Haberler ve ToplumDoğa

Yeşil rekreasyon alanı. Yeşil Bölge Ormanları

Yeşil bölge herhangi bir şehrin veya diğer yerleşimin ayrılmaz bir parçasıdır . Kent sınırlarının dışındaki, orman parkları, ormanlar tarafından işgal edilen, koruyucu ve sıhhi hijyenik işlevlerin yerine getirildiği bir bölgedir. Bu bölgeler koruyucu bir orman kuşağı oluşturur ve genellikle insanlar rahatlamak için bir yer işlevi görür.

Ana fonksiyonlar ve fonksiyonlar

Bölgenin yapısına ve amacına göre yeşil bölgeleri sınıflandırın. İçlerinde özel olarak korunan yeşil alanlar tahsis edilmiştir. Ayrıca doğal anıtlar, kutsal alanlar, rekreasyon kompleksleri çevresindeki ormanlar ve belirli çevre kısıtlamaları bulunan diğer bölgeler bulunmaktadır.

Bu tür ekolojik sistemler bir dizi ciddi işlevleri yerine getirmektedir; bunlardan bazıları şunlardır:

  • Çevrenin iyileştirilmesi, özellikle: havanın oksijen zenginleştirilmesi, şehrin mikro iklim ve radyasyon rejiminin hafifletilmesi, hava tozunun seviyesinin azaltılması ve içinde bulunan zararlı kimyasalların konsantrasyonu.
  • Dinlenme. Yeşil bölge insanların açık havada rahatlamak için en uygun koşulları yaratır.
  • Toprağın aşırı ısınmasına, binaların duvarlarına ve patikalara karşı koruma.

Hijyen ve sıhhi ve sağlık işlevlerine ek olarak, yeşil bölgeler de estetik bir değere sahiptir. Bu bölgeler, önemli mimari ve planlama rollerini belirten prestijli konut alanlarının inşası için kullanılır.

Yeşil plantasyonlar bölgesi

Belli bir alanda ağaçların, çalıların ve otsu bitkilerin bir koleksiyonunu temsil eden yeşil plantasyonlar, genel ve kısıtlı kullanım gruplarına ayrılmıştır. Birincisi, dolgular, bulvarlar, meydanlar, şehir parkları, orman parkları. İkinci grup, okul, kamu binaları, spor ve çocuk kompleksleri ve yerleşim alanları bölümleri tarafından temsil edilmektedir.

Hedef kategorisine bakılmaksızın, yeşil bölge, bir kişi için en uygun koşulları yaratma sürecinde baskın bir rol oynamaktadır. Bu sadece kirletici havayı temizlemekle kalmaz aynı zamanda gürültü, titreşim ve rüzgar korumasını da düşürür. Yeşil bitki örtüsü, bir insanın sinir sistemini olumlu şekilde etkiler ve bu da nüfusun hayati aktivitesi ve rekreasyonunu olumlu etkiler.

Rekreasyon ve rekreasyon alanı

Dinlenmesi gereken bir kişinin ikamet yeri ne olursa olsun her zaman vardır.

Bununla birlikte, doğadaki rekreasyon talebi nüfusun yaşam standardına bağlı olarak artmaktadır. Refah arttıkça, ülke dinlenme organizasyonunun gereksinimleri de artar.

Ana fonksiyonel alanlar arasında rekreasyonel olarak ayrılmış olan görev, nüfusun kitle rekreasyonunun ihtiyaçlarını karşılayan bir yaşayan büyüyen orman oluşturmaktır. Böylece, yeşil rekreasyon alanları sağlıklı, tam teşekküllü ve bu nedenle yüksek hijyenik, hijyenik ve estetik özelliklere sahip dinlenme ihtiyaçlarını karşılıyor.

Yeşil alanlarda ormanların önemi

Yeşil bölgenin ormanları, şehir sınırları dışındaki bir banliyö alanındaki bir dizi orman plantasyonunu temsil eder. Bu tür sistemler koruyucu bir rol üstlenir ve rekreasyon için faydalı koşullar sağlar. Nüfusa yapılan ziyaret yoğunluğuna, ulaşım ağının mevcudiyetine, bir uzlaşmadan uzaklığa ve türün bileşimine bağlı olarak, bu türleri ayırt eder:

  • Orman ve park;
  • ormancılık.

İlki yerleşimin yakınında bulunan ve kısa süreli dinlenme amaçlı toprakları kapsar. Orman park alanı, pitoresk peyzajlar, su nesnelerinin varlığı ve ulaşım yollarıyla karakterize edilir. Ayrıca bu bölüm içerisinde yürüyüşler, anıtlar, tarihsel ve ayrıca aktif dinlenme alanları ayrı bölgelerden seçilir. Ormancılık, kentin dışında yer alır ve başta sıhhi ve çevre koruma rolü oynar.

Banliyö alanlarının yasal yönleri

Yeşil bölgelerin yasal rejiminin başlıca unsurları arasında yasaklar şunlardır:

  • Bu bölgelerin temel işlevlerinin performansını olumsuz yönde etkileyen ekonomik ve diğer faaliyetlerin uygulanması;
  • Avcılık ve tarım yönetimi, maden yatakları geliştirme;
  • Bitki koruma ve koruma amaçlı toksik preparatların kullanımı.

Ormancılık üremesi özellikleri, kullanımı ve korunması federal yürütme organı tarafından kurulur. Yeşil fonun korunması, çevresel durumun normalleşmesini ve uygun bir ortam yaratılmasını sağlayan yeşil alanların korunması ve normal çalışmasını amaçlayan bir önlem sisteminin oluşturulmasını içerir. Ayrıca, yeşil alan, rekreasyon ve nüfusa kitlesel ziyaretler için belirli alanların bulunması ile sınırlıdır.

Bölgelerin iyileştirilmesi

Son zamanlarda, rekreasyon için yeşil alanların rolü önemli ölçüde artmıştır. Bu alanların olumlu etkilerini korumak ve insan faktörünün olumsuz etkilerini önlemek için iyi planlanmış, özenle planlanmış bir orman yönetimi sistemi gereklidir. Yani, banliyö alanlarının iyileştirilmesinin önemli rolü açıktır. Bu iyileştirmenin başlıca görevi, orman fitokenoz özelliklerinin istikrarını ve korunmasını sağlamak için kapsamlı tedbirlerin geliştirilmesidir.

Faaliyetler arasında çevre koruma, katılım düzenlemeleri, rekreasyonel yeşil alanların iyileştirilmesi yer alır. Kitlesel ziyaret bölgelerinde, nüfusun yeniden yaratılması için koşullar yaratılıyor: oyun alanları, spor sahaları, yoğun bir iz ağı ve nakliye durakları bulunuyor. Ayrıca, nüfusu kısa süreli kalan yer olan yeşil bölge, ölü ağaçların ve ev çöplerinin düzenli olarak temizlenmesini gerektiriyor. Herhangi bir tedbir, yeşil plantasyonların antropojenik yüklere kararlılığı dikkate alınarak gerçekleştirilir.

Sınır tayini

Kasaba planlama belgelerine dayanarak, yeşil bölgenin sınırı oluşturulmuştur. Bu da, nüfusun, belediyelerin ve kentsel kalkınma konularının çıkarlarını dikkate alarak gerçekleştirilmektedir.

Banliyö bölgesinin topraklandırılması, kentsel planlamanın karasal entegre planlarında sunulmaktadır. Ormancılık yaratma ve geliştirme projesinde bile, yeşil alanın sınırlarını haklı kılmak için öneriler yapılmaktadır. Yollar, yollar, akarsular ve nehirler, yeşil alan ormanlarını inşa ederken çeyrek sınırlar olarak da kullanılabilir.

Ağaçsız bölgelerde bulunan şehirler ve yerleşim yerleri için, yeşil alan yerine, hakim rüzgarların yanında bulunan yeşil tarlaların koruyucu bantları sağlanmalıdır. Bu bantların genişliği belirli yerleşim yerleri için bireydir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.