FormasyonBilim

Yenilik sınıflandırılması

sanayinin yenilikçi geliştirme herhangi bir ülkede istikrarlı ekonomik durum için önemli bir bileşeni olarak kabul edilebilir. Ancak, tüm modifikasyonlar sürecin veya ürünün bu kategoride atfedilen, bu yüzden yenilik çeşitleri hakkında ayrıntılı bir odak değer ve sınıflandırılması ile sonuçlanabilir edilebilir.

yenilik sürecine içine zerk edilirken şekline bağlı olarak, yenilik tahsis:

  • gıda;
  • Süreç.

İlk durumda, yeni malzemeler, yarı-mamul ürün ve parçalar, böylece tamamen yeni ürünler üretmek. Süreç yenilikleri işletmenin organizasyon hem ve yeni yüksek teknoloji tanıtımına yeni yaklaşımlar içermektedir.

yenilik sınıflandırılması yenilik pazara göre sürülebilir. Özellikle evde ve özellikle işletme üzerine, dünyada ilk kez ortaya çıktı araştırma ve geliştirme, tahsis. Açıkçası, en büyük değeri birinci türü vardır. Aynı zamanda, beklenen kapsama bağlı olarak pazar payı, onlar, yerel sistemik ve stratejik olabilir.

Sınıflandırma kurumsal sisteminde yeni bir gelişmeye yenilik dayandırılabilir. Böyle bir bilimsel gelişme kurumsal kendisi operasyonun yapısı ve moda değişiklik yapabilir. İşte yenilik tahsis:

  • uygulanan hammadde, makine, ekipman ve üretimin ilk aşamasında diğer önemli noktalar ve değişiklikler işletme girişi;
  • işletmenin çıkış - üretim etkinliği son sonuç üzerinde bir etkiye sahiptir;
  • işletmenin sistem yapısı, yönetim, üretim ve teknolojik komponentlerini değiştirmek

Sınıflandırma yenilik ürün değişikliği bağlıdır. burada izole edilir

  • kökten hizmet veya üretilen malların kalitesini değiştirmez, hangi (temel) radikal. Burada, pratikte, teknolojinin yeni nesil üretime başlamak veya son teknolojiyi uygulamak için izin başlıca keşifler ve buluşlar, uygulanan;
  • Orta düzey buluşu uygulamak için kullanılır arttırıcılar;
  • (Özel) modifikasyonu sadece hafif bir ürün veya üretim parametrelerin geliştirilmiş.

yenilik sınıflandırılması da yeniliklerin yaygınlık derecesine göre yapılabilir. Özellikle münferit ve zaman zaman yaygın bilimsel gelişmelerde. süreklilik yenilik bağlı olarak, retrovvedeniyami tekrarlayan açacakları iptal ikame olabilir.

Tabii ki, sıralanan yeniliklerin tipleri ve sınıflandırılması nihai değildir ve sürekli genişletilmiş ve güncellenecektir. Ancak, bir hangi alanda olursa olsun işe yaramadı iddia olabilir, şirket kârlılığını artıracak yüksek teknoloji ürünü seçmek mümkün olacaktır onun için her zaman açıktır.

Hayır daha az ilginç ve sınıflandırılması yenilikçi projeler. Bunlar bilimsel ve teknolojik önem düzeyine bağlı olarak değişiklik gösterebilir eğilimindedir. Yani, geliştirme, temel tasarım veya teknoloji alanında köklü bir değişiklik olur sırasında modernizasyon yenilikçi projeyi ayrılamadı. Yenilikçi (veya iyileştirilmiş) bilimsel etkinlik mevcut teknoloji ve tasarım önemli değişiklikler yapmanızı sağlar. Ancak, en büyük fayda gelişmiş ve öncü yenilikçi sırasıyla eklemekte, proje, teknik geliştirilmesine öncülük ve yeni oluşturulan malzemeler, tasarımlar ve yeni işlevleri yerine edebiliyoruz teknolojilerin ticari gerçekleşmesini getirmektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.