SeyahatYol tarifi

La Coruna, İspanya: bilgi, turistik ve ilginç gerçekler

İspanya'da La Coruna Şehir küçük bir yarımada üzerinde, kuzey kıyısında, daha doğrusu Galiçya (özerk bölge) yer almaktadır. Bu bilinen bir tatil yeri ve önemli bir liman. Kentin tarihi güzel korunmuş ve özenle korunmuş mimari anıtlar yansıtılır.

La Coruña Galicia (İspanya) ilginç müzeler, rahat restoran ve bakımlı parklar ile tanınır. Tesisi alanı güzel kumsallardan, masmavi sıcak deniz ile turist çekiyor. Bu şehirde yaşamın ayrılmaz bir parçası parlak ve belirgin festivaller ve kent tatildir.

Corunna Tarihçesi

Antik çağlarda bu topraklar Kelt kabilelerinin yaşadığı. İkinci yüzyılda olarak, yerleşim Romalılar tarafından fethedildi ve büyük bir ticaret limanı haline gelmiştir. X yüzyılda, Kral Bermudo II döneminde, kale burada inşa edilmiş müstahkem. Bu zamanlarda birlikte Coruña ülkedeki en önemli liman kenti haline geldi.

Şehrin tarihi ayrılmaz denize bağlantılıdır. Bu kıyıları gönderilen ile lejyonları Britanya'yı fethetmeye. 1588 yılında yaptığı son kampanyada, La Coruña'nın limanından efsanevi İspanyol Armada geldi. Onun ölümünden sonra şehir İngiliz korsanlar tarafından ele geçirildi, led Frensis Dreyk.

XVII yüzyılda, La Coruña'nın liman, İspanya Yeni Dünya ile ticaret için önemli bir merkez haline gelmiştir. Şehir 1809 Napolyon'un ordusunda işgal, ama çok yakında Genel komutasındaki İngiliz ordusu, serbest bırakıldı Dzhon Mur, kurtuluş sırasında öldü.

Şu anda, İspanya'da La Coruna şehir ülkenin portlar için önemli bir majör durumunu korur. gemi yapımı, petrol arıtımı, tekstil ve gıda: Buna ek olarak, başarıyla birkaç sanayisi gelişmiştir.

iklim koşulları

Şehirde iklim olarak gerçekten de Galiçya, ılıman denizcilik bütün. Sıcak yazlar ve hafif kış değil çok karakterize edilir. Başka bir deyişle, turizm olumlu bir hava. İspanya Ilıman ve konforlu iklimi ile ünlüdür ve bu kent istisna değildir. Şubat en soğuk ay olarak kabul edilir. Hava 22 ° C'lik bir ortalama ısıtılır Ağustos, - Bu zamanda, termometre +3 ° C, sıcak ayın üzerinde yükselir

kış ve sonbaharda hava kararsız, çoğu zaman güçlü rüzgarlar ve ağır yağış olduğunu. Yaz güneşli ve kuru olduğundan, şu anda yağış nadirdir. En rahat Mayıs-Eylül döneminde kenti ziyaret.

Kentin Açıklaması

Bir şekilde tercih La Coruna sidestep Ibiza plajları veya Barcelona mimarisini. Ve boşuna olduğunu. Birçok Kısaca La Coruna görmek bilmiyorum. Bu şehir gerçekten çok ilginç ve unutulmaz yerler ve doğal anıtlar olduğundan bir plaj tatil, bilişsel birlikte harika bir tesistir.

Şehir Atlantik kıyılarının kıyı şeridi boyunca uzanır. Bu büyük bir plaj, ana doğal cazibe bu. plajda iken, ziyaretçilerin şehrin birçok mimari anıtlar görebilirsiniz. oyun alanı futbol kulübü Deportivo, diğer yandan - - Teknoloji ve Bilim Ulusal Müzesi Bir yandan Riazor Stadı olduğunu.

büyük ölçüde kendi üretimi pahasına hala bütçesine ekler çünkü İspanya'da La Coruna, teknolojik bir şehir çağrılabilir. Bunu Galiçya Vigo ikinci büyük liman sonra olduğu gerçeğini göz ardı etmemelidir. Dolayısıyla Galicia'de ve çevresindeki ilde üretilen ürünler, işlem görmektedir. Bununla birlikte, şehir, insanlar arasında, aynı zamanda dünya toplum gözünde sadece statüsünü yükseltmeyi hedefliyor.

Santiago de Compostela - birkaç yüzyıl boyunca şehir Galiçya sermayenin gölgesi oldu. Sadece 2010 yılında, hafif bir rakip büyüklüğünü sallamak başardı oldu. ülkenin en büyük müzik festivali organizatörleri mümkün uydu yayını yürütmek için yapılan o zaman La Coruna olduğunu. liderlik sonraki adım Amerikan Guggenheim Müzesi (New York) görkemini peygamberlik Bilim Müzesi, açılışı oldu.

İspanya konumlar La Coruna

Geziyle geçen bir gün boyunca yavaş yürür tercih yolcular için La Coruña gerçek bir nimet olduğunu. Tabii ki, yerel güzellik sana kılavuzların birini gösterdi tercih edilir.

Kare Maria Pita

La Coruna, birçok farklı olarak İspanyol şehirlerde, ana kare Plaza Mayor ve Maria Pita Meydanı çağrılmaz. Erkeklerin İngiliz Armada karşı birlikte, yerel bir karakter koruyucusu, onuruna seçildi 1589. Korol Filipp II onun cesaret ve kahramanlık için bir ömür boyu emeklilik onu tayin ve Portekiz'de katır dışa izin verdi. elinde bir mızrakla Meryem Heykeli Belediye önündeki meydanda üzerinde yükselmektedir.

belediye binası

Bu La Coruña (İspanya) en eski yapı değildir. 1912 yılında inşa edilmiştir. Ama şüphesiz şehrin en güzel biridir. görkemli binalar bugün içinde, belediye binası yanında, Saat Müzesi, yanı sıra en iyi Galiçyaca ressamların çalışmalarının anlatıldığı Pinakothek vardır.

kenti kontrol etmek farklı zamanlarda, bütün belediye başkanlarının portrelerini sunuyor sanat galerisi, ziyaret edin. Onlar farklı bir şekilde birçok usta yaptı. Maria Pita karesi itibaren, bir kural olarak, turist şehrin eski kısmı aşina başlıyor.

eski şehir

XIX yüzyılın başından itibaren hangi tarih birçok zarif cepheler için ünlü İspanya'da La Coruna alan. özel ilgi turistlerin en geniş caddesi Avenida de la Marina. limana karşı karşıya Sırlı balkon, piercing rüzgarlar evi korumak. "Crystal City" - Onlar, La Coruna ikinci isim verdi.

Eski Kent'in Başka bir cazibe Santa Marya del Campo (XII yüzyıl) eski Romanesk kilise. Bugün, onun binada eserlerin çeşitli hediyeler kutsal sanat, bir müzedir. Santiago, XIII yüzyılın başlarında inşa - İşte başka bir çok güzel kilise vardır. Ne yazık ki, 1651 yılında yıkıldı ve daha sonra patlama tarafından yeniden inşa. XV yüzyıl ortalarında inşa edilen Santa Barbara No az güzel manastır. Bu Eponymous meydanda yer almaktadır.

Picasso'nun Doğum yeri

Beş yıldır bu evde, parlak bir ressam olmaya yazgılı bir oğlan yaşarmış. Picasso'nun Doğum Yeri şu ana kadar neredeyse bozulmadan kalmıştır tipik Galiçya evidir. daha sonra Picasso okudu Enstitüsü A. Guarda, profesör, bir sanatçı, bir öğretmen - Müzenin büyük ustaların genç eserleri yanı sıra babasının sadece dört eser oluşan eşsiz bir koleksiyon, bir üreme sunar.

çok genç yaşta olmasına rağmen, Picasso, bu evde yaşayan bir sürü iş vardır: o yerel dergi için portreler boyalı ve bazen karikatürize.

Herkül kule

Bizim güne korunmuştur dünyada, en eski Roma deniz feneri. O UNESCO koruması altındadır. Efsaneye göre, Herkül kule onuncu Featuring sonra kendim oluşturdum - zafer Geryon'un bitti. Araştırmacılar fener Ben yüzyılın sonunda inşa edilmiş inanıyoruz. Ama daha şaşırtıcı, deniz feneri hala çalışıyor ve şehrin gurur sakinleri, kendi görüntü A Coruña kolları üzerinde görülebilir mesafesindedir.

55 metre yüksekliğindeki kule Eğer 242 seviyesini kırarak, tırmanabilir. Üst şehrin muhteşem manzarasına sahiptir. Fener İspanyollar Eğer rakam Haronai görebileceğiniz bir heykel parkı, yarattığı civarında, pusula Kelt yazıtları ile yükseldi.

set

Avrupa'nın en uzun mesire yerini biliyor musunuz? Yani La Coruna, doğru. Onun uzunluğu on üç kilometre uzaklıkta olduğunu ve etrafında neredeyse şehrin tamamını gider. Boyunca modern bir tarzda tasarlanmıştır orijinal parlak kırmızı ışıklar, ayarlanır.

üslerine uygulanan çizimleri, düşünürsek, şehrin tarihini görebilirsiniz. Örneğin, Herkül görüntüde skeçler Picasso tarzı görülebilir fenerler de Sanatlar Okulu'nda, şehrin tarihinin Roma dönemine anımsatan kule ve Oceanarium'a de - çizimleri sualtı dünyasının konulu.

İspanya'da La Coruna: gezginler yorumlar

Çoğu turist İspanyol şehre kendi gezi başarılı buluyorum. Diğer İspanyol tatil olarak pek çok turist hiçbir olduğu gerçeği gibi birçok kişi. ihtiyaç ve mali yetenekleri karşılayan bir otel bulmak oldukça kolaydır yoktur. gezginler ve bir tur ile bakımlı bir plaj tatili birleştirmek olasılığı gibi. Kendi gözlerinizle görmek zorunda eminiz birçok ilginç konumlar vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.