Spor ve SağlıkEkipman

"Domuz-12 Molot": yorumlar, fiyatlar

Fabrika endeksi "HPE-205" ile üretilen av tüfeği "Domuz-12" serisi hattının ortaya çıkışı için itici güç pürüzsüz gövdeleri kanalları ile yarı otomatik "Saiga" Izhmash bitki, alışveriş artan popülaritesi oldu. Böyle kollar açıkken talep arzı aşıyor. Ancak, üzerinde zaman yivsiz "Saiga" daha olumsuz yorumlara neden başladı. Onlara göre, Izhevsk bitkinin ürünü sıklıkla sıkıştı.

Aynı yivsiz karabina üreten başlayabilirsiniz: pazarın ihtiyaçlarına dayanarak, Vyatskiye alanların "Çekiç" bitkisinin yöneticileri ve sonucuna varılmıştır. Sonuç izhmashevskih analoglarından farklı silahlar "domuzu-12", bir seri üretim oldu.

ortaya çıkması için önkoşullar

Aile "Saiga" Kalaşnikof tüfek dayalı oluşturuldu. nedeni bu bitki silah üretecek AK yüzden sivil yapısal analoglarının konunun kurulması herhangi bir sorun teşkil etmedi olmasıdır. Ve konveyör aynı anda Vyatka Polyana kentinde soyundan makineli tüfekler RPK. AK74 RPK74 arasındaki temel farklılıklar ağırlık ve büyüklük özelliklerini ve yapısal mukavemet ve vardı. makinalı tüfek çok daha güçlü bir makine onun Izhevsk meslektaşı benzer parametrelerden daha fazla emniyet faktörü ile yapıldı AK, alıcı kutusu ve daha fazlası "inatçı" mekanizmalar, o daha güçlü idi.

gladkostvolok geliştirme sürecinde "Domuz-12" derhal uygulama temel sürümlerini atıldı. Tahminen bu IPSC sürümüne göre, savunma ve buckshot çekim spor oldu. Bu polis için bir silah olarak ve orta ve büyük ölçekli oyunun çekim için tüfek işe için tasarlanmıştı.

dizayn

silah "domuzu-12 Molot" düzenlemesi, aynı zamanda, temel çalışma ilkeleri, model "Saiga-12S" ya da "Saiga-12K" nin karşılık gelen parametrelerle en yakın kattır. Fakat daha kesin paraleller ise, onun gibi çoğu Izhevsk "Taktikler" dir.

av tüfeği hemen hemen tüm modelleri uçun "domuzu-12 Molot" ucuna sabitlenir buhar tüpü. onlar düzenlenmiş Çelik, farklı mesafelerde konumunu düzeltmek, hem de mühimmat türleri bazında yeteneğine sahiptir. Nişangah hattı göreceli olarak kısadır.

konfigürasyonuna bağlıdır fiyat olan av tüfeği "vepr-12", genel düzenlemesi ve tahliyesi mekanizması ve döner bir kilit sürgüsünde olasılığı ile donatılmış el PKK düzeni miras. Ancak, alıcı ile birlikte ikinci bir tüfek kartuşları ile çekim şekilde tasarlanmıştır. Bu durumda, tetik mekanizması kendi kendine çekim yoksun shotgun.

otomasyon

katlama kabzasıyla üretilen "yaban domuzu-12". Bir sahip bir metal çerçeve, dış siyah plastik kaplı ve plastik bir altlık ile biten. alıcıdan milimetre bir kaç on iki tüp popo bağlayan bir anahtar vardır.

Ayrıca bugün, VPO, uygulama tüpünün üst etrafında döner döner yanak ile donatılmış üretici tarafından üretilen silahların bazı modeller, yüksekliği değiştirin. açık mekanlara sahip ancak ayarlama gibi ek set ile sadece çekerken bu çok uygundur Picatinny rayına.

av tüfeği üzerinde VPO "vepr-12 'fabrika dükkan alıcısı doğrudan yerleştirilir. Bu, her iki bölmenin deformasyon açısından üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, ve alıcı penceresinin modifikasyonu yanlışlıkla ayrıştırılarak. Buna ek olarak, "Domuz-12" (HPE), üretici kurulmuş ve ortopedik kolu çok rahat olacaktır.

ekipman

ön-uç ve çevresinde alt kutunun gövde kapağın üst bölümü üzerine, bazı değişikliklerle tüfekler birkaç Picatinny ray ile on iki çubuk ile donatılmış "domuzu". Üst genellikle, optik ve gece örneğin destekleri kolimatör ek deneme bağlantı parçaları için kullanılır. önkol üzerine Plank üzerinde bir daha ön kavrama ve bipod ve aydınlatma için çok uygundur, gövde üzerinde bulunan bir montaj için gereklidir.

"Domuzu-12", sadece on milimetre kolluklu bilinen mermi olarak çekim yürütmek mümkündür gelen, 76 mm bölmeli on ikinci çaptaki, mevcuttur ve "Magnum" ile.

avantajları

Üretim Vyatskiye Glades bitkinin hemen hemen tüm modellerin ana artı - Birlikte on iki mastar ile iyi bir ateş gücü veren bir yüksek oran. boşaltılmasından sonra kolayca ve hızlı bir şekilde diğer çalışma, hem de yarı otomatik moda değiştirilir sekiz mermi için geniş depolar: Bu özellik iki faktör tarafından sağlanır. yivsiz tüfekler "Domuz-12 Molot'a" bir diğer avantajı uzun bir servis ömrü olduğunu. Bu silahlar uzmanlar ülkemizde değil tüm dünyada sadece en "sağlam" yarı otomatik av tüfeği biri inanıyoruz. Muhtemelen, o oluşturulduğu temelinde PKK yapısal gücü,.

eksiklikler

eksileri silah "Domuz-12", gerçek kanıtı olarak, kundağı alt kısmında yer alan standart Picatinny rayının varlığını içerir: o tüfeğin tutma çok rahatsız olduğunu yapar. Ama ana dezavantajı hala bol olduğunu. Hatta herhangi bir ek seçenekler olmadan, boş bir dergi ile, baz ürün az 4.3 kilogram ağırlığındadır. özellikle yüksek hız modunda, daha kararlı, ağır silahlar "sallamak" olmayan geçerli: Ancak bazı durumlarda, eksi artı olur.

modifikasyonlar

serisinde temel model "/ domuzu-12 / VPO-205-00" dir. O Dört yüz otuz milimetre cinsinden kısa bir gövde vardır. Bu av tüfeği popo katlama tipi, üretici stok katlandığında tetikleyen tetik mekanizmaları engellenmesinde bu modeli tanıtmak zorunda kaldı gerçeği göz önüne alındığında. Bu Rus yasalarca yasaklanmış olduğu için mümkün bu durumda silah ateş ortadan kaldırmak için yaptı.

Başka modifikasyon - "Domuz-12 Molot" sürüm 02 - Dizideki uzun sap ile donatılmıştır - altmış sekiz santimetre. Üretici farklı kısıtlamalara Konuya değiştirilebilir şok tüpleri yüklemek mümkün olmasına rağmen O, hiçbir DTC vardır. Son otuz beş bin ile başlar fiyat olan av tüfeği "Domuz-12 Orak", birlikte satılan, bunun yanında, aynı bitki kötü amaçlı yazılım üreten "Nişancı" hattan "chokam" benzer. VPO-201-02 için aynı zaman şok tüpü ve aynı mekanizmalar değiştirilebilir "Snipes" on-gauge 'de.

"03 yürütülmesi" diğer değişiklikler arasında kısa namlu sahiptir. Onun uzunluğu üçyüz beş milimetre. Bu çıkarılabilir alev kesici varlığıyla diğerlerinden farklıdır.

aksesuarlar

yivsiz karabina kullanım için "domuzu-12", örneğin, geliştirilmiş ve ilave ekipman yeterince büyük miktarda üretilen fren denkleştiricileri, namlu bobini farklı, katlanabilir teleskopik bipod. kaynaklanmış bir çelik döküm ve duralümin - iki düzenlemelerde depo alıcı madeni satın alma ve yükleme olabilir. Silahlar tamamlanabilir ve performans çeşitleri önkol biri - pürüzsüz veya dokumacı ray ile monte.

ergonomik silah kolaylık tutmak için gerekli kolları gibi Birçok kullanıcı sporlarının tadını. Alışveriş için olduğu gibi, bir kutu benzeri dört, sekiz ve on mermi ve rotor seçebilir veya bir düzine veya daha fazla davul. bunlar genellikle Rus yasalarına göre büyük bir dergi ile Silah kullanmayı yasak çünkü psevdovmestitelnymi.

Ayarlama kullanılan ve stok, çeşitli seçenekler olabilir taktik ışıklar, ve lazer diyot veya kızılötesi Illuminators, büyük ölçüde iş gece manzaraları geliştirir.

Teleskopik alın kış giysileri, örneğin, çeşitli koşullarda, yandığı zaman, serbestlik daha üstün bir verecek yerine standart bir adaptör üzerinden monte edilir.

fiyatları

Maliyet yivsiz av tüfeği "Domuz-12205" birinci, ikinci ve üçüncü mağazalar yürütme aynı yapılandırma farklı değil sağladı. Bu 37.200 ruble ile başlar. Ancak dördüncü sürümü - modifikasyon "Domuz VPO-205-04 L 483", ATI dipçiği ile donatılmış, önemli ölçüde daha pahalı. Sen kırk üç buçuk bin ruble içinde satın alabilirsiniz.

yorumlar

tek bir ses olarak bitki "Hammer" üretilen zaten silah sahibi olanların, çoğu operasyonda güvenilirliğini söylüyorlar. Gerçekten de, av tüfeği oldukça doğru yapılır.

yürüten Bazı kullanıcılar, karşılaştırmalı bir analiz silahlar çoğunlukla olumlu değerlendirmeleri "Domuz-12", ve Izhevsk "Saiga" arasında, kendi ürünlerinde Vyatskiye Polyany bitki daha özenle olduklarını kaydetti. Modifikasyon dvenadtsatikalibernye kendi kanca ile sağlanır Bu tesisler 12 HPE 205 (örneğin, kollar veya dokunmadan güvenlik anahtarını etkisiz hale ve bir kolu parmak ve diğerleri basarak yeteneği) ciddi yapısal sağlamlığını göstermektedir. Dahası, "domuzu" in tetikleyici yakınında bulunan bir düğme, bir ok slayt durdurma itmek çekme fırsatını yarattı.

Bu çok acımasız saldırı ve Rusya'da üretilen silahlar olduğu ülkemizde yanında bile aşamalı Amerika'da, kabul etmeye başladı. Transatlantik Polis ayrıca güvenilirlik ve yüksek kalitede yerli yivsiz av tüfeği mükemmel bir göstergesidir velilerin sıralarına için büyük gruplar satın aldı.

Ekam, İçişleri Yunan Bakanlığı üyeleri - Üstelik EOTECH görme, teleskopik popo ve taktik el feneri ve bugün ile donatılmış "Domuz-12", polis özel kuvvetleri ile hizmetinde.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.