiketlediğinizi gerçektir. Görünüşe göre, bu iki nesne bir yeraltı bağlantısı vardır.

semt

göl kenarında doğu tarafında oldukça yüksek tepelere tezgâh. Batıdan halı ve büyümüş küçük söğüt ve huş ile kaplı bataklık yosunu bitişik için. yosun hummocks üzerinde bolca kızılcık büyüyor. Bu yan süspansiyon oluşmuş bataklığa üzerinde Beach. geniş bataklık tarafından sınırlanmıştır gölet güney tarafında. İlkbaharda sular onu şaşkına eritmek. Onlar suya kahverengi bir gölge vermek, göle akıyor, ama zamanla kaybolur. Düz dipli bir körfezin kuzey bölümü. Burada derinlik balıkçılar için en büyük ilgi ise, sadece beş metredir. Körfez Istra Küçük dere kaynaklandığı itibaren, neredeyse tamamen büyümüş kalın saz ile olduğunu. kuzey-batı kıyısında ise büyük bir tepedir. Yerliler "ada" belirtildi.

bilmece olay

En derin gölü (Moskova bölge) - bu suyun oldukça alışılmadık bir organıdır. onun kökeni hakkında çeşitli teoriler vardır. En sık duyduğumuz buzul, karst ve göktaşı sürümü. Literatür su buzlu başlangıç belirtir: erime suyu Smolensk Moskova Yaylası'nın derin kavitesindeki ve varlığı yol açmıştır. Ancak, bazı gerçekler bu teoriye bağlı değildir. Örneğin, tüm buzul gölleri özelliğini yaşlanma var. Bu alüvyon, turba bataklıkları başlangıcı kaynaklanmaktadır. Ama burada, bütün bu faktörler güçsüz olan ve gölün gizemi henüz ifşa edilmemiştir. Bu göktaşı teorisini, ama onun lehine delil daha olası görünüyor ve yapamaz.

Derin Gölü (Ruza bölgesi): Balıkçılık

Hatta rezervuar su sıcaklığının büyük bir derinlikte yaz sıcağında az altı derece. Sonuç olarak, sıcak aylarda, balık kıyı bölgesini tutmak için tercih ediyor. Beş metre derinliğe sahip göl, kuzey tarafında geniş cumbalı, yumurtlama ve birçok balık türlerinin beslenme yeri yeridir nedeni budur. Buna ek olarak, Körfez kıyısında sazlıkların varlığı genç çekiyor. Bir zinde ve avcılar onu. En derin göl ve defne sualtı kaş ayırır. Ağır kaşık kullanarak, bir çekül içinde alıcı tarafından tespit edilebilir. Burada balık kıyıya 18-20 metre uzaklıkta olan sualtı yamaçlarda kalmayı tercih ederler.

Lakebed yoğun bitki örtüsü çok azdır. Büyük ivme dalgalar ve sörf oluşturmaz kıyıları ve burada arazi rüzgarlar korunması sayesinde uzak kıyı bölgesinden taşımak için balık zorlayarak değildir. Yaz balığa izin verilir içinde Tekneler, yalnızca resmi izin verilir lastik botlar ve sallar. İşte derin göldür!

Burada Balıkçılık çeşitliliği çekti. Sen kupalar üzerine levrek ve turna yakalamak veya balık böceğe ve karagöz için noktaya sokulmuş olabilir. Güvenli bir çapa alaşım yöntemi bulunmadığından tekneden sessiz sakin havalarda jig veya yem üzerinde bir çekül yakalamak için bir zevk olabilir. Mücadele derin balıkçılık için kullanmak daha iyidir. Buna ek olarak, uzun olan yüzme çubuk veya alt ipi üzerinde kanıtlanmış sahil eğimi uslu.

Ulaşım

Bu su vücuda Kilitli erken kışın az kar ile ve birkaç yollarının kuru dönemlerde mümkündür. İlk - köy ve Shikhovo Rybushkina, Karya ve Faustovo ve Andreev atlayarak Zvenigorod ilçesi ziyareti. Bu yol yaklaşık otuz kilometre olacak. Zvenigorod Gerasimovo köyü ve yürüyerek daha sonra yaklaşık altı kilometre şehre otobüse - ikinci. Bir diğer olası yolu - Tuchkovo ve Kulyubakino tarafından, bir toprak yolda Novo-Gorbovo köyünde ve daha sonra yaklaşık beş kilometre boyunca.

Bu nesne ile ilgilenen başka ne?

Moskova alanının yakınında Derin göl çilek ve mantar yürüyüşçüler için turistler için hac ve iyi bir dinlenme sevdiğim yer. Bundan başka, havuzun su olağanüstü, iyileştirici özelliklere sahip olduğuna inanılmaktadır. Sonuç olarak, onlar dinlenmek ve sıkıca soydan gelen gölün gücüne inanır insanlar, bir sürü iyileşmek için gelirim. Hacılar çadır kırma, kıyıya bulunan durak ya da yakın köylerde bir daire kiralamak - tüm gölde yüzmek ve şifalı suları şarj etmek için.

Buna ek olarak, yeni bir eğlence mineraller toplamak olmuştur ve toplamak için bir şeyler vardır. Numune sayısız, buraya getirdik buzul erime. Şimdi arazinin açık alanlarda gevşek yalan ve bazen çim bir tabaka ile kaplanmıştır. O İlginç bir rezervuar eşine ve gezegenimizin uzak geçmişten gelen bir jeolojik selam olarak hizmet vermektedir.

Araştırma istasyonu

Derin Gölü büyük bir bilimsel ilgi çekmektedir. Hatta 1891 yılında rezervuarı denetleyen hidrobiyolojik istasyonu, orada kuruldu. Çalışmanın bir yüzyıldan daha fazla sonuçlarına göre, bilim adamları şu yargılara varmış.

  1. Bu gölün anda saf su ile dolu insan müdahaleleri tankın kaynaklanmaktadır. Hatta İkinci Dünya Savaşı sırasında el değmemiş bir soydan gelen orman ile çevrilidir.
  2. Nesnenin morfometrik parametrelerini tespit olmasına rağmen, bu hesaplamaların doğruluk su biogeocoenose meydana işlemleri karakterize etmek için yeterli değildir. Yani morfometrik parametrelerde önemli değişiklikler soru açık kalır.
  3. göllerin aşağıdaki hidro-kimyasal özellikleri belirtilmiştir, bağımsız olarak altı ve yüzey suyu, aynı zamanda çöktürme su oranının her zaman düşük mineralize olduğu; kuru mevsim dönemde, bir bikarbonat içermeyen, magnezyum ve ıslak sırasında - bikarbonat, kalsiyum. Bu olgu, su birikintisi özel biyolojik üretim imha işlemleri kaynaklanmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.