SeyahatYol tarifi

Zvenigorod, Savvino Storozhevsky Manastırı: nasıl gidilir?

Zvenigorod banliyölerinde en eski şehirlerinden biridir. Hiç de onaltıncı yüzyılda kuruldu Yuri Dolgoruky. Zamanla, küçük yerleşim bir kültürel, ticari ve dini merkezi haline dönüştü. Kasaba yerel kremlin ülkesinin ikamet inşa edilmiş Prens Yuriya Zvenigorodskogo, egemenliği altına zaten zirveye ulaştı. Antik çağlardan beri, kasaba Rus sermayenin dışında bekçi işlevi olarak görev yaptı.

Zvenigorod

Adından kökeni hakkında birçok versiyonu vardır. geçerli en yaygın çan ile ilişkilendirilmiştir. Uzun onların Zvenigorod ile ünlüdür. kronikleri altmış kilometre bulunduğu özellikle büyük Blagovestnov bile Moskova'da duyuldu o zili, söyler. Başka bir versiyonuna göre, sinyal her zaman yangın hakkında insanları uyarıyor. Başka bir görüş hangi Zvenigorod yüzden her yerde çınlıyor toprakları üzerinde sayısız çay üzerinde yer onuruna adlandırılmış göre yoktur. bu güzel varsayımların çerçevede değil başka bir sürümünü görülme: yerleşim sonunda Svinogorodom seçildi ve çünkü burada her garaj kaldırdı domuzlarda önce ve ad Zvenigorod transform edilmiştir.

manzaraları

Savvino Storozhevsky manastır turist izlemek için davet edilir ilk yer olarak kabul edilir. Buna ek olarak, Zvenigorod böyle surlar olarak Kremlin kalıntıları korunmuş. Birçokları için görmek ve her zaman Çehov dinlenmeye sevdim altında o ıhlamur kalan güdük ilginç. Buna ek olarak, aynı zamanda 1884 yılında bir yazar olarak iş bulmuş bir hastane işletmektedir.

Genellikle de Zvenigorod yaşamış ve birçok diğer ünlüler. Örneğin, aşağıda ünlü ressam Levitan en güzel yıllarını geçirdi. Eserlerinin çoğunda böyle "Zvenigorod yakın" resimlerinde olarak, burada yazılır, "Köprü: Zvenigorod Savvinskaya yerleşim" vs. İşte doğumlu aktris LA Orlova ... Bugün, merkezde, fotoğraf ve kişisel eşyalarını büyük bir koleksiyonu ile temsil ismini, aradı.

Birçok kiliselerde Zvenigorod olarak. Bunlardan, özellikle uzmanlar Yükseliş tahsis - Rus mimarisinin alışılmadık tarzda inşa. Turistler Hatırı dikkat Zvenigorod kasabası civarında inşa antik manor hak.

Savvino Storozhevsky Manastırı

Eski Rus mimarisinin şaheseri olarak kabul edilen on beşinci yüzyıldan kalma bu muhteşem katedral topluluğu, başlangıçta kuleleri ile dekore yüksek duvarlarla çevrilidir. Udivivitelnoy Güzellik manastır üç kilometre Zvenigorod ilçesine yer almaktadır.

Savvino Storozhevsky manastır Moskova Nehri'ne Gatehouse onun girişlerinin kesiştiği yerde bir tepe üzerine kurulmuştur. varis Prens Dmitry Donskoy - Aziz Sava Yuri Dmitrievich emriyle ortalarında on dördüncü yüzyılda kuruldu. Karmaşık yakın zamanda tamamen restore edilmiş ve bugün aktif olarak kabul edilir.

öykü

Bazı uzmanlar bunun ardından Trinity-Sergius ve Kiev-Pechersk manastıra verilen aynı başlık önemine ve üst üste hem Çar Aleksey Mihayloviç Savvino Storozhevsky Manastırı (Zvenigorod) sayesinde ilk Rus manastırında durumunu aldı ve söylemek . Başlangıçta, Kutsal Bakire Meryem Doğuşu onuruna bir ahşap kilise inşa edilmiştir. Onun için seçildi Zvenigorod Moskova'dan batıya ulaşım güzergahı yerleştirin. Radonezh Aziz Sergius takipçisi, yalnızlık aradı - Savvino Storozhevsky manastır kurucusu keşiş Savva bir yer haline geldi. Bu amaçla, o bile dua onu kaç saat geçirdikten, küçük mağara kazdık.

İlk başta, manastır sayılarda ve boyut olarak küçük bir sürü oldu. Ancak, zaman içinde rahipler coğrafi çok daha geniş Zvenigorod sayıca Savvino Storozhevsky manastırını artmaya başladı.

mimari

birçok ilginç mimari anıtlar Zvenigorod var olan vardır. Savvino Storozhevsky Manastırı - aralarında baş. o turistik yerlerine üzerine çıkar çıkmaz nedeni yüzyıllar önce inşa edilen bu kompleks, bir tepe üzerinde duruyor olması ve. Onun baskın özelliği Doğuş Katedrali olarak kabul edilir. On yedinci yüzyılda doğasında İlginç mimari çözümler, çan kulesi ve Tsarina en Chambers sunulmuştur.

Zvenigorod Savvino Storozhevsky manastır otuz boyacı boyadı. Meryem Doğuş - anıtsal resminin eşsiz anıt. Duvarlarında en erken resimlerinde hayatta kalan parçaları on beşinci yüzyıl ve Andrei Rublev çemberinin ustalarının aittir. Boya tabakasının ve antik katedralin en güzel kreasyonlar kaydetmek için çalışma Açıklanması, örneğin, sunak ekran Bryafgin ve sondaj dahil en yüksek kategori, bir restoratör yapıldı. ikincisi yönetimi altında ve onları iç boyama galerileri bozuk durumundan tamamen çekilmesinin mümkün teknolojiler geliştirmek için Zvenigorod Savvino Storozhevsky manastırını sahiptir bugün Savvinsky şapel ve sundurma olarak restore edilmiştir.

Nasıl gidilir

trenle buraya gelenler, durma "Manastır" istasyona Zvenigorod ve sonra otobüse almak için Belorussky tren istasyonundan gereklidir. metro Moskova "Kuntsevskaya" Kimden banliyö otobüs kalkar. Zvenigorod yol Savvino Storozhevsky manastıra gelenler, sen akıbet almak için Novorizhskoe karayolu gerekir. spor kompleksi üzerinde bir şehirde "Star" dönüm noktasında gelen sonra sağa dönün ve gereken - sağ Savvino Storozhevsky manastırını gösteren işaretler kadar. Zvenigorod, bu ana cazibe kabul edilir. Adres manastır - Yukarı Posad, Lapinsky Lane, 27 bina.

ibadet

Tanrı'nın tapınağın ana türbelerin biri Aziz Sava emanetler vardır. Bu Savvino Storozhevsky Manastırı (Zvenigorod) kurdu kim olduğunu. hizmetlerin Takvimi ayda iki kez derlenmektedir. Sabah altı 7.45 Yardımlaşma dua etmişlerdi At - İlahi Liturji ve Akathist St. Savva Storozhevsky ve on yedi saat - akşam ve sabah. Archimandrite Sava - Abbot Savva Storozhevsky manastır Moskova Kutsal Patriği Kirill ve vali olduğunu.

Bu geri çekilme bakanlığın başlıca yönlerinden biri dini okulu boyunca yaratmaktı. Catherine kararıyla alt seminer burada kurulurken, bu gelenek, 1775 yılından bu yana uzanır. Bu sonradan dini bir okula dönüştü, dört sınıf vardır. Manastırın öğrenciler - bir öğretmen, rehber veya din adamları ibaret değildir. Ruhban duvarları çıktı ve episkoposluğunun birçok temsilcileri katıldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.