ÇirkinlikKendin yap

Fıçıdan kantinin basit hale getirmek için. Temel tasarım kuralları

Füme et ve balık her zaman lezzetleri amatörler arasında popüler olmuştur ve gayretli sahibine de var. Yine - lezzetli, besleyici, daha uzun sürer ve çiğ gıdalar gibi sıkı şartların gerektirmez. Sadece kantinin ne yapıyoruz: namlu, tuğla gelen demir sayfaları kaynaklı ... Biz ekonomik ve istifcilik sahibi her zaman kendi ellerini de benzer bir tasarım yapmak için malzeme bulabilirsiniz. Önemli olan - Cihazın ilkelerini gözetmek.

varil ya da tuğla herhangi öğleden sonraki aşağıdaki elemanlardan oluşur olmalıdır:

  1. Firebox.

  2. Baca.

  3. Sigara içme odası.

fırın duman üretme işlemi için kullanılır. girmesinden sigara bölmesi baca sağlar, uzunluğu belirleyen sigara gibi bir yöntem - soğuk veya sıcak. İlk seçenek, borunun uzunluğu 4-5 m ekler gerektirir ve ikinci kap ve ahşap gibi demir imal edilebilir 200 litrelik namlu 2m. Smokehouse mesafe içerir. Sen meydana yeni veya kullanılmış eski çanak çömlek satın alabilirsiniz. Kamera her iki tarafta da namlunun kesik kenara ve bir silindir olsun. seçilen konumda yer alan ve siper (baca) genişlik ve 40 x 40 cm uzunluğunda derinliğini gerekli kayma.

mümkün olduğunca yapmanın çok fırın yeterli duman yoğunluğu ve sıcaklığı sağlamak için. odun daha iyi, onun içine sığacak edilir. Mümkünse, tuğla fırın ve baca ile kaplanmış. Bir siper üst kalay veya demir levha kaplama. Bu malzemeler ile bir kapalı bölme ve baca ucu arasında ortak çekme geliştirmek için toprak serpilir. Yerden 15 santimetre mesafeden sigara odasının içine Aşağı, onlar durdurmak Eğer ürünlerden zarar görmemesi için güvenlik ağı yerleştirmek arzu edilir. kol demiri veya olan kaynak, başında yer alan, aslında, ürünler üzerinde sinirli kancalar arasında askıya alınacaktır. demir saclar, arduvaz ile kaplayın, ya da ıslak çuval bezi koydu. Çuval bezi bütün içim sürecinde ıslak olmalıdır.

Aslında bu element tasarımda fıçıdan bir kantinin bina ilkesidir. bazı teklif doğrudan sıcak işleme ürünleri için fırın yukarıdaki kamerayı yerleştirirken, ancak bunu değil yapmanızı öneririm. o tat ve pişmiş et ve balık rengini bozan olabileceğinden külleri alma, kurum, çürüme işleminden atık, kaçınılması mümkün değildir. Buna ek olarak, izlemek ve zaman alır ve odanın kendisinde hiçbir alev yoktur sigara sürecini desteklemeye rahatsız olacaktır.

En iyi duman üretmek için odun yongaları ve meyve ağaçları kullanımı. Ardıç ürünlerini güzel bir renk ve koku veren iyi bir sonuç verir. Aspen ve kızılağaç da iyi bir duman almak için idealdir. işlem süresi, ürün parçaları bağlıdır.

Biz herhangi bir inşa etmek tamamen yapabiliyor varil, dışarı cihaz kantinin temel ilkelerini gözden geçirdi. Ama her zaman masa füme jambon, sosis veya balık olabilir. Hatta bir küçük işletme düzenleyebilir. tasarım düzgün yapılmazsa ve edilirse ürünlerin kalitesi sizin etler olmayacak satın almak isteyen yükseklik serbest bırakılması olacaktır.

ev için kantinin - sadece depolama seçeneklerinin ürünlerden biri değil, aynı zamanda masaya yemeklerin çeşittir. Bu tasarım, kendi ellerini yapmaya çalışın - ve başarılı olacaktır. İyi şanslar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.