Ev ve AileÇocuklar

Yıla bebekle ne yapmalı? Eğer bir yıl içinde evde çocuğunuzla ne yapabilir?

Bir bebeğin doğumunun ilk günü - hevesle tüm genç ebeveynler tarafından beklenen bir tatil. Şu anda çocuk etrafında her şeye ilgi ve son derece enerjik, yürümeye başlıyor. Bu gelişim ve öğrenme için uygun bir zamandır. kendi evinde yılından itibaren bebek ile ne yapmak gerekir? En eğitsel oyunlar ve bu yazıda sizin için oğlu veya kızı ile asılı için en ilginç seçenekler.

Her gün - bir keşif!

Tombul Küçük çocuk daire göstermek ve erken yaşlardan itibaren tavsiye edilen çevreleyen ev eşyalarıyla onu verir. Ama bir çocukla, ilk doğum gününü, daha ilginç tür dersler kutladı. yaptığını ve neden olacağını çocuğunuza anlatmak evle ilgili tüm faaliyetleri Comment. Genellikle erişimi dışında bulunan konularda, çeşitli gösterin. Çocuğunuz yetişkin kitapları dokunma paylaşmadı, kozmetik, bazı dekoratif iç dekorasyon moms. Tabii ki, bu tür oyunlar bir yetişkinin gözetiminde gerçekleşmelidir. Evde çocuk 1 yaşında ne yapacağını bilmiyor musunuz? sormak, tanıdık bir oda yeniden keşfetmek için çocuğunuzu teşvik nerede saat, güzel bir vazo veya boyamak. Sen ayrıca bize Bulunan nesnelerin görünüşü ve özellikleri hakkında daha fazla söyleyebilir.

Her zamanki oyuncaklar ile Basit oyunlar

Her kreş hayvan ve bebek şeklinde rakamlar vardır. Oyunda sıradan ev içi aktiviteler kopyalamak için çocuğunuzu teşvik edin. senin ayıcık Yem ve kucağında bir bebek kaya veya bir vagonda binmeyi gösteriyor. Ayrıca oyuncak, yıkanmak yatağa koymak ve bazen bir yürüyüşe çıkabilir. çocuk bu oyun daha karmaşık hale gelecektir büyüdükçe - 2-3 yıl içinde doktor, okul ya da kuaföre oynamak için sunulabilir. Çocuk yaşta daha karmaşık eylemlere ilgi gösteren Ama eğer - teşvik etmek ve ilgisini yerine getirmelidir. Oyun sırasında, merhamet ve iyilik niteliklerini nasıl geliştiğini hayvanları tedavi etmek gösterebilirsiniz. Bir çocuk kabul edilemez bir şey yaparsa, örneğin, bir dolma kedinin kuyruğunu veya yumuşak tavşan atma kapar, bunu yapamaz çünkü oyuncak zarar açıklar.

Doğru oyuncak seçimi

Birçok çocuk gelişimi uzmanları oyunlar için daha basit ürünler, bu nedenle faydalı olduğunu söylüyorlar. satın ya da değil çocuk çağdaş gelişim merkezleri ve pahalı interaktif ve müzikal oyuncaklara için - bu her ebeveynin kişisel bir seçimdir. Ama asgari gerekli basit bir oyun setlerine çocuk sağlamak için gereklidir. Elinizde olmalıdır ev ve hangi oyuncakları yılından itibaren bebek ile ne yapmak gerekir? Parlak resimler veya harfler, sıralayıcı, bebek, araba, renkli çizimler ve metin küçük bir miktarı ile farklı boyutlarda ve kitap toplarla küpler bir dizi (yumuşak olabilir) satın alın. hayvan figürleri, büyük bulmacalar ve tasarımcıların olarak yararlıdır. Bu öğelerin tamamı herhangi kreş olmalıdır. Bu renk, temel geometrik şekli çalışma ve farklı malzeme ve dokular kalite karşılaştırmak için kullanılabilir. oyuncaklar için gelişme mutlaka mağazaya gitmez - çok ilginç ve faydalı eğlenceli kolayca herhangi evde mevcut malzemelerden elle yapılabilir.

Faydalı ev yapımı Erken gelişim

Eğitici oyuncaklar oldukça yapmak kolaydır ve kendi elleriyle olduğunu. en az bir kez kullanışlı el sanatları yapmaya çalışın ve yalnız bir yıl içinde bir çocukla ne yapacağını sorum var asla. İlginç oyunu - Gelişmekte çerçevesi. onun üretimi için karton veya kontrplak temelini gerekir. Velcro, fermuarlar, ve kuşgözü, eski kapı kilitleri (güvenli olmaları ve küçük parçalar yoksa), düğmelerin düğmeler ve geçiş anahtarlar - dikiş için bunu aksesuarları takın. Ayrıca dikmek ve kumaşın farklı dokuların tutkal parçaları olabilir. çerçeveyle oyna basittir - çocuk açma işlemi için denemek ve yüzeyin yumuşaklığı ve dokusu çeşitli dokunma tüm unsurları sıkın olacaktır. Yeni dokunma hissi çocuğun gelişimini teşvik etmek. küçük çanta yapmak ve farklı tahıl ve diğer dolgu maddeleri ile doldurmak için deneyin. Bir yıldan sonra çocukla ne yapacağını bilmiyor musunuz? Basit bir sıralayıcı eller yapmaya çalışın. Bir kutu al ona hayvanların resimlerini sopa ve onlara ağız bölgesinde yuvaları olun. Büyük boncuk veya uygun büyüklükte topakları - Bu delik olarak çocuk "gıda" konacaktır.

Çocuklar için Görsel Sanatlar

Çocuk resminin aşina ilk doğum sonrasında olabilir. Kağıdın yeterli miktarda stok kadar, hatta birden fazla kağıt tahtalar satın alabilirsiniz. Bir satın mum boya kalemi, yaratıcı çalışma için parmak boyaları ve diğer güvenli malzemeleri. Çocuğunuz basit çizimler göster - güneş, çiçek, geometrik şekiller ve hayvanlar. Kendine ve çocuk ver onu ilk değil oldukça düzgün çizgiler ve eğriler olduğu alır izin şeyler çizmeye, hatta bu resim mükemmel hayal gücü, gelişen ince motor becerileri ve mektuba bir el hazırlar. Eğer bir yıl içinde yürüyüşe çocukla ilgilenmesi gereken bilmiyorum? renkli boya kalemleri satın alma ve çizmek için izin (küçük olanlar için büyük bir boyut ve çapını almak daha iyidir).

yaratıcı sınıflar

1 yıl yaşındayken bebek böyle aplike ve modelleme gibi yaratıcı tekniklerle tanışırız. küçük çocukların ağzına sürüklenen, bu nedenle yapıştırıcı ve kil kullanımı ile sınıfları yetişkinlerin gözetiminde yapılacak gerektiğini unutmayın. heykel için tuz hamuru kullanmak en iyisidir. Bu istenilen kıvama gelecek şekilde su ile seyreltilmiş veya sanat için ürünler dükkanda satın almaya hazır, eşit parça tuz ve un evde hazırlanabilir. Bu materyal, kil ve analogları daha güvenli olarak kabul edilir. "Sosis", "topları" veya çocuk sadece hamur yıkalım - basit şekiller kalıp deneyin. modelleme haricinde yıla bebekle ne yapmalı? Sen tabii ki, işin çoğunu ebeveynlerin omuzlarında düşecek, aplike yapmak deneyebilirsiniz, ancak çocuk ilgiyle izliyor ve ilgi olacağından emin.

parmak oyunları

en önemlisi Küçük çocuklar ebeveynlerin dikkatini için teşekkür ederiz. genellikle onlarla konuştuk hane için yeterli bebeğin ahenkli büyüme ve gelişme için, onlara gülümse. Genellikle basit parmak oyunları son oyuncağı daha eğlenceli çocuk getirmek. Bugün, ebeveynler ilgilenen bebeği yardımcı hareketleri ve tekerlemeler bilgi ile kılavuzun tamamını sunulmaktadır. Ama aynı zamanda kendi çocukluk şey hatırlıyorum. örneğin "Saksağan'da", "Pussy, hoşt!" gibi oyunlar da çocukların birden fazla nesil için oynanan olmasına rağmen, daha az ilginç değil mi. Bir yıl içinde bir çocuk ne yapacağını bilmiyorum - Böyle eğlenceli deneyin emin olun. Sonra parmak oyunları sadece çocuğa hoş değil, aynı zamanda ince motor becerileri ve hayal gücünü geliştirmek.

aktif oyunlar

Fiziksel aktivite - Çocuğun uyumlu bir gelişmenin anahtarı. Bir yıllık çocuk yaşta, top oynamak yakalamak ve saklambaç seviyorum. Bu büyük oyunlarla çocuğunuzu gösterin, mutlaka o onları her gün oynamak isteyecektir. Düzenli şiir okuyup çocuğa anlatmak ve varsa o zaten bunlardan bazıları jestleri ve hareketlerle favori hikaye gösterilmeye çalışılmasını bilir. küçük olanlar için oyunların başka ilginç seçenek - favori masal veya şarkı çalmak. , Tilki tavşan kuyruk dedikodu olarak çocuğunuzun atlama mı gizlemek veya ahşap tutamaklar boyutlarını göstermektedir. Bu oyundan Pozitif duygular ve çocuk ve ailesini almak için emin olun.

Nasıl küçük okumak için?

kitapların Aşk doğumdan itibaren çocuklara öğretilmesi gerektiği - Psikolog. hikayeler, şiirler ve öyküler, ilgili çocuğun yaşını seçin. Arzu edilen, kitaplar da renkli ve net göstergesi gibiydi. Ve burada Çocuğunuz sadece aksiyon ve karakter dolu uzun bir geçmişe anlamıyor, çünkü olmamalı çok fazla olması metindir. Kısa, basit masalları, sadece çocuk resme bakmak için izin okuyabilir ve görüntü üzerinde odaklanarak, özgürce konuşabilir. Sen en yararlı olan daha kolay ve daha ne çocuk ile yapmak düşünüyorsun? anne veya baba metni okur ve çocuk resimde varolan karakterler arıyor izin veya kitap örneklerde ayrı özel efektler / nadir öğeyi göstermek - Birlikte okumak için çocuğunuzu teşvik edin.

ilk tiyatro

Bir yılın yaşta, çocuk zaten tiyatrosuna aşina olabilir. Yeni başlayanlar için, sadece mevcut oyuncaklarla masallar çocuğun tanıdık hikayelerini oynamaya deneyebilirsiniz. Bu çalışmaların kolaylıkla yapabilir - "Gingerbread Man", "benekli tavuk" ve "şalgam". Çocuğun ilgileniyor ve bebek, eldiven ile oynarken. Onların elleriyle tiyatro ve tablo, kağıt figürlerin yapılan veya hurda onları katılmadan yapmaya deneyebilirsiniz. Yılın bir çocukla ne yapmalı? tiyatroda onunla oynamak için emin olun. Ayrıca "yanlış" hikaye ile bebek tanıdık masalı için özel olarak oynayabilirsiniz. somun onun gezi fil veya bir kanguru, bir tavşan ve kurt sırasında bir araya gelecek edelim. bir hata olduğunu, bebeğe bir masal dikkat etmeye çalışın ve onu bulmak istedi.

Oyun 5 dakika: Evde bir çocukla ne yapacağım?

Hatta zaman zaman bir çocuk yetiştirmek en sorumlu ve hevesli anne bebek sürece evin tarafından kontrol edilir gibi bazı ilginç ve faydalı şeyle meşgul birkaç dakika ihtiyacı hisseder. bir yıl yaşın altındaki çocuk ilham hangi oyunları yardımcı olacak? bilinmeyen veya tanıdık olmayan çocuğunuzun şeyler verin, ama onun için güvenlidir. İyi bir seçenek - eski dergiler yığın, çizimler ile kalın bir klasör veya büyük kitap. çöp kaldırılabilir ve çocuk kullanışlı yoğundu: sorun yok - olsa bile gözyaşı. ince motor becerilerinin gelişimi için bir yıl içinde bir çocukla ne yapacağını Herhangi bir uzmana sorun ve muhtemelen doku içinde farklı, kağıt, küçük oyuncaklar elinde daha sık bebeğinizi vermek bildirilecektir. çocuk "hazine kutusu" Make - Küçük bir kutu almak, bölüme ayrılır arzu edilir. deniz kabukları (büyük) ve diğer ilginç deniz taşları katlayın, ama küçük şeyler güvenli. Bu oyun anne yemek pişirmek ya da temizlik yapmak ve bu çocuğu gözlemleyebilirsiniz için gereken olay uygundur, fakat şahsen oyuna katılmak zorunda değildir.

yürüyüşe bir ila iki yıl arasında çocuk ile ne yapmak gerekir?

açık havada her gün maruz kalmak mutlaka sağlıklı bir çocuğun günlük rutinini girmelidir. yürüyüş sırasında, yalnızca yeni bir şeyler öğrenmek için de eğlenmek ama olamaz. sanal alanda Çocuğunuz oyun var ya karda kazma. Ayrıca, yere yılın herhangi bir zamanında, bir sopa çekebileceği ve aynı araç yardımı ile ilkbaharda - su birikintileri derinliğini ölçmek için. Farklı yerleri ziyaret çocuğa mevsim değişen yol dikkat etmeye çalışın. Bir kedi veya köpek şarkı kuşlar, arabalar sinyaller ve diğer sokak sesleri kadar koştu dan - bu, her şeyin ilgi çocuk için gerçek bir maceradır - Ve her yolculuk unutmayın.

sokakta bir çocuk (1.5 yıl) ile ne yapılabilir? Uygun yaş ve mevsimsel oyuncaklar almaya tembel olmayın. Yılın her zaman bir çok seçenek - kum, kar küreği, haddeleme, toplarla oyun için Setleri. Eğer çocuğunuzla neler yapabileceğini düşünüyorsun? 1 yıl - mükemmel zaman kamu hayatı ile çocuğu keşfetmek için. Bir hayvanat bahçesi, lunapark ya da başka herhangi bir yerde güzel ve ilginç of Fidget azaltmaya çalışın. Aynı yaşta, çocuk cafe, ya da çocuklar için gelişim merkezinin bile çeşit ziyaret başlayabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.